Naz isminin anlamı

Naz isminin anlamı

1. Kendini beğendirmek için takınılan yapmacık cilve, işve. 2. Bir şeyi beğenmiyormuş gibi gözükme. Şımarıklık. 3. Yalvarma, rica.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Naz ismini taşıyan yaklaşık 13.235 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Naz ismi en çok kullanılan 853. isim olup, yaklaşık olarak her 5.890 kişiden biri Naz adını taşımaktadır.

Naz isminin sitemizde görüntülenme sayısı 54.717.

Naz ismi için yaptığımız ankete katılan 215 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,53.

Ziyaretçilerimizden 554 kişi Naz ismini öneriyor, 156 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 45 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Naz ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Naz ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Benim adımda Naz ve adımı çok seviyorum nazlıyımda gerçekten

Naz

Kızımın ismi naz ve hastalıktan kurtulamıyor çok nazlı büyüyor bu yüzden ismini değiştirdik.kaç tane naz gördüysem hepsi çok hassas ve nazlı insanın canını çıkaracak kadar.

yonca

Hamileyim kizimin adini naz koyucam cok begeniyorum bugun yarin naz bebek geliyo insallah.

Aytane

Çok hoş bir isim hamileyim kızım olursa naz oğlum olursa tuna olcak.

Naz

Katılıyorum naz ismindeki kızlar nazlı olurlar :))

Gülşah

Naz ismindeki çocuklar çok tatlı ve nazlı oluyolar :):) çok güzel bir isim.

Neslihan

Naz ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Naz ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Naz olan önemli kişiler

Naz Aydemir

Naz Aydemir, (Doğum Tarihi: 14 Ağustos 1990, İstanbul), VakıfBank SK ve Türkiye A Milli takımının voleybolcusu. Ayrıca, Türk kökenli Alman milli futbolcu İlkay Gündoğan ile kuzendir.[1][2] 2011 yılı itibariyle Red Bull firmasının Türkiye'de sponsorluk yaptığı 7 sporcudan biridir. Naz Aydemir 2010-11 akademik yılı bahar döneminde İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Naz Döner

Naz Döner, (Doğum Tarihi: 1995, Türkiye), profesyonel bayan voleybolcu. Libero pozisyonunda görev almaktadır. Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi takımlarından Beşiktaş'ta forma giymektedir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Naz Elmas

Naz Elmas (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1983, İstanbul), Türk sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyuncu Açelya Elmas'ın kardeşidir.

Naz Erayda

Naz Erayda, ( 1961, İstanbul), Tiyatro yönetmeni, dekor ve kostüm tasarımcısı. Sinema sanat yönetmeni. 1985 yılından itibaren çeşitli topluluklar/ oyunlar için dekor-kostüm tasarımı, kısa-uzun merajlı filmler ve TV filmleri için, kostüm tasarımı, oyunculuk, sanat yönetmenliği yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümünde “Deneysel Tasarım”, dersi veriyor. “Uzam, zaman, bellek, hareket, ritim, durma, parçalanma, tekrar etme, çoğalma, yaklaşma, uzaklaşma, kaybolma” kavramları üzerine, farklı disiplinleri birleştirdiği iş/performans/oyun çalışmalarına devam ediyor. Naz Erayda, Çağdaş Gösteri Sanatçıları Girişimi (ÇGSG) ve Avrasya Sanat Kollektifi (ASK) üyesidir Naz Erayda, Mimar Sinan Üniversitesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümünde ve Bilsak Temel Oyunculuk ve Sahne Bilgisi Eğitimi Atölyelerinde eğitimini tamamladı. 1993 yılından itibaren, ses, söz ve hareket parçalarından oluşturduğu iş/ performans/oyunlarını kent dışı ve kent içi kamusal alanlar ve tiyatro mekanları için gerçekleştirdi. 1991 yılında Kerem Kurdoğlu ile birlikte İstanbul Tarlabaşı’nda kurduğu Kumpanya’daki çalışmalarını 2006 yılında tiyatronun kapanmasına kadar sürdürdü. Boyut Yayınları’ndan basılan, Kumpanya Tiyatrosu’nun on bir yıllık çalışmalarını içeren “Ne Bileyim Kafam Karıştı” adlı kitabın editörlüğünü yaptı. “Çizelge Oyun” adını verdiği kavramsal bir oyun yazdı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, “Tiyatroda Farklı Yaklaşımlar/Yeni Dil” üzerine atölye çalışmaları/ seminerler/ dersler, Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümünde “Sanat Yönetmenliği” dersi verdi Naz Erayda,

Naz Osmanoğlu

Şehzade Nazım Ziyaeddin Nazım Osmanoğlu (Doğum Tarihi: 24 Eylül 1985[1]), İngiliz komedyen ve tarihteki Osmanlı tahtının 19. sıradaki vârisi. Profesyonel olarak Naz Osmanoğlu adını kullanmaktadır. Sultan Reşat'ın (V. Mehmet) soyundan gelir.[1] Babası Türk, annesi İngiliz'dir.[2]

İkinci ismi Naz olan önemli kişiler

Ayça Naz İhtiyaroğlu

Ayça Naz İhtiyaroğlu (Doğum Tarihi: 13 Ağustos 1984 - İstanbul) - Libero mevkinde oynayan Türk voleybolcudur.

Cemile Naz Şimşek

Cemile Naz Şimşek (Doğum Tarihi:29 Kasım 1986,İzmit), Tiyatro ve sinema oyuncusu,belgesel film yönetmeni.

Naz isminin analizi

Naz isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik

Naz isminin numerolojisi

Naz isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

N =
17
A =
1
Z =
29
Toplam =
47

Naz isminin farklı yazılış biçimleri

Naz isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Naz isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.