Duygu isminin anlamı

Duygu isminin anlamı

1. His. 2. Duyulan, işitilen, hissedilen şey.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Duygu ismini taşıyan yaklaşık 182.187 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Duygu ismi en çok kullanılan 74. isim olup, yaklaşık olarak her 427 kişiden biri Duygu adını taşımaktadır.

Duygu isminin sitemizde görüntülenme sayısı 37.545.

Duygu ismi için yaptığımız ankete katılan 185 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,43.

Ziyaretçilerimizden 577 kişi Duygu ismini öneriyor, 128 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 38 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Duygu ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Duygu ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

İsmimi çok sefiorum çok anlamlı bir sism bir çok ark. Keşke bnm adım duygu olsa diolar kesinlikle çocugunuza duygu isminin koyun bu onu mutlu edicektir bn buna eminim =).

Duygu

Benim ismim kuranı kerimde yok ama bence güzel isimlerin başında gelir sölemedi demeyin okey duyguu süpeerr.

Duygu

Benim adımda duygu adımı çok seviyorum anne ve baba adaylarına ismimi öneriyorum.

Duyguçalışkan

Ben ismimden cok memnunum ve bence en güzel isimlerdin birtanesi cünkü kulaga bile hos geliyor en önemlisi.

Duygu Yozgatli

Duygu ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Duygu ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Duygu olan önemli kişiler

Duygu Bal

Duygu Bal (Doğum Tarihi: 25 Mart 1987, Ankara), Türk voleybolcu. Voleybola Ankara'da başladı. Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısından yetişmiştir. Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi öğrencisidir. Emlak Toki'de oynadıktan sonra 2007-2008 sezonunda Vakıfbank Güneş Sigorta takımına transfer oldu. Mevkii Orta Oyunculuk olan Duygu Bal milli formayı yüzden çok kez giymiştir. 2010-2011 sezonunda İtalya A1 Ligi takımlarından Riso Scotti Pavia'ya transfer olmuştur. Yorumcular tarafından ülkemizin gelecek vadeden önemli oyuncuları arasında gösterilmektedir. Genç yaşına rağmen takım arkadaşlarını yönlendirerek takımın performansını artırıp birçok maçın kazanılmasında lider rolü üstlenmiştir. 2011-2012 sezonunda Fenerbahçe'ye transfer olmuştur. Fenerbahçe ile 2012 yılında doğum gününde CEV Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca Doha'da düzenlenen Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda 3.lük elde eden Fenerbahçe kadrosunda yer almıştır.

Duygu Canbaş

Duygu Canbaş Tunç (Doğum Tarihi: 1972, Ankara), Türk haber sunucusu, Tv programıcısı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur.[1] 1981 yılında çocuk yaşta sınavla girdiği TRT'de mesleğe seslendirme ve spikerlik yaparak başlamıştır. 1997 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan Türkiye'nin ilk haber kanalı NTV'de, kuruluşundan itibaren Güne Başlarken adlı sabah haberleri programını Erhan Ertürk'le beraber sundu. 2010 yılında bu kanaldan ayrılarak Habertürk'e geçti.[2] Habertürk kanalında Burası Haftasonu isimli programı sunmaktadır.[3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Duygu Dikmenoğlu

Duygu Dikmenoğlu (13 Ağustos 1981, İzmir), Türk manken, sunucu.

Duygu Erdoğan

Duygu Erdoğan, 25 Temmuz 1988'de İstanbul'un Eminönü ilçesinde dünyaya gelen profesyonel kadın antrenör, eski futbolcu.

Duygu Çetinkaya

Duygu Çetinkaya (Doğum Tarihi: 13 Ocak 1986, Denizli), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Duygu Sağıroğlu

Duygu Sağıroğlu, (Doğum Tarihi: 1932, Trabzon), Türk senarist, film yönetmeni.

Duygu Asena

Duygu Asena (19 Nisan 1946 - 30 Temmuz 2006) Türk gazeteci ve yazar.

Duygu Aykal

Duygu Aykal (22 Nisan 1943, İstanbul - 8 Ocak 1988, Texas), Türk balerin ve koreograf. Orkestra şefi Gürer Aykal'ın eski eşi, yazar Sevgi Soysal'ın kardeşidir. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde öğrenim görmüştür. Üç yıl Almanya’da Essen Bale Okulu’nda alman dansçı, koregraf ve bale yönetmeni Kurt Jooss ile modern bale çalıştı. Albrecht Knust ile Macar dans kuramcısı Rudolf Von Laban tarafından geliştirilen ve sinetografi ya da labanotasyon olarak bilinen dans yazısının, notasyonunu öğrendi. 1971′de Londra’da, Leonide Massine’den ders aldı ve Koreoloji Enstitü’sünü bitirdi. 1973'te Ankara Devlet Opera ve Balesi’ne koreograf olarak katıldı. Ankara Devlet konservatuvarı ve Deviet opera ve balesi başkoregraflığına getirildi (1978). Birçok bale yapıtının, bu arada Cengiz Tanç’ın Çoğul bale müziğinin koreOgrafisini yaptı ve bu bale Uluslararası I. istanbul festivali’nde oynandı. Oluşum, Bulutlar nereye gider, insan… insan, Biz siz onlar, Uzlaşma, Sanat uzun yaşam kısa ve Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi müziği ile İnsan Kıran adlı koregrafileri gerçekleştirdi. Koregrafilerinde varoluş ve sevgi temalarına ağırlık vermektedir. Devlet halk dansları topluluğu’nun sanat sorumluluğunu yaptı. Ablası yazar Sevgi Soysal gibi kanser nedeniyle 45 yaşında Texas, ABD'de öldü.

Duygu isminin analizi

Duygu isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme

Duygu isminin numerolojisi

Duygu isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

D =
5
U =
25
Y =
28
G =
8
U =
25
Toplam =
91

Duygu isminin farklı yazılış biçimleri

Duygu isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Duygu isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.