Nazan isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Nazan ismini taşıyan yaklaşık 68.514 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Nazan ismi en çok kullanılan 274. isim olup, yaklaşık olarak her 1.133 kişiden biri Nazan adını taşımaktadır.

Nazan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 13.197.

Nazan ismi için yaptığımız ankete katılan 36 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,47.

Ziyaretçilerimizden 183 kişi Nazan ismini öneriyor, 48 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 6 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Nazan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Nazan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Nazan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Nazan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Nazan olan önemli kişiler

Nazan Aksoy

Nazan Aksoy (Doğum Tarihi: 1950), Türk eleştirmen, yazar ve profesör. İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1969 yılında Alman Lisesi'nden mezun olmuş, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi 'nde Mühendislik bölümünden İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne geçmiş ve o bölümden mezun olmuştur. 1982'de doktorasını aynı üniversitede verdikten sonra 1984-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev yapmıştır. 1997 yılından bu yana da İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve lisans düzeyinde edebiyat eleştirisi ile tiyatro tarihi dersleri vermektedir.

Nazan Ayas

Nazan Ayas,   (Doğum Tarihi: 1 Mart 1960 - İzmir),   Sinema ve dizi oyuncusu.

Nazan Azeri

Nazan Azeri, feminist ressam, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nden mezun oldu. Bir süre avukatlık yaptıktan sonra 1989 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Resim bölümüne girdi. 1994-1996 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Batılılaşma Hareketleri İçerisinde İlk Kadın Ressamlar” konulu master tezini bitirdi. 1996-2000 yılları arasında ise “Görsel Sanatlarda Oyunsallık: Rönesans-Dada-Sürrealizm” isimli tezi ile doktorasını tamamladı. 1993-1994 yılları arasında Unesco-AIAP , UPS Derneğinde yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı, sanatta telif hakları üzerine çalıştı. 2004 yılında 20. İFSAK fotoğraf günlerinin davetlisi olarak, işlerinde fotoğraf kullanan sanatçıların yer aldığı “Dönüşüm” sergisinin organizasyonunu gerçekleştirdi ve sergide yer aldı.

Nazan Bekiroğlu


Nazan Bekiroğlu (Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1957), Türk yazar ve akademisyen.

Nazan Eckes

Nazan Eckes, kızlık adı Üngör (Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1976, Köln), Alman televizyon kanalı RTL'de çalışan Türk asıllı Alman sunucu.

Nazan Kesal

Nazan Kesal (Kırılmış) (Doğum Tarihi: 1969, Manisa), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen.

Nazan Öncel

Nazan Öncel (Doğum Tarihi: 6 Şubat, 1956; Karşıyaka, İzmir, Türkiye) Türk müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve besteci. "Sokak Kızı" lakabıyla da anılan sanatçı, ilk kırkbeşliği "Sana Kul Köle Olmuştum"'u 1978 yılında yayınlamıştır. 1981 yılında LP formatında yayınladığı ilk albümü tutmayınca müziğe ara vermiş, 10 yıl sonra, 1992'de [1] yayınladığı Bir Hadise Var albümünün satış başarısıyla da müziğe etkin bir dönüş yapmıştır.

Nazan Şara Şatana

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Nazan Şoray

Nazan Şoray, (Doğum Tarihi: 1954 İstanbul) Türk ses sanatçısı.

Nazan isminin analizi

Nazan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Nazan isminin numerolojisi

Nazan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

N =
17
A =
1
Z =
29
A =
1
N =
17
Toplam =
65

Nazan isminin farklı yazılış biçimleri

Nazan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Nazan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.