Aydın isminin anlamı

Aydın isminin anlamı

1. Aylı gece, mukmin. 2. Aydınlık, ışıklı, parlak, ruşen, ziyadar, münevver. 3. Açık, belli, ortada, vazıh, aşikar, bahir. 4. Kutlu, uğurlu, mübarek, mesut. 5. Okumuş, kültürlü ileri fikirli, münevver. Kılıçarslanın hanımının ismidir.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Aydın ismini taşıyan yaklaşık 189.973 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Aydın ismi en çok kullanılan 70. isim olup, yaklaşık olarak her 409 kişiden biri Aydın adını taşımaktadır.

Aydın isminin sitemizde görüntülenme sayısı 31.742.

Aydın ismi için yaptığımız ankete katılan 137 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,88.

Ziyaretçilerimizden 220 kişi Aydın ismini öneriyor, 53 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 26 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Aydın ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Aydın ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Benimde nişanlımın ismi aydın ikimizin isminin anlamıda aynı anlamda ışık ifade ediyor ,rabbim içimizi dışımızı bir etsin inşallah ,hayatımızda yuvamızda ışıklı bereketli nurlu olur inşallah ,herkese selamlae aeolun.

Öznur Aydın

Bence aydın ismi çok güzel benim biricik aşkımın adı da aydın onu çok seviyorum.

Çiğdem

Benim kendi ismim cok sanslı cok ugurlu aynı zamandada cok eksantirik bir isimdir:)))))))

Aydın Söğüt

Aydın ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Aydın ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Aydın olan önemli kişiler

Aydın (şarkıcı)

Muharrem Aydın Uğurlular veya sıkça anılan lakabıyla Kuşum Aydın (Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1966; İstanbul), Türk şarkıcı, söz yazarı ve sunucudur. 1998 yılında çıkardığı Mutlu Yıllar Kuşum adlı albümünün ardından aldığı Kuşum Aydın lakabının yanı sıra, Papyon Aydın ve Şeker Aydın olarak da bilinmektedir.

Aydın Aka

Aydın Aka (Doğum Tarihi: 1965, Gölcük), Türk spor adamı.

Aydın Alacakaptan

Aydın Alacakaptan, (Doğum Tarihi: 1932), Türk büyükelçi.

Aydın Ayaydın

Aydın Ağan Ayaydın (Doğum Tarihi: 1951 Derik, Mardin Türkiye), Kürt kökenli Türk siyasetçi.

Aydın Ağdaşlı

Aydın Ağdaşlı (Fars: آیدین آغداشلو‎, Azeri: Aydın Ağdaşlı; 30 Ekim 1940, Reşt), Kuzey Azerbaycan asıllı İranlı ressam, sanat tarihçisi, sanat eleştirmeni ve grafik tasarımcısı.

Aydın Begiter

Aydın Begiter (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1937, Eskişehir), Eskişehirspor'un Tatar kökenli 1985-1990 ve 1999-2000 yılları arasında başkanı ve kurucu üyesidir.

Aydın Boysan

Aydın Boysan (Doğum Tarihi: 17 Haziran 1921, İstanbul), Türk mimar ve gazeteci.

Aydın Doğan

Aydın Doğan (Doğum Tarihi: 1936, Kelkit, Gümüşhane, Türkiye), Doğan Holding Onursal Başkanı. Türkiye'nin önemli medya patronlarından biridir.

Aydın Erten

Aydın Erten (Doğum Tarihi: Diyarbakır, 1942 - Ölüm Tarihi: 10 Ağustos 2000), İzmir'in Gültepe belediye başkanlarından. 1973 yerel seçimlerinde seçilip iki dönem başkanlık yapmıştır. Tariş Direnişi'ne destek verdiği, işgal sırasında işçilere kumanya dağıttığı için 12 Eylül yönetimi tarafından gözaltına alınmış ve işkence görmüştür.

Aydın Esen

Aydın Esen (Doğum Tarihi: 1962), Türk piyanist, bestekar. Küçük yaşlarda başladığı piyano ve bestecilik eğitimine İstanbul Devlet Konservatuarı'nda devam etti. Norveç Eyalet Müzik Akademisi, Berklee College of Music ve Yeni İngiltere Müzik Konservatuarı'nda çalışmalar yaptı.

