Eflin isminin anlamı

Eflin diye bir kız ismi var benim sevgilimin ismi Eflin

Mehmet Eren Tombak

Eflin Diye Bir İsim Vardır... Benim Kız Kardeşimimn İsmide Eflin

Murat Han

Bende bu ismi cok begendim fakat anlamı burda yazdıgı gibi cennetin kapısı demek degil keske oyle olsada bende kızıma koysam bu ismi. arastiran görür zaten oyle olmadıgını. Farsca efl sözcugunden turetmisler. Bu sözcügün anlamıda gurub etmek, batmakmış. Hadi cok begendik umursamadk koyduk diyelim ya bebegimiz bu isimden etkilenirse insan hic cocuguna batmak anlamındaki bi isimi verir mi !!

Gizem K.

Eflin diye bir isim var benim adım eflin liya benim arkadaşımın yigeninin ismide eflin liya çok güzel bür isim anlamıda gerçek mübarek bir isim tüm anne baba adaylarına söylüyorum kızlarının adını eflin liya koysunlar.

Eflin Liya

Slmlar.
kardesimin kizina eflin koyduk gecen agustosda.
anlaminin cok guzel oldugunu dusunerek koyduk, ayrica anlami farscada guzel arapca veya turkcede degil dikkatinizi cekerim.
niyetler onemli, anlaminin cennete acilan kapi oldugunu dusuneek koydugumuzu rabbimiz biliyo o yuzden rahatiz
allaha emanet olun.

Fatma

Kaç aydır yiğenim doğacak ümidiyle bekliyorum isminin de inş ben koycam 17 şubatta dünya güzeli bi kızımız oldu
aylar öncesinden düşündüğümüz eflin isminin anlamı olmadığını duyunca hayal kırıklığı yaşadık
ve şimdi 1 haftadır başka bir isim arıyoruz eflinin üstüne malesef beğenemiyoruz.
kabullenemiyoruzda yok ya vardır bir anlamı diyoruz. Elfin diye geçiyor kitapta ama onunda anlamı yok herhangi bi kelime
üzüldüm ve bu ismi uydurupta cennet kapısı diyeni allaha havale ediyrum

ben melek ismini tercih edecem sanırım.

Canan Kurt

Benimde kızımın adı eflin. Bu ismi ilk duyduğumda kulağıma çok hoş geldi. Anlamını cennette bir köşe diye söylediler. Kızıma koyacağım ismin kurandada olmasını istediğim için soruşturdum internetten anlamına baktım cennete açılan kapıymış. Hocalara, bildik kişilere sorduğumdada öyle bi isim duymadıklarını kuranda olmadığını söylediler. İsmi beğenip koydum ama tam olarak anlamınıda bilmiyorum. Sırf ismi kızımdan önce koyan kişilerin mutasıp kimseler oldukları bildiğim için ve çok beğendiğim için koydum.

Merve Öker Öztürk

İnanin biktim usandim artik !!
önüme gelen isim yok cennette bir agac yok cennette bir cicek bilmem ne bilmem ne.
ceylinden vaz gectik cennet kapisi degil dediler ee bu sefer eflin de cennet kapisi cikti. Allah bilir bu isimlerde belki daha 30 tane cennet kapisi vardir.
birakin artik uyduruk uyduruk seyleri.
kime inanacagimizi sasirdik.

Betül Demir

Arkadaşlar cennetin 8 kapısı vardır kuranda öyle geçer isimlerini yazayım her duyduğunuz ismi cennet kapısı diye uydurmayalım 1-cennetü’l-firdevs: kapısı 2- cennetü’l-adn: kapısı 3- cennetü’l-naim: kapısı4-
cennetü’l- v eslle: kapısı 5- cennetü’l-huld: kapısı 6- cennetü’l-me’va: kapısı 7- daru’ s-selam 8- daru’l-karar: kapısı.

Elif

Ceylin ve reyyan cennetın kapısı anlamındaa ama bu eflin ismini ilk defa tanıstıım kısdan duydum pek ınanmamıstım ama gercekmıs. !.

Bilal Basdas

Bence harika bi isim ama daha önce hiç duymamıştım herkese saçma geliyo bu isim gerçekten böyle bi isim varmı hala kararsızımm.

Ecrin Akay

Bizde bizim bebegin adını koyduk kimse anlami mlatyada.

Seymanur

Çok guzel isim kızım olcam ama ben hala karar veremedım daha varsa yazar mısınız?.

Pınar

Çok güzel ve anlmlı isimler var bu isimlerden en çok efsa yı sevdim esila kardeşimin ismi annem şu an hamile kız olursa efsa koycam annem de site nizi çoksevdi ismlrer çok anlamlı ve dinimize uygun diyor allah sizlere daha büuyük şeyler nasib etsin issllah.

Büşra Yardımcı

Ceylin ismi de cennete acilan kapi anlamindaymis demin baktim. Ne cok kapi varmis cennete acilan, daha varsa yazin lutfen.

Serdar Dogan

Çok güzel isim kızım olacak ama ben hala kararsızım.

Leyli

Bu isim cok hosuma gitti. Cennetin kapisi. Herkese nasip etsin allahim. Ama birtek bu sayfa da buldum bu ismi. Baska biryerde yok??.

Sevgi Bilgi

Bakın araştırmadığım farsça sözlük kalmadı yinede bu ismin bu manaya geldiğinin doğruluğuna ulaşamadım. Nereden böyle bir bilgi aldığınızın kaynağını yayınlar mısınız.

Ersin Çolak

İşte bu yaaaa. Süper bi isim günlerce bunu aradım yakında yiğenim olacak da ismi eflin olacak harika insanı resmen sarıp sarmalıyo...

Emel Zengi