İmer isminin anlamı

Imer Türkçe bir isim . Anlamı zengin varlıklı aynı zamanda imparatoriçe demek. Benim de Kızımın ismi İmer başta öğrenmekte zorlanıyor insanlar ama öğrenen de asla unutmuyor :) kızım 2003 doğumlu ve imer koyduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum

Özge Yüksel

Merhaba ben hatice 6ay önce dünyaya cok tatlı dünya güzeli bir kız cocugu getirdim eşim isim konusunda bana bıraktı bende imer adı olsun dedim ve kzımın adı imer oldu insanlar imer adını yadırgadılar ama kimseleri dinlemedim okadar begendigim bir isim ama şuan kızımın adına herkes alıştı cok özel bir isim olduguna herkes kanaat getirdi herkes katabilir özel bir isim kendisinede cok yakıştı tontonum benim benim herşeyim.

Hatice Yılmaz

Adım imer ben de 81 doğumlu bir bayanım. Adımı hep merak ederdim çünkü hiç biryerde rastlayamıyordum. Anlamını uzun süredir biliyorum ve ayrıcalıklı olmak da çok güzel bir duygu tesadüfen de gürcü kafkas dansları yapıyorum. İlginç. Ama rus kaynaklı ve farsça bir isim olduğunu biliyorum. Herkese öneririm. Benim ismim rüyada dervişlerin koyduğu bir isim bu yönüylede öneririm.

İmer Erakman

26 yaşındayım ve uzun yıllar hep ismimin anlamını merak ederek yaşadım.. lisedeyken öğrendim :) Gürcülerin daha çok kullandıkları b isimmiş.. onlara göre anlamı cömertlik demekmiş.. tabi ben arkadaşımın yalancısıyım.. bir anlamınında dertlere deva çare olduğunu biliyorum sanırım ummak geliyor.. umar imer gibi falan filan işte.. yani uzun lafın kısası google denen mucize sayesinde elle tutulur ve kesin bir anlam olan zenginliği öğrendim.. şuana kadar soyadı firma adı vb. olarak biçok kez duydum ama isim olarak sadece kendimi biliyorum malesef.. :( evet biraz zor bi isim.. insanlar çok zor anlıyor ama farlı olmak çok güzel bi duygu :)
bu arada ismimin nerden geldiğini söliim hemen benim doğduğum yıl yüz güzellik yarışmasını imer isimli bi kız kazanmış.. babacımda sağ olsun anlamını bilmeden kızımızda böyle güzel olsun diye imer koymuş ismimi...
lütfen kızınız olacaksa ismini imer koyun :) benimde adaşım olsun :)

İmer