Yelit isminin anlamı

Yelit isminin anlamı

İhlas suresinde geçmektedir. Anlamı konusunda bilgi sahibi ziyaretçilerimiz bize ulaşabilirler.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Yelit isminin sitemizde görüntülenme sayısı 36.281.

Yelit ismi için yaptığımız ankete katılan 63 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,29.

Ziyaretçilerimizden 161 kişi Yelit ismini öneriyor, 96 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 38 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Yelit ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Yelit ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yelit ihlas suresinde (lem yelid) diye gecmekte anlami:"yaratilmayan" yani basi ve sonu olmayan. İhlas suresinin anlamina bakarsaniz goreceksinizdir! isim olarak konmasini tavsiye etmem ilk defa karsilasiyorum
.

İbrahim

Ya ben sevdim ama çözemedim bi türlü anlamını bilmedim bi kelime var ama çıkmıyor hiç.

Emine

Yelit kelimesi arapça kaynaklıdır ve "doğ-" anlamına gelir. Sure de ki anlam : "o ki doğmamış ve doğurmamıştır. " şeklindedir. Doğmak ve doğurmak fiillerini sırasıyla yelîd ve yûled kelimeleri karşılar. İkiside doğ- fiilinin arapçasından türemiştir.

Hasan Demir

İhlas suresindeki "yelit" sözcüğü kesinlikle bir isim deiğildir, fiildir ve orada allah’ın doğurmayan ve doğurulmamış bir varlık olduğu anlatılırken kullanılmıştır. Bu konuda yazdıklarıma güvenmenizi tavsiye ederim çünkü dini ilimler alanının uzmanıyım. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim, kur’an’da isim olarak geçmeyen şeyleri isimmiş gibi yazıp, onu isim olarak çocuklarına koyan şahısları gülünç durum düşürmeyelim. Selamlar.

Gök Deniz

Meraba ben merve siteniz çok güzel ama sadece kıkz isimlerinin kullanılmalı diye düşünüyorum ama yinede sitenizi çok beğendim bu sitenin kalması dilerim saygılarımla bay bay.
.

Merve Durmus

Yelit

aslı yelid, arapça wld (çocuk doğmak) fiilinin muzari hali, "(o erkek) doğurmadı" demektir.

Bilal Oğuz

Kuranı kerimde lem yelit diye geçer yani doğrulmamıştır manasına. Başından lem olumsuzluk eki kaldırılınca yelit doğurur anlamına gelir. Arkadaşlara tavsiyem kuranı kerimde geçiyor diye bilip bilmeden her ismi koymamaları. Kuranda şeytan da geçiyor.

Emine

Selim ismi dünyada çeyrek kişi kullanır selim isimli erkek çocugu bizim sınıfta var ve ben okulu bitirecegiz onla ikimizde evlen miyecez ikimizde polis olmayı düşünüyoruz bu konudan cıkalım bana oy verir seniz cok sevinirim.

Selim Türk

Kuranı kerim de geçen bir takım kelimeleri anlamı bilinmeden her hangi bir kimseye takılmamalıdır. Zira bu isimler çocuklara ağır gelebilirve onların bu isimlere yakışmaması söz konusu olur. Misal verecek olursak muhammed ismini verdiğimiz bir genç ,ilerde ötü olarak benimsenen yollarda olabilir bu yüzden hem isimlere dikkat etmeliyiz hem de gençlerimize.

Erkan Soymaz

Yelid kelimesi doğurmayan anlamındadır insana verilemez. Allahın zatına mahsustur. Lütfen dikkat edelim.

Yusuf Taş

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Yelit ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Yelit ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Yelit isminin analizi

Yelit isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Yelit isminin numerolojisi

Yelit isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Y =
28
E =
6
L =
15
İ =
12
T =
24
Toplam =
85

Yelit isminin farklı yazılış biçimleri

Yelit isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Yelit isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.