Aydın Gün

Aydın Gün;   (Doğum Tarihi: 1917, Adana - Ölüm Tarihi: 30 Kasım 2007 - Berlin),  Opera Sanatçısı, Rejisör, İstanbul ve Ankara Operası'nın kurucusu.

Aydın Ilgaz

Aydın Ilgaz (Doğum Tarihi: 2 Mart 1940, İstanbul), Türk edebiyatının önemli yazarlarından Rıfat Ilgaz'ın oğludur. Babasıyla birlikte kurdukları Çınar Yayınları'nı devam ettirmektedir. 2004 yılında Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı ve Sınıf kitaplarıyla ilgili anılarını Sınıf'ın Efsanesi başlıklı kitabında toplamıştır. Düzenli olarak Rıfat Ilgaz etkinlikleriyle edebiyatın Koca Çınarını tanıtmaktadır.

Aydın Mirzazade

Aydın Mirzezade (Azerice: Aydın Böyükkişi oğlu Mirzəzadə) (Doğum Tarihi: 2 Temmuz 1957, Bakü, Azerbaycan SSC), Azerbaycan Millî Meclisi'nin 2., 3. ve 4. dönem milletvekili olan Azeri siyasetçidir.

Aydın Nezih Doğan

Aydın Nezih Doğan (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1962 Bala, Ankara Türkiye), Türk bürokrat.

Aydın Oğuz

Aydın Oğuz (Doğum Tarihi: 24 Aralık 1975, Nusaybin, Mardin), Türk iş adamı. Türksad genel başkanıdır.

Aydın Polatçı

Aydın Polatçı, (Doğum Tarihi: 1980 - Sivas) Türk güreşçi.

Aydın Sayman

Aydın Sayman (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1953, Malatya) Türk yönetmen, yapımcı, senarist.

Aydın Tuna

Aydın Tuna, (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1978, Varna Bulgaristan) Türk futbolcu. Bölgesel Amatör Ligi ekiplerinden Vefaspor'da oynamaktadır.

Aydın Tümen

Aydın Tümen (Doğum Tarihi: 1963, İzmir, Türkiye), Türk siyasetçi.

Aydın Uysal

1968 yılında doğan Aydın Uysal,basketbol altyapısını Efes Pilsen ve Fenerbahçe'de tamamladıktan sonra 86-87 Türkiye Basketbol Ligi sezonunda Faruk Akagün tarafından Fenerbahçe A takım kadrosuna alındı. İki sezon Fenerbahçe'de oynayıp, Nasaş'a transfer olan Aydın 88/89 sezonunda 2. Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Sol hooke'larıyla devrin efsane oyuncusu Kareem Abduljabbar lakabıyla anılan 2,03'lük pivot 1990 yazında geçirdiği trafik kazası neticesinde salonlara genç yaşda veda etti. Basketbol kariyerinde 84-85 sezonunda İ.T.Ü Üniversite takımıyla Türkiye şampiyonluğu ve 88/89 senesinde Nasaş'la 2.Deplasmanlı Lig şampiyonluğu bulunmaktadır. 2003 yılında Bric'e başlayan Uysal, 2010 yılında briç ortağı, eski milli valeybolcu Mehmet Kuranoğlu ile birlikte Türk Milli Briç Takımına 1.çift olarak seçilmişlerdir. 2010 yılında Ostend'de yapılan Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsilen 39 takım arasından Avrupa 10.'su olmuşlardır.Briç kariyerinde çok sayıda başarılara imza atmış olan oyuncu halen profosyonel briç kariyerini sürdürmektedir.

Aydın Çetin

Aydın Çetin (Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1980, Brackenheim, Almanya) Türk Futbolcu. Alanyaspor'da oynamaktadır.

Aydın Çubukçu

Aydın Çubukçu (Doğum Tarihi:1947-Sivas) Siyasi aktivist, yazar, devrimci.

Aydın Ünsal

Aydın Ünsal (Doğum Tarihi: 31 Aralık 1986, Stockholm, İsveç), Türk futbolcu.

Aydın Şimşek

Aydın Şimşek (Doğum Tarihi: 1960, Mecitözü, Çorum), Türk yazar.

Aydın Büke

Aydın Büke (Doğum Tarihi: 1958, İstanbul), Türk müzisyen, yazar, akademisyen.

