Güney isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Güney ismini taşıyan yaklaşık 21.021 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Güney ismi en çok kullanılan 644. isim olup, yaklaşık olarak her 3.681 kişiden biri Güney adını taşımaktadır.

Güney isminin sitemizde görüntülenme sayısı 9.770.

Güney ismi için yaptığımız ankete katılan 39 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,00.

Ziyaretçilerimizden 104 kişi Güney ismini öneriyor, 36 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Güney ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Güney ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Güney ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Güney ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Güney olan önemli kişiler

Güney Atılgan

Güney Atılgan (Doğum Tarihi: 2 Aralık 1987 - Keçiören, Ankara), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Hatayspor'da oynamaktadır.

Soyadı Güney olan önemli kişiler

Alican Güney

Alican Güney (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1989), Türk basketbolcu.

Can Güney

Can Güney, Ayna grubunun gitaristi ve Erhan Güleryüz'ün yan solistidir.5 Nisan 1971`de İstanbul da doğdu.17 yaşındayken müzik hayatına başladı.İlk grubunu Merih Tahir Cihan ve Demirhan Baylan ile birlikte Cry adlı grubunu kurdu.90`lı yılların başlarında Harun Kolçak,Bendeniz,Grup Vitamin,Sibel Alaş gibi o donemde olan birçok pop şarkıcılarına çaldı. Gitar üstünde çok iyi bir hakimiyeti vardır bazı konserlerde gitari dişleriyle ya da sırtına alıp çaldığı görülmüştür. Şu sıralar Kadıköy Barlar sokağında Gitarİstanbul isimli dükkânında gitar ve ekipmanları satmakta ve profesyonel enstrüman dersleri vermektedir. Ayrıca bir dönem Kadıköy'ün sevilen stüdyolarından Studyo Dino'yu da işletmiştir. Çeşitli mekanlarda grubu ve çeşitli sanatçılarla ve stüdyolarda çalmaya devam etmektedir. Ayna'nın 'Gittiğin Yağmurla Gel' albümünde yazdığı sololar büyük beğeni toplamaktadır.1999 yılında ayna grubundan ayrılmıştır ve kendi solo çalışmalarını yapmıştır.2001 yılında ilk solo albümü olan Vur`u Şahin Özer etiketiyle çıkarmıştır.Bu albüm türkçe sözlü şarkıların yoğnlukta olduğu kadar bir nevi gitar albümü de sayılabilir.Zeynep Talu bu albümde Can`a vokal yapmış ve Can Güney Erkin Koray`ın şarkısı Gönül Salıncağı`nı seslendirmiştir.Albümde ayrıca Şaban oğlu şaban filminin müziği olarak bilinen kurdi hicazkar longa adlı ensturmantal ezgiyi rock sounduyla süslemiştir.Can Güney,Ersen Dinletentarafından takdir edilmiştir.2003 yılında Can Güney ve Adaşlar adlı grubunu kurmuştur .2004 yılında Ayna (grup) grubuna geri dönmüştür ve seyirciyle iyi ve yakın ilişkileri vardır.Erhan Güleryüz ve Cemil Özeren`den sonra Ayna grubunun hatrı sayılır üyesi olmuştur. Beğenilen bir solo ustasıdır. Sahnede tam bir dev ve daha büyük yerlerde olmayı hakeden yegane rock sanatçısı ve müthiş bir insandır.

Ahmet Gökhan Güney

Ahmet Gökhan Güney (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1981, Kadıköy, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Gülden Güney

Gülden Güney (Doğum Tarihi: 1977, Berlin, Almanya), Türk dizi oyuncusu.

Mehmet Güney

Mehmet Güney, (Doğum Tarihi: 1936, Siirt, Türkiye), Türk diplomat.

Münir Raif Güney

Münir Raif Güney (Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1928 Siirt Türkiye) Türk bürokrat.

Niyazi Güney

Niyazi Güney (Doğum Tarihi: 26 Mart 1974, Trabzon), Türk eski futbolcu.

Onur Güney

Onur Güney (Doğum Tarihi: 10 Aralık 1982, Kozan, Adana), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Salih Güney


Salih Güney   (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1943, Adana - ) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Tuncay Güney

Tuncay Güney, (kod adı: İpek, d. 25 Ağustos 1972, Gölet köyü, Kargı, Çorum);[1] Türk casus, gazeteci, televizyoncu, New York Institute isimli web sitesinin genel yayın yönetmeni. JİTEM, Ergenekon,[2][3]Gülen cemaati[4] ve İşçi Partisi'nin[4] içine sızdığı ve burada edindiği bilgileri Mehmet Eymür'e ulaştırdığı iddia edilmektedir.

Yusuf Güney

Yusuf Güney (Doğum Tarihi: 5 Haziran 1984; Trabzon), Türk pop şarkıcısı ve söz yazarıdır.

Eflatun Cem Güney

Eflatun Cem Güney, (1896-1981) Türk öykü ve masal yazarı, derleyicisi.

Erol Güney

Erol Güney (doğum adı: Mişa Rottenberg, 1914, Odesa - 16 Ekim 2009, Tel Aviv), çevirmen ve gazeteci. 1940'lı yıllarda klasik eserlerin Türkçeye çevrilmesinde görev almış, Dostoyevski, Çehov, Molière gibi birçok yazarın Türkçeye ilk olarak kazandırılmasını sağlamıştır. 1950'li yıllarda yaptığı bir haber yüzünden vatandaşlıktan çıkarıldıktan sonra İsrail'de yaşamaya devam etti. Şalom Gazetesinde yazılar yazdı. 2009 yılında hayata veda etti.

Mustafa Kemal Güney

Mustafa Kemal Güney, (Doğum Tarihi: 1880, Bilecik) - (ö. 3 Ağustos 1943), Türk siyasetçi.

Sadullah Güney

Sadullah Güney (Doğum Tarihi: 1884, Galata, İstanbul) – (ö. 18 Haziran 1945, İstanbul) Türk asker ve bürokrat.

Yılmaz Güney

Yılmaz Güney (Yılmaz Pütün, 1 Nisan 1937; Yenice, Karataş, Adana - 9 Eylül 1984, Paris), Zaza ve Kürt asıllı[1] Türk sinema oyuncusu, yönetmen, senarist ve yazardır.[2] Özellikle Çirkin Kral dönemi sonrasında çektiği ve önemli bir sinemacı olarak kabul edilmesini sağlayan Cannes ödüllü Yol, Sürü, Umutsuzlar gibi filmleriyle tanınır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İsmet Güney

İsmet Vehit Güney (1932, Limasol - 23 Haziran 2009[1], Lefkoşa), Kıbrıs Türkü ressam, karikatürist, halen Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından ulusal bayrak olarak kullanılan Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı'nın tasarımcısı.

Güney isminin analizi

Güney isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
N harfi :
Sağduyu
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak

Güney isminin numerolojisi

Güney isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G =
8
Ü =
26
N =
17
E =
6
Y =
28
Toplam =
85

Güney isminin farklı yazılış biçimleri

Güney isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Güney isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.