Helen isminin anlamı

Helen isminin anlamı

Hēlēnē, hēlios (güneş) ile bağlantılı olabilir.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Helen isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.535.

Helen ismi için yaptığımız ankete katılan 39 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,56.

Ziyaretçilerimizden 180 kişi Helen ismini öneriyor, 99 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Helen ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Helen ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Helen arapça ifadesiyle hoş gelme anlamında bir kelime (helen bik).

Kemal Köz

Helen ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Helen ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Helen olan önemli kişiler

Helen Caldicott

Helen Mary Caldicott (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1938), Avustralyalı hekim ve yazar. Ayrıca nükleer enerjiye, zayıflatılmış uranyum mühimmatlarına, atom bombalarına, nükleer silahlanmaya, savaşa ve genel olarak askeri hareketlere karşıtlığa tahsis edilen çeşitli dernekler kurmuş bir nükleer karşıtı savunucusudur. Haftalık sunulan If You Love This Planet (Türkçe: Eğer bu gezegeni seviyorsanız) isimli radyo programına ev sahipliği yapmaktadır. 2009 yılında National Women's History Project tarafından Women's History Month onuruna layık gösterilmiştir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Clark

Helen Clark (Doğum Tarihi: 26 şubat 1950), eski Yeni Zelanda başbakanı.

Helen Fielding

Helen Fielding (Doğum Tarihi: 19 Şubat 1958) İngiliz roman ve senaryo yazarıdır. En bilinen işi, 30'larında Londra'da yalnız yaşayan ve yaşamına değer ve aşk katmak isteyen bir kadın olan Bridget Jones hayali karakterini yarattığı roman ve bu romanlardan uyarlaranan filmlerdir.

Helen Hunt

Helen Elizabeth Hunt, 1963 doğumlu Emmy, Altın Küre ve Akademi Ödülü sahibi Amerika'lı oyuncu.Yahudi asıllı bir aileden gelmektedir.

Helen Sjöholm

Marie Helen Sjöholm veya kısaca Helen Sjöholm (İsveççe söyleyişi: [heˈleːn ˈɧøːhɔlm]) (Doğum Tarihi: 10 Temmuz 1970), İsveçli şarkıcı, aktris ve müzikal tiyatro performansçısı.

Helen Slater

Helen Rachel Slater (Doğum Tarihi: 15 Aralık 1963, Massapequa, New York, ABD), Yahudi asıllı Amerikalı aktris ve şarkı yazarı. 1984 yılı yapımı Supergirl (film)'inde Supergirl ü canlandırdı ve Saturn Ödülüne aday gösterildi.

Helen McCrory

Helen Elizabeth McCrory, (Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1968) İngiliz oyuncu. Genellikle TV dizileri ile tanınmış bir aktristir.

Helen Mirren

Dame Helen Mirren (26 Temmuz 1945) Oscar, BAFTA, Emmy, Altın Küre ve SAG ödülü sahibi İngiliz tiyatro, film ve televizyon oyuncusu.

Helen Hayes

Helen Hayes (10 Ekim 1900 – 17 Mart 1993) ABD'li oyuncu. 1917-1985 arasında yaklaşık 70 yıl oyunculuk kariyerini sürdürmmüştür. "First Lady of the American Theatre" olarak bilinir. Hayes ayrıca ABD'nin bir sivile vereceği en yüksek madalya olan Presidential Medal of Freedom, 1986 yılında Başkan Ronald Reagan'dan almıştır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Bannerman

Helen Bannerman (Doğum Tarihi:25 Şubat 1862(1862-02-25) - Ölüm Tarihi:13 Ekim 1946 (84 yaşında)) 1862 ila 1946 yılları arasında yaşamış ve pek çok çocuk kitabı kaleme almış bir İskoç yazardır. İki küçük kızını eğlendirmek için İngiliz himayesi altındaki Hindistan'da yazmaya başladı ve çocuk kitabı yazarı olarak çok ünlü oldu. En çok Küçük Kara Sambo isimli eseriyle tanınır. Lakin birkaç jenerasyon sonra, ırkçılık eğilimi değişince, kitaplarındaki iddialı ırkçı eğilim tartışmalara konu olmuştur.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Walton

Helen Robson Kemper Walton (Doğum Tarihi: 3 Ekim 1919 in Claremore, Oklahoma - Ölüm Tarihi: 19 Nisan 2007, Arkansas) Wal-Mart'ın yönetim kurulu üyesi. Sam Walton'un eşi. Dünya'nın En Zenginleri listesinde 15,6 Milyar $'la en zengin 21.

Helen Keller

Helen Keller (Doğum Tarihi: 27 Haziran 1880 – Ölüm Tarihi: 1 Haziran 1968), ABD'li pedagog ve aktivist.

Helen isminin analizi

Helen isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu

Helen isminin numerolojisi

Helen isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
E =
6
L =
15
E =
6
N =
17
Toplam =
54

Helen isminin farklı yazılış biçimleri

Helen isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Helen isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.