Dora isminin anlamı

Oğluma Dora ismini vereceğim...Öz Türkçe.... http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_kisiadlari&arama=anlami&uid=2643&guid=TDK.GTS.54bacb96c80101.49871566
Köken: Türkçe
Cinsiyet: (Erkek)
Anlam: 1. Dağ doruğu.
2. Bir şeyin üst kısmı, yukarısı, tepe.
3. En yüksek yer, uç.

Çok güçlü bir isim...Erkek ismi.... Türk ismi.....Dağ gibi...Hep zirvede....Allah nasip ederse...5 gün sonra....

reha öngen

Şahane bir isim. İşgalci Arap-Emevi isimlerinden bin kat güzel.

Karahan Sunay

Bence her açıdan guzel bi isim. Hem sesler guclu bir enerji veriyor hem anlamı guzel, hem evrensel bir isim. Begenmeyenler google'dan cocuga koyulmayacak isimleri arastirip onlarla ilgilensinler.

dugy y

dora nedir ya köpek ismi gibi bnce iğrenç benim faremin adı doris çok saçma bir isim

azelya minel büklü

dora ne ya insan çocuğuna bir şeyin ucu koyarmı saçmalık:DDDDDDDDDDDDD

beril melis

Dora turkce kokenden olan bir isim degildir.Anlam olarak guclu ve yuksek anlami varidr.Isim Antik Yunan ISIDORA -TANRININ HEDIYESI kokenlidir- dan gelir.

Anastasius

Dora mı?? bence çok kötü bir isim. Hem anlamında bir güzellik yok, hem de hitabında bir zerafet yok. Daha nice güzel isimler varken bir insan neden çocuğuna dora diye isim koyar ki. Anlamak güç gerçekten.

Sebahat Susam

İlk kez duydum ama güzel bir isme benziyo. Aslında yabancı bir isimde olabilir çünkü nickeledionda dora the explorer (anlamı: gezgin dora) isimli bir çizgi film var. Bence bu isim yabancı. ;).

İrem Yılmaz

Herkese bu ismi tavsiye ederim
.

Büşra Yağmıur Güven

Çok guzel bir isim yabancı ismi gibi duruyo ama çok begendim yengemin kızı olacak söyleyeyim bu ismi koysun ve kayra ve tuana ismide çokk guzell.

Derya Egit

Hristiyan ismidir dikkat edin cizgi filmi bile var baya unllu hritiyanlarin cok kullandigi bir isim yurt disinda yasayanlar bilir.

Hande

Kızım olursa adını mutlaka dora koycam cok degıdık sıradısı bı ısım herkeste olmayan bı ısım.

Kevser Aydoğdu

Dora,kelimesi almancadır ve çok özel nadide bir çiçeçin ismidir.

Nurdan

Canim kizimin ismi. Bilinmeyen isimlerden oldugu icin cok tepki aldim ama sonunda herkes begenir oldu.bu aralar baya kullanilan isimlerden.

Z. Akay