Sabah isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Sabah isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.128.

Sabah ismi için yaptığımız ankete katılan 7 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,43.

Ziyaretçilerimizden 28 kişi Sabah ismini öneriyor, 24 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Sabah ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Sabah ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Sabah ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Sabah ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Sabah olan önemli kişiler

Sabah II Al-Sabah

Şeyh Sabah II Bin Cabir Al-Sabah, (1784/1810 (tartışmalı) – Kasım 1866) (Arapça: الشيخ صباح جابر الصباح) Kuveyt'in Al-Sabah ailesinden olan dördüncü Şeyhiydi ve 1859 – Kasım 1866 yılları arası hizmet verdi. Yerine geçtiği Cabir I Al-Sabah'ın en büyük oğluydu. Şeyh Sabah 1841 yılında İngiltere-Kuveyt Deniz Ateşkes anlaşmasını tartışmıştı.

Sabah III El-Selim El-Sabah

Şeyh Sabah III Al-Salim Al-Sabah (Arapça: الشيخ صباح الثالث السالم الصباح; d. 1913 – Ölüm Tarihi: 31 Aralık 1977), Salim Al-Mübarek Al-Sabah'ın en genç evladıydı ve 1965–1977 yılları arası Kuveyt'te Emirlik yaptı. Şeyh Sabah 4 Kasım 1965 tarihinde ölen üvey kardeşi Abdullah III Al-Salim Al-Sabah'ın yerine geçti ve Al-Sabah ailesinden Kuveyt'in on ikinci melekesiydi. Şeyh Sabah "Emir" baslığını alan ikinci kişiydi ve kanser nedeniyle 31 Aralık 1977 tarihinde hayatini kayıp etti. Emir olmadan önce Sabah Kuveyt Polisinde 1953–1959 yılları arası başkanlık yaptı ve aynı zamanda 1959–1961 senelerinde devletin sağlık bölümünde başkandı. 1962–1963 yılları arası Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olan Sabah 1963–1965 yılları arası Başbakanlık yaptı. 29 Kasım 1962 tarihinde Şeyh Sabah Veliaht Prensi oldu.

İkinci ismi Sabah olan önemli kişiler

I. Sabah bin Cabir

Şeyh Abu Abdullah Sabah I Bin Cabir Al-Sabah (Sabah I – Birince Sabah) (Arapça: الشيخ صباح الأول بن جابر الصباح) Kuveyt'in Al-Sabah ailesinden ilk Şeyhiydi. Kuveyt'in resmi tarihine göre, Abu Abdullah müttefik oy birliği yöntemiyle Şeyh olarak seçilmişti.

Soyadı Sabah olan önemli kişiler

Cabir El Mübarek El Sabah

Cabir El Mübarek El Sabah (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1942, Kuveyt City), 4 Aralık 2011 tarihinden bu yana Kuveyt Başbakanı olmuştur. Daha önce Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı olarak görev yapmıştır.

Coşkun Sabah

Coşkun Sabah (Doğum Tarihi: 16 Ekim, 1954; Diyarbakır, Türkiye) Süryani asıllı Türk şarkıcı, besteci, udi.

Sabah isminin analizi

Sabah isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
H harfi :
Sakin ve durağanlık

Sabah isminin numerolojisi

Sabah isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
A =
1
B =
2
A =
1
H =
10
Toplam =
36

Sabah isminin farklı yazılış biçimleri

Sabah isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Sabah isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.