Aydın Karabulut

Aydın Karabulut, (Doğum Tarihi: 25 Ocak 1988, Berlin) Almanya'da yetişmiş Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'da oynamaktadır.

Aydın Kuzu

Aydın Kuzu (Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1986, Eskişehir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Kartalspor'da oynamaktadır.

Aydın Toscalı

Aydın Toscalı (14 Ağustos 1980, Aydın), Türk futbolcu.

Aydın Yılmaz

Aydın Yılmaz (Doğum Tarihi: 29 Ocak 1988; Bakırköy, İstanbul), Türk milli futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da forma giymektedir.

Aydın Arslan

Aydın Arslan, (Doğum Tarihi: 1953, Maden, Elazığ) - (ö. 20 Ağustos 1999), Türk bürokrat.

Aydın Erel (bilim adamı)

Prof. Dr. Süleyman Aydın Erel (Doğum Tarihi:1949, Manisa - Ölüm Tarihi: 14 Ekim 2010, İstanbul), Türk bilim insanı. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamış; Boğaziçi Köprüsü inşaatı sırasında Karayolları Genel Müdürlüğü'nde bir yıl kadar çalışmıştır. 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden "Doktor" ünvanını almış; 1978-1979 yılları arasında Almanya Münih Teknik Üniversitesi Ulaştırma Entitüsü'nde konuk araştırmacı olarak çalışmalar yapmış; 1981 yılında "Doçent", 1989 yılında "Profesör" ünvanını almıştır.[1] 1973'te araştırma görevlisi olarak göreve başladığı[2] Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı kürsüsünden 2005 yılında emekli olmuştur. Akademik yaşamında demiryolu taşımacılığı ve ulusal ulaştırma politikaları konularında çalışmalar yürütmüştür. Ders içi disiplinden taviz vermeyen karakterine rağmen öğretimdeki üstün başarısı yönüyle üniversitedeki öğrencileri tarafından her zaman talep ve tercih edilen bir öğretim üyesi olmuştur. Akademik araştırmaların hak ettiği teşvik ve desteği bulamadığı görev yıllarında, kısıtlı imkanlara rağmen ülkesine kaliteli ve faydalı bilgi kazandırmanın çabası içinde bulunmuştur. Son günlerini geçirdiği Darülaceze Müessesesi'nde vefat etmiş ve Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilmiştir.[3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Aydın Güven Gürkan

Aydın Güven Gürkan, (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1941, Elazığ – Ölüm Tarihi: 22 Ocak 2006, İstanbul). Eski milletvekili, bakan.

Aydın Menderes

Aydın Menderes (5 Mayıs 1946, Ankara - 23 Aralık 2011, Ankara), Türk siyasetçi. Adnan Menderes'in en küçük çocuğudur. XVI. dönem Konya, XX. ve XXI. dönem İstanbul milletvekilidir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Aydın Sayılı

Aydın Sayılı (Doğum Tarihi: 2 Mayıs 1913, İstanbul - Ölüm Tarihi: 15 Ekim 1993, Ankara), Türk bilim adamı.

Aydın Tolan

Osman Aydın Tolan,(Doğum Tarihi: 1937, Rize - Ölüm Tarihi: 10 Eylül 1997, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Aydın Tohumcu

Aydın Tohumcu (1 Şubat 1943, Bilecik - 9 Kasım 2003, Mersin), Türk futbolcu, teknik direktör. Ankaragücü ve Mersin İdman Yurdu camiaları için kulüp tarihlerinde efsane futbolcuları arasınsa sayılmaktadır. 9 Kasım 2003'de Mersin İdman Yurdu ile teknik direktörlük için sözleşme imzalamaya gittiği Mersin'de kalp krizi geçirip hayata veda etti. Vefatindan sonraki Ankara 19 Mayıs Stadyumu lig karşılaşmasında bir dakika saygi duruşu duruldu.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Aydın olan önemli kişiler

Kelime Aydın Çetinkaya

Kelime Aydın Çetinkaya (Doğum Tarihi: 15 Haziran 1982, Kars), Türk millî kayaklı koşu sporcusudur.

Mehmet Aydın (futbolcu)

Mehmet Aydın (Doğum Tarihi: 01 Ocak 1942, Alaçatı, Çeşme) Eski Türk Milli Futbolcu. Göztepe'nin efsane oyuncularındandır.

