Serda isminin anlamı

Serda isminin anlamı

Türkçe’de baş anlamına gelen ser ve yüce anlamına gelen da kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Ermenice de "sevgi ver" anlamı taşımaktadır.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Serda ismini taşıyan yaklaşık 5.450 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Serda ismi en çok kullanılan 1342. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Serda adını taşımaktadır.

Serda isminin sitemizde görüntülenme sayısı 22.813.

Serda ismi için yaptığımız ankete katılan 22 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,95.

Ziyaretçilerimizden 182 kişi Serda ismini öneriyor, 67 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 30 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Serda ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Serda ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Serda ismi hakikaten cok nadir bilinen ve kulaga hos gelen bir isim bende Serda olmaktan mutluluk duyan biriyim:) Anlamina gelince turkce bir isimdir evet ba anlaminda fakat eski turklerde serdar in hatununa verilen isimdir Serda!!
Serdar savasa gittiginde yada oldugunde devlet islerini serda yonetir di buda eski turklerde kadinin yerini su an bie acikca belli ediyor araplastikca ozumuzu kaybediyoruz. Tum Serda lara svgilerimle isminiz degerini bilin:)

Serda Ozan

Ben bu ismi babama sordum bana bu ismi nerden buldunuzda koydunuz dedim bana dedim hiç kimsee duydunmu serda isminde bir isim yok dedim gerçekten bu isim çok nadir ver ağır bi isim kullananlar değerini bilsin.

Serda Kenar

Be şahsen serda ismine bayılıyorum çünkü okuduğum okulda benden başka serda ismi yoktır bu çok güzel bir duygu benm için
.

Serda Kenar

Bende ismimden çok memnunum. Çok nadir bulunan bi isim bence buda çok güzel bişey.

Serda Yılmaz

Serda aktasin soyledigine imzami atiyorum. Bu isim kurtceden gelmektedir. Bas verdi. Ser verdi,sir vermedi. Bu siardan esinlenerek ismimi koymuslar. Bu kadar serdayla karsilasmayi beklemiyordum. :).

Serda

Merhabalar;
ismimin anlamı bir amaç uğruna baş koymaktır.
1924-1967 yılları arasında muşun varto ilçesinde yaşamış bir kürt şair " selehattin gümgüm" yazdığı şiirlerine serda ismiyle paraf atarmış ve serda ismini de kendini nasıl şiire adadığını göstermek için kullanmıştır. Köken kürtçe bir kelimedir. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Serda Aktaş

Bence acayip ayrıcalıklı bi isim cokta hoş. Anlamıda en az isim kadar güzel. Bu ismi taşıdıgım için cok şanslıyım. Tüm serdalara sevgiler.

Serda Adana

En güzel isim. Cünkü benim ismim. Genellikle tanistigim insanlar , daha önce duymadiklarini söylüyolar. Ve bu cok hos. Ayricalikli olmak güzel. Tüm serda lara burdan kocaman sevgiler. Ayrica serda lar cookk cookk güzel.

melis , sanirim , erkek arkadasini , serda isimli güzel bi kiza asık oldugu icin kaybetmis. İsmimizi igrenc bulmasinin sebebi kesinlikle bu :)).

Serda

Ben de ismimden memnunum. Ayrıcalıklı olmak çok güzel. Yoluna baş koyan kişi anlamı da vardır bu ismin.

Serda Maltepe

Melis balgil hanım kendi isminiz çokmu güzel bi daha kötü yorum yapmayyın beyenmiosanızda içinizde kalsın uyaralım sizi.

Berçem Aslan

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Serda ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Serda ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Serda isminin analizi

Serda isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
A harfi :
Atılgan, enerjik

Serda isminin numerolojisi

Serda isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
E =
6
R =
21
D =
5
A =
1
Toplam =
55

Serda isminin farklı yazılış biçimleri

Serda isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Serda isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.