Beren isminin anlamı

kızın olacak allah'ın izniyle 10 gün sonra bende beren su koymayı düşünüyorum gerçekten çok güzel bir isim tavsiye ederim

kasım dağ

benim adım beren su adımı çok seviyorum

berensu hasyiğit

Beren ismini ben de kızıma koymayı düşünüyorum,güzel manalı bir kız ismi bence,Beren Ada Oğuz olucak :)

nuh oğuz

BENDE KIZIMA ÇOK BEĞENEREK VERDİM BU İSMİ. ERKEK YADA KIZ İSMİ OLARAK AYIRIM YAPILMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ALLAH HERKESİN EVLADINA SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR NASİP ETSİN.

MK_ISIK

Benim kizimin adi da Beren Su:) Bence cok guzel bir isim. Anlamı da çok güzel.

Handan Coskun

benim adımda beren ben adımı çok seviyorum ben annemin gözünde kuzu olduğum için bu adım var bence beren kıza daha iyi olur hem erkeklerede pek kuzu anlamı yakışmaz benim görüşlerim ve ben kızım

beren gelmiş

bence beren tam kızlara göre bir isim.

beren durmaz

Beren kız ismidir.

Ahmet Tartarlar

Mbr benim adımda beren beren ismi kız ismi bide erkek ismi şuana kadar bi tane beren adında oğlan rastladım oda ebru şallının oğlu beren bence beren ismi kızlar için daha güzel bide diğer bi anlamıda kuzudur.

Beren Konca

Benim 4. 5 aylık kızımın adı beren anlamı kuzu olduğu için ismi ona çok yakıştı o benim kuzum :)).

Tuba Acer

Çok güzel tebrik ediyorum bravoo.

Serap Akın

Beren kız yada erkek ismi olsun, anlamıda telafuzuda gayet güzel bir isim kulakta hoşbir tını bırakıyor. Anlamının güçlü, kuvvetli olması kız ismi olamayacağı anlamına gelmez. Nasıl böyle bir yorum yapılıyor anlamıyorum.

Hakan Karabıyık

Beren ismi kız yada erkek olabilir ikisine de çok yakışıyor.

Filiz Türkyılmaz

Benim sevgilimin ismi damla çok güzel bi isim.

Emrah Okuyucu

Beren isminin aynı zamanda kuzu ve kadife kumaş gibi anlamları vardır zaten bunlar yüzünden kızlara konur. Türk dil kurumu sözlüğünden ve diğer güvenilir kaynaklardanda bakabilirsiniz. Kuzu ve kadife kumaş kısmı oğlana zaten yakışmaz beren tam kızlara göre bi isim.

Çakıl Taşı

Beren bencede erkeğe yakışan bi isim güçlü, kuvvetli. Cinsiyeti daha belli olmasada oğlum olursa beren olsun istiyorum ama araştırmaya devam:)isim seçmek çok zor iş :((

.

Elif Baş

İsimler listesine erva isminide eklerseniz iyi olur.

İnciöztepe

İsimleri araştırmadan öğrenmeden isim koymayın benim oglumun adı beren ben koydum cesur mert yiğit olsun diye bunların toplamıda --beren-- dir kız ismi koyanlara şaşırıyorum (size anlamını sormuyorlarmı?)kız ismi koyanlar ne diyeceksiniz anlamı:güçlü- kuvvetli.

Harun Reşit Özel

Yalan
.

Burak Kut

Benimde kızım oldu adını beren su koydum erkek ismide olsa kız lara daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Hasan Akyol

Ne kızı arkadaşlar tosun gibi erkek ismi. Herkese tavsiye ederim.

Ahmet Can

Arkadaslar neyi tartısıyosunz. Birsürü isim var hem erkekte hem kızda kullanılan. Anlamı güzel olan her isim her kese yakışır. Allah herkesi ismi kadar güzel yaşatsın inşallah.

Nur Kızıldaş

Beren kuranda geçiyormu acaba bilen carmı??.

Nuriye Güngör

Üzgün olmana gerek yok demetcim :) çünkü hatırla sevgilide oynayan kızın adı da beren saat:) hem kız hem erkek ismi. Gayet de belli.

Sevda Dağ

Arkadaşlar üzgünüm ama beren erkek ismi aranan erkek isimlerinde geçiyor üstelik anlamına bakınız erkek :) ebru şallının oğlunun adıda beren değilmiydi?.

Demet Sülün