Mehmet Aydın (siyasetçi, 1928)

Mehmet Aydın, (Doğum Tarihi: 1928, Samsun -26 Mayıs 1990 Ankara), Türk siyasetçi.

Mehmet Aydın (siyasetçi, 1943)

Mehmet Aydın 58., 59. ve 60. Hükümette Devlet Bakanı ve TBMM 22. Dönem ve 23. dönem AK Parti İzmir milletvekilidir.

Mehmet Aydın (şair)

Mehmet Aydın, (Doğum Tarihi: 4 Mart 1923, Afyon). Türk şair.

Mustafa Aydın (akademisyen)

Mustafa Aydın (Doğum Tarihi: 1967, Trabzon), Türk akademisyen. 2010 yılından beri Kadir Has Üniversitesi rektörlüğü görevini yapmaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Olgun Aydın Peker

Olgun Aydın Peker, (Doğum Tarihi: 22 Ocak 1973, Bulancak,Giresun),Türk organize suç örgütü lideri. Giresun ilinin Bulancak ilçesine bağlı Yunuslu köyünde doğmuştur. Ayrıca Sedat Peker'in manevi oğlu. Eski Giresunspor Başkanı.

Orhan Aydın (1947 doğumlu tiyatrocu)

Orhan Aydın (Doğum Tarihi: 27 Eylül 1947)[1] Türk tiyatrocu, oyuncu ve yazar.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İsmail Aydın (milletvekili)

İsmail Aydın (Doğum Tarihi: 17 Mayıs 1971, İznik, Bursa Türkiye), Türk siyasetçi.

Hüseyin Aydın Arvasi

Hüseyin Aydın Arvasi (Doğum Tarihi: 1933, İstanbul) - (ö. 11 Temmuz 2007), Türk siyasetçi.

Soyadı Aydın olan önemli kişiler

Ali Fuat Aydın

Geleneksel Türk Halk Müziği’nin temel çalgılarından bağlamanın temsilcilerinden olup özellikle zeybek tavrı üzerine yoğunlaşmıştır. 1973’te Aydın – Karpuzlu - Ektirli Köyü’nde doğdu. Sırasıyla İzmir Mustafa Urcan İlkokulu (1984), İzmir Bornova Anadolu Lisesi (1991) ve Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu (1998).

Arda Aydın

Arda Aydın (Doğum Tarihi: 1979,Ankara) - Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Cafer Aydın

Cafer Aydın (Doğum Tarihi: 17 Kasım 1971, Çorum), forvet mevkiinde forma giymiş eski millî futbolcu, teknik direktör.

Canberk Aydın

Canberk Aydın (Doğum Tarihi: 16 Mart 1994, Samsun), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk genç millî futbolcu.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Cenk Aydın

Cenk Aydın, Türk küresel bankacı dünyanın ilerlemesine katkılarından dolayı Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2010 yılında Genç Küresel Lider seçildi.[1] Cenk Aydın 1974 yılında Istanbul'da doğdu. Aydın uluslararası güvenlik konularında çalışan uluslararası bir think-tank olan EastWest Enstitüsü'nün Başkanlık İstişare Kurulu üyesidir.[2] Cenk Aydın Medical Missions for Children adında bir organizasyonun New York Bölüm kurucu Başkanı, ve kurucu küresel mütevelli heyetinde çalışmıştır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Furkan Aydın

Furkan Aydın, (Doğum Tarihi: 22 Şubat 1991, Adapazarı), Forvet mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Denizlispor'da futbol oynamaktadır.

Gazanfer Aydın

Gazanfer Aydın (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1988, Sakarya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'da oynamaktadır.

Kürşat Ergun Aydın

Kürşat Ergun Aydın (Doğum Tarihi: 7 Temmuz 1987 - Şişli, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor'da oynamaktadır.

Musa Aydın

Musa Aydın (Doğum Tarihi: 1 Kasım 1980, Samsun) kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Nuri Fatih Aydın

Nuri Aydın (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1995, Konya), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Bozüyükspor'da kiralık futbolcu statüsünde oynamaktadır. Süper Lig tarihinde bir karşılaşmada görev alan en genç futbolcu konumunda bulunmaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Okan Aydın

Okan Aydın (Doğum Tarihi: 8 Mayıs 1994, Leverkusen) Almanya doğumlu milli futbolcu. Eskişehirspor forması giymektedir.

