Mekselina isminin anlamı

dakyanus kraldır imparatordur - padişah değildir - kendini tanrı sanan biridir -- bunlara padişah denmez yorumun düzeltilme ricası

mustafa sar

Arkadaslar ashabi kehf uyudugundada uyandiginda da hak din Allah`in diniydi.bizim yahudi yada hristiyanlik diye bildigimiz din ve buna inananlar ; insanlar tarafindan saptirilmadan once muslumanlik ve muslumandi.

yusuf cimar

Kurani Kerimde , dorttur besincisi kopekleridir altidir yedincisi kopekleridir derler bunlar dogru degildir o gencler hakkinda fazla konuşmayın bilgi alışverişi dışında der ve uyarır. Ayrıca bereket duası sadece bir duadir yani insan yapımı rivayete göre hz. Süleyman bir karincadan duymuştur fakat karinca bile o sondaki isimleri duasinda saymamistir yani mekselina, mislina, yemliha vs vs kısmını kastediyorum. Yani arkadaslar müslüman biri bu konuyu fazla irdelemez ve o isimleri de cocuklarina koymaz o evlerimize astigimiz bereket duası da Kurana bu konuda ters düşer. Kuran adlarini sayilarini kimse bilemez diyor fakat bereket duası sayılarını belirtip bir de ad koyuyor. Dikkat.

Yağmur

Evet, mekselina isminin orjinali, maximillian’dır, ıngilizce karşılığı, ’’the greatest’’ yani en muhteşem demektir. Aynı zaman da cennet bekçisi anlamına geldiğini de duymuştum.

Berceste İlter

Serdar haklı mekselina uyumadan önce hristiyandı. Zaten tanımlamayı iyi okursanız allah a inandıkları için zalimlerden kaçtıklarını görürsünüz hz. Muhammede inandıkları için değil. Ayrıca dakyanus zamanında hristiyanlara çok işkence çektirmiş bir padişahtır. Yine tanımlamada yazdığı gibi uyandıklarında artık hak dini islama geçilmiştir yani uyudukları zaman islam dini bile yoktu. Yabancı erkeklerde sıkça duyduğumuz maximillian yani max ismi burdan gelir. Ama kuranda geçtiği için müslüman bi çocuğa koymanın zararı olduğunu sanmıyorum.

Çakıl

O kışının adı mekselina değil. Maksimilyan’dır. Ben sahabı keyf fılmını ızledım ve kuran’ı kerımdeki mealı okudum.

Kezban Çalgın

Hakan taşıyamayan kardeşimiz çok komik bir cevab yazmış mağaranın nerede olduğu mahkeme nerden biliyor acaba rüyasın da mı görmüş acaba.

Muhammed

Serdar, zaten müslüman oldukları için zalimlerden kaçıp mağaraya sığınıyorlar. Ne hristiyanı? iyi oku, öğren öyle yorum yap, milletin kafasını bulandırma arkadaşım!!.

Tuğba

Mekselina uyumadan once hiristiyandi bildigim !!bu ismi koymak mantikli mi bilmem.

Serdar

Evet esra, karınca duasında da isimleri tek tek geçmektedir. Ayrıca 200 yıl değil 309 yıl uyumuşlardır.

Tuğba

Bende ashab-i kehf magrasini tarsusda diye biliyordum k. Marasta oldugunu burdan okudum mekselina guzel bir isim ama bu 7 kisiden biri oldugu kurandada gecmektemidir?.

Esra

Mekselina ismi yedi uyurlardan gelir.
mağaranın k. Maraş da olduğu mahkeme kararıyla belirtilmiştir.

Hakan Taşıyamayan

İyi günler sitenizi çok begendim çok güzel bir siteniz varyazacak başka bişey bulamı yorum imdilik bukadaran iyi günler.

Yaren Yıldız

Mekselina isimli manada geçen süre 309 senedir. Aynı zamanda mağara kesin olmamakla brlikte Tarsus’ta.

Mustafa Satılmış