Ceylin isminin anlamı

ömrümde böyle saçma yorumlar okumadım... siz kendi isimlerinizi düşündünüz mü hiç acaba?! saçmaymışta iğrençmişte... size ne yani koyana saçma gelmiyo demekki... ayrıca harfleri yutupta nasıl cenine benziyo dediniz onu da anlamadım ya neyse yani...

eliff

Arkadaşlar bu hıristiyan ismine benziyor dediginiz isim cennete acılan kapı anlamına geliyor kaç hıristiyan o kapıdan gecebilir sizce yorumlara dikkat edelim lütfen ben 5 aydır araştırıyorum ve samira ceylin ismi kadar anlamlı ve güzel isim bulamadım saygılarımla tsk

osman

yav he heeeeeee

nida

Ya size ne insanların isminden önce sşz kendi isimlerinize bakın ayrıca çokta güzel bir isim veya kötü bir isim sizene ki annenizde size ne ad koyduysa demmekki bir şeye güvenip koymuş vr sizşn isminizden güzel dir CEYLİN ismi bunu o 3 gramlık beyninize sokun ha bu arada ara sıra o bey ninizi kullanın yan etkisi yokmuş ve bazıları gerçekten manken gibi hani şu vitrinde duran beyni olmayanlardan bahsediyorum şimdi susun kapayın o boş konuşan çenenizi ve susun

Ceylin uğurlu

Ceylin: Hayır efendim,siz 'ceyl' kökünün,Osmanlıca/Farsça karşılıklarından nasıl özellikle yengeci cımbızlayıp,anne-babaları huzursuz edecek manalar yaftalıyorsanız biz de ısrar ediyoruz,CEYL:Zümra,Topluluk,Kavim demektir (sözlüklerden bakınız)
O halde Ceylin:İnsanlığa ait olan,köklü,asil demektir.Bu böyle biline.
(Peygamber Efendimiz s.a.v yılan yavrusu manasına gelen Osman ismini bile değiştirmemişken,aa Ceylin yengeç manasına gelebilir (hatta -ebilir değil direkt ısrar ediyorsunuz) diye bu ismi kara listeye alın,çocuğunuza asla bu isimle hitab etmeyin,hemen değiştirin,öcüüüü demek de ne oluyor!
Yine adalet timsali,Efendimiz s.a.v sonsuz sevgi ve takdirine mazhar olmuş Hz .Ömer r.a'ın sevgili kızı Hz.Hafsa.
Hafsa:Sırtlan yavrusu demek.Buradaki incelik ve hikmetleri bizim cuz'i irademizle kavrayabilmemiz zor olabilir.Hz Fatıma,Peygamber efendimiz'in göz bebeği..
Fatıma,feteme kökünden gelir ve kopmak,ayırmak,kesmek demektir (sütten kesme)
Bu isimler ne kadar güzel,değil mi? Onları güzel kılan nedir,bir düşünelim..

Tüm bunlara rağmen,kelam sakınmadan,çekinmeden,korkusuz ve fütursuzca kendilerine farklı gelen her isme rahatça yorum yapılabiliyor,tü kaka deniliyor ya,ne diyelim.

ceyda

ben ceylin kendi ismimi hic sevmem ama anlamını cok severi tesekkurler

ceylin nur

Bu isimler uydurma.salla gitsin.

Alper

Ben biraz araştırdım fakat bu anlamı doğrulayan bir kaynak bulamadım.
Bilginize

Osman

Bu ülkede Satılmış diye isim koyanlar kizina Döndü diye isim koyanlar varken ceylin ismine takilmayin bence aklına abuk sabuk düşünceler gelenler siz kendi düşüncelerinize bir göz atın

Sezer

Ben ismimi çok seviyorum hem adını beğenmeyenlerim h bir kötü laf deme hakları yok herkesin isimleri kendime özgüdür

Ceylin erçetin

evet gayet iğrenç bir isim ve saçma sapan arkadaşa katılıyorum . kimse size bize sorun demiyor zaten herkes yorum yapmakta özgürdür . hayret bişey !

medine bayramoğlu

bu nasıl yorum yazmak ...yok çok iğrençmiş yok saçma imiş falan filan ...herkes kendi adıyla uğraşsın ...isim koyarken sizin gibi kıtlarınfikrini alacak değiliz

soner şerifoğlu

tanıdığım 8 tane ceylin bebek var çok saçma bir isim anneler neye güvenp koyuyorsa artık cenin gibi iyyk iğrenç

azelya minel

Bende kizima isim ariyorum. Cenin dercesine geliyo kulaga hic