Recep Aydın

Recep Aydın (Doğum Tarihi: 27 Ocak 1990, Çanakkale), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Ümit Aydın

Ümit Aydın (Doğum Tarihi: 16 Ocak 1980, İstanbul, Türkiye), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Tepecikspor'da futbol oynamaktadır.

Ziya Aydın

Ziya Aydın (Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1979, Trabzon), Türk futbolcu. Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Aynur Aydın

Aynur Aydın (15 Aralık 1987, Münih), Batı Almanya doğumlu Türk şarkıcı.

Ayten Aydın


Ayten Aydın, (Doğum Tarihi:1930, Konya), inşaat yüksek mühendisi, antropolog, bilim araştırmacısı, yazar

Emre Aydın

Emre Aydın (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1981, Isparta), Türk şarkıcı.

Eren Aydın

Eren Aydın (Doğum Tarihi: 16 Ocak 1982, İstanbul), Sivasspor'da forma giyen Türk sol bek.

Ertuğrul Aydın


Ertuğrul Aydın (Doğum Tarihi: 2 Mart 1971, Kars) Türk şair, yazar, akademisyen, sosyal bilimci.

Fırat Can Aydın

Fırat Can Aydın ( d. 1998),günümüze dek birçok dizi ve sinema projesinde yer almıştır. Şuanda Zil Çalınca dizisinde başrollerden biri olan Sarp karakterini canlandırıyor.

Kerim Aydın

Kerim Aydın, Karadenizli kaval virtüözünün adıdır. 1953 de Trabzon ili Çaykara ilçesine bağlı Çambaşı (Rumca: Anotho)köyünde doğmuştur.1966 yılında şimşir kaval çalmaya başlamış, Trabzon civarında kazandığı ününü 1975 yılında geldiği İstanbul'da da sürdürmüştür. İlk kaydını İsmail Türüt'ün Davacıyım hakim bey albümünde yapmış, ilk solo çalışması ise 2000 yılında Yunanistan'da "Oi Momogeroi" adıyla yayınlanmıştır. Son çalışması ise Trabzonlu kemençe sanatçısı Beşköylü Adem ile birlikte 2007 yılında yaptıkları "Gülüm Demedim mi Sana"dır.

Koray Aydın

Koray Aydın (Doğum Tarihi: 5 Aralık 1955, Trabzon, Türkiye), Türk siyasetçi.

Mahir Aydın

Mahir Aydın (Doğum Tarihi: 5 Nisan 1993, Eruh, Siirt), Türk Futbolcu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da oynamaktadir.

Mehmet Zeki Aydın

Mehmet Zeki Aydın (Doğum Tarihi: 1959, Çumra, Konya), Türk yazar, akademisyen.

Mehmet Âkif Aydın

Prof. Dr. Mehmet Âkif AYDIN 1948 yılında Niksar'da (Tokat) doğdu. 1974 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1977 yılında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İslam Araştırmaları Enstitüsüne asistan olarak girdi. 1981 yılında " Osmanlı Aile Hukukundaki Gelişmeler ve Hukuk-ı Aile Kararnamesi" adlı tezle doktor oldu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Hukuk Tarihi yardımcı doçent olarak atandı. 1987 yılında aynı anabilim dalında doçent, 1993 yılında da profesör oldu. İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görevine devam etmekte ve İSAM'ın başkanlığını yürütmektedir. 2009-2013 yıllarında Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliği yapmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Merve Aydın

Merve Aydın (Doğum Tarihi: 17 Mart 1990, Bakırköy, İstanbul [1][2]) Türk atlet.

Metin Aydın

Metin Aydın 6 Mart 1993 doğumlu Türk futbolcu.

Mirkan Aydın

Mirkan Aydın (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1987, Hattingen) Türk asıllı Alman Futbolcu. Alman pasaportu disinda türk pasportunada sahipdir. 2010'den itibaren 2. Bundesliga ekiplerinden VfL Bochum'un sözlesmeli futbolcusudur.

Muammer Aydın

Muammer Aydın, (Doğum Tarihi: 1945, Gülşehir, Nevşehir), Türk hukukçu.

