Uysal isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk İki Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Uysal isminin sitemizde görüntülenme sayısı 2.970.

Uysal ismi için yaptığımız ankete katılan 2 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 5,00.

Ziyaretçilerimizden 13 kişi Uysal ismini öneriyor, 15 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Uysal ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Uysal ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Uysal ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Uysal ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Uysal olan önemli kişiler

Aydın Uysal

1968 yılında doğan Aydın Uysal,basketbol altyapısını Efes Pilsen ve Fenerbahçe'de tamamladıktan sonra 86-87 Türkiye Basketbol Ligi sezonunda Faruk Akagün tarafından Fenerbahçe A takım kadrosuna alındı. İki sezon Fenerbahçe'de oynayıp, Nasaş'a transfer olan Aydın 88/89 sezonunda 2. Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Sol hooke'larıyla devrin efsane oyuncusu Kareem Abduljabbar lakabıyla anılan 2,03'lük pivot 1990 yazında geçirdiği trafik kazası neticesinde salonlara genç yaşda veda etti. Basketbol kariyerinde 84-85 sezonunda İ.T.Ü Üniversite takımıyla Türkiye şampiyonluğu ve 88/89 senesinde Nasaş'la 2.Deplasmanlı Lig şampiyonluğu bulunmaktadır. 2003 yılında Bric'e başlayan Uysal, 2010 yılında briç ortağı, eski milli valeybolcu Mehmet Kuranoğlu ile birlikte Türk Milli Briç Takımına 1.çift olarak seçilmişlerdir. 2010 yılında Ostend'de yapılan Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsilen 39 takım arasından Avrupa 10.'su olmuşlardır.Briç kariyerinde çok sayıda başarılara imza atmış olan oyuncu halen profosyonel briç kariyerini sürdürmektedir.

Burhanettin Uysal

Burhanettin Uysal (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1967),

Gültekin Uysal

Gültekin Uysal (Doğum Tarihi: 1976, Afyonkarahisar, Türkiye), Türk siyasetçi. Demokrat Parti Genel Başkanı.

Mustafa Uysal

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Necip Uysal

Necip Uysal, (Doğum Tarihi: 24 Ocak 1991, Bakırköy, İstanbul) orta saha mevkinde görev yapan Türk milli futbolcu. Beşiktaş forması giymektedir.

Oya Uysal

Oya Uysal 24 Mayıs 1952 tarihinde İstanbul´da doğdu. İlk şiiri 1968 yılında yayımlandı. Şiirleri Yazko Edebiyat Yaşam İçin Şiir, Adam Sanat, Milliyet Sanat, Gösteri, Düşler ve Yaşasın Edebiyat dergilerinde çıktı. Şimdilerde Kitap-lık, Varlık ve Yasakmeyve dergilerinde yayımlanıyor.

Saffet Uysal

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Soner Uysal

Soner Uysal (Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1977, Ludwigshafen, Almanya) Türk-Alman futbolcu ve teknik adam.

Alperen Uysal

Muhammed Alperen Uysal, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1994; Balıkesir), Türk futbolcu. Galatasaray ve Galatasaray A2 takımında forma giymektedir.

Vedat Uysal

Vedat Uysal (Doğum Tarihi: 30 Kasım 1962, İstanbul), Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Zafer Uysal

Zafer Uysal (Doğum Tarihi: 7 Ocak 1976, Taşova, Amasya), Türk eski futbolcu.

Yusuf Uysal

Yusuf Uysal (Doğum Tarihi: 1932,Yalvaç, Isparta) - (ö. 22 Temmuz 2011, Isparta[1]), Türk siyasetçi.

Uysal isminin analizi

Uysal isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Uysal isminin numerolojisi

Uysal isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

U =
25
Y =
28
S =
22
A =
1
L =
15
Toplam =
91

Uysal isminin farklı yazılış biçimleri

Uysal isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Uysal isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.