Azel isminin anlamı

Ben bu ismi tesadüf eseri duydum suan kizim iki yasinda ve bu ismin anlami hakkinda hic bi bilgim yoktu arastirdim ama bulamadim bu siteyide tesadüf eseri buldum bu ismin anlami hakkinda yapilan yorumlar benimde fikir sahibi olmama neden oldu ekleyen benim ama anlam bölümü benim degil yorum yazan arkadaslara tesekkürler.

Aysel Erenoglu

Bu isme sahip olan tanıdığım tek insan benim cnm annemdir. Nadir bulunan bir isim ve anlamı herne olursa olsun çok güzel bence kızım olursa kesin azel olacak adı:)).

Kenan Özgür

Azel isminin anlami yanliz ve silahsiz. Kizimin ismi su anda iki yasinda.

Vahit Hasan

Azelin arapçadaki anlamı yanlız ve silahsız kalmak.

Azel Gürbüz

Benim oğlumun adı farsçada yalnız, silahsız, tek başına anlamında.

Gürsel Coşkuner

Azel hakındaki görüşlerim aynen dewam ediyor. Ewet alin arkadasın söyledigine katılıyorum galiba biri nefret ediyor.

Selahattin Erol

Ben kızımın adını teyzesinin vastasıyla azel koydum. Azel isminin anlamı aze türküsünden geliyor. Yani dağların kızı anlamında.

Aşkın Erdem

Azel isminin anlamı özgür hür (azledilmiş) tekel filan gibi komik anlamı okuyunca çok güldüm biri azelden nefret ediyo galiba :)

Alin Lara

Sitede geçen anlamların hemem hemen hepsini okudum. Ama hiç biri benim görüşümle aynı degil. buna bi nokta koyalım.(nokta):)şaka bi yana böyle kulaga çok güzel gelen bi sözcügün anlamıda güzel wew derin olmalı diye düşünüyorum mesela VAZGEÇİLMEZİM... herkese teşekkür ederim

Selahattin Erol