Onur Aydın

Onur Aydın (doğum 15 Mart 1979) forvet pozisyonunda görev yapan basketbolcu.

Pınar Aydın

Pınar Aydın (Doğum Tarihi: 16 Temmuz 1981, Bursa) Türk oyuncu.

Ramazan Aydın

Prof. Dr. Ramazan Aydın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) 4. rektörüdür. 2 yıllık Rektör Vekilliği görevi ile birlikte ÇOMÜ'de 10 yıl Rektörlük makamında bulunmuştur.

Ramiz Aydın

Ramiz Aydın (Doğum Tarihi: 1937, Espiye, Giresun), Türk ressam ve öğretim üyesi.

Selçuk Aydın

Selçuk Aydın (Doğum Tarihi: 4 Eylül 1983 Trabzon), Dünya Kıtalar Arası ve Avrupa orta siklet boks şampiyonu Türk boksördür.

Seyit Aydın

Seyit Aydın, 1958 yılında Amasya'da doğmuştur. 1984 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Sezai Aydın

Sezai Aydın   (Doğum Tarihi: 15 Şubat 1952, Ankara)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle ünlenmiştir.

Volkan Aydın

Volkan Aydın, (Doğum Tarihi: 11 Ocak 1969) eski basketbolcu, antrenör. Özellikle Efes Pilsen kadrosunda bulunduğu dönemde Koraç Kupası şampiyonluğu da dahil pek çok başarıda rol almıştır. 1,98 m. boyunda ve 89 kilo ağırlığındaki basketbolcu forvet pozisyonunda oynamaktaydı. Daha çok savunması ile tanınan oyuncu, kritik zamanlarda attığı dış atışlar ile önemli maçların kazanılmasında katkıda bulundu.

Önder Aydın

Önder Aydın (Doğum Tarihi: 1955 Perşembe Ordu ) Türk ressam, sanat eğitimcisi

Öykü Didem Aydın

Öykü Didem Aydın, (Doğum Tarihi: 1970, Ordu), romancı, yazar, akademisyen ve avukat.

İclal Aydın

İclal Aydın (Doğum Tarihi: 14 Eylül 1971, Nevşehir), Türk oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucudur.

İrem Arslan Aydın

İrem Arslan Aydın (Doğum Tarihi: 1980, Ankara), Tiyatro sanatçısı.

Şenay Aydın

Şenay Aydın, (Doğum Tarihi: 1983, Bitlis), Türk oyuncu.

İbrahim Aydın

İbrahim Aydın (Soyadı Kanunu öncesinde: Cihangirzade İbrahim Bey, d. 1874 - Ölüm Tarihi: 1948), Karslı Türk asker ve siyasetçi.

Bahtiyar Aydın

Bahtiyar Aydın, (1946, Piraziz, Giresun, 22 Ekim 1993, Lice, Diyarbakır), Türk asker, eski Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Hızır Aydın

Hıdır Aydın, ya da Hızır, (Doğum Tarihi: 1915, Nazımiye, Tunceli) - (ö. 5 Eylül 1996), Türk siyasetçi.

Mithat Aydın

Mithat Aydın (1884, Aydın - 28 Aralık 1959), Türk siyasetçi.

Niyazi Aydın

Niyazi Aydın (1950, Tunceli - 12 Temmuz 1991, İstanbul) Devrimci Sol örgütünün kurucularından, üst düzey yöneticilerinden ve teorisyenlerinden biriydi. Politikaya 1970'li yıllarda İYOKD içinde başladı. Devrimci Sol'un Devrimci Yol'dan ayrılan ilk kadroları arasında yer aldı. Kasım 1981'de tutuklandı. 1985'e kadar cezaevinde kaldı. 12 Temmuz 1991'de polisin gerçekleştirdiği bir operasyon sonucu, bulunduğu hücre evinde öldürüldü.

Tekin Aydın

Tekin Aydın (Doğum Tarihi: ? - Ölüm Tarihi: 1969) Türk mimar ve öğretim görevlisi.

Aydın isminin analizi

Aydın isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
I harfi :
Hassasiyet
N harfi :
Sağduyu

Aydın isminin numerolojisi

Aydın isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
Y =
28
D =
5
I =
11
N =
17
Toplam =
62

Aydın isminin farklı yazılış biçimleri

Aydın isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Aydın isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.