Özel isminin anlamı

Özel isminin anlamı

Öz el. l. Yalnız bir kişiye, bir şeye ait ya da ilişkin olan. Devlete değil, kişiye ait olan. 2. Her zaman görülenden, olağandan farklı, dikkate değer

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Özel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.156.

Özel ismi için yaptığımız ankete katılan 7 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 2,43.

Ziyaretçilerimizden 25 kişi Özel ismini öneriyor, 26 kişi ise önermiyor.

Özel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Özel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Özel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Özel ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Özel olan önemli kişiler

Başak Özel

Başak Özel (Doğum Tarihi: 22 Mart 1971), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Feryal Özel

Feryal Özel, (Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1975), Türk astrofizikçi.

Mustafa Özel

Mustafa Özel (Doğum Tarihi: 1956, Ağrı) yazar.

Necdet Özel

Necdet Özel (Doğum Tarihi: 1950, Ankara), Türk orgeneral ve Türkiye'nin 28. Genelkurmay Başkanıdır.

Yaşar Özel

Yaşar Özel, "Ses Kralı" unvanıyla da bilinen bas bariton sesli Türk sanat müziği solistidir.

Soli Özel

1958 yılında İzmir’de doğan Soli Özel, 1975 yılında İstanbul Robert Kolej'den mezun oldu. Daha sonra 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Bennington College, Ekonomi bölümünde lisans eğitimini tamamladı ve 1983 yılında Johns Hopkins Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden master dalında mezun oldu. Bilgi Üniversitesi'nde öğretim görevliliği yapan Özel, Sabah Gazetesi'nde uluslararası ilişkiler hakkında günlük köşe yazıları yazmıştır. Aynı zamanda Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) tarafından yayımlanan hukuk ve uluslararası ilişkiler konulu bilimsel UHP (dergi) dergisinde yazı ve çalışmalarını sürdürmektedir. Soli Özel Yahudi kökenli bir Türk vatandaşıdır ve özellikle Ortadoğu sorunu hakkında uzmandır. Sabah'taki yazarlık görevinden ayrılarak 1 Mart 2009'da yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk'ün Dış Haberler müdürlüğü görevini yürütmekte ve yine aynı gazetede uluslararası politika konularında köşe yazılarına devam etmektedir. Soli Özel, Eylül 2010 tarıhınde Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne geçmiştir.

Özgür Özel

Özgür Özel (Doğum Tarihi: 21 Eylül 1974, Manisa), eczacı, 24. dönem milletvekili. 1997 Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. 2011'de CHP Manisa Milletvekili seçilene kadar serbest eczacılık yapmıştır. Ayrıca 2007 yılından sonra Türk Eczacıları Birliği'nde yönetim kurulu üyeliği, sayman ve iki dönem genel sekreterlik görevlerinde bulunmuştur. Kongre ve konferanslara çok sayıda bildiri sunmuştur. Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu ile Avrupa Eczacılık Forumu'na üyelikleri bulunmaktadır. Babasının adı Talat, annesinin adı Rukiye Şükran'dır.

İsmet Özel

İsmet Özel, (Doğum Tarihi: 19 Eylül 1944, Kayseri) Türk, şair, yazar ve düşünür.

Özel isminin analizi

Özel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Ö harfi :
İçine kapalılık
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Özel isminin numerolojisi

Özel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Ö =
19
Z =
29
E =
6
L =
15
Toplam =
69

Özel isminin farklı yazılış biçimleri

Özel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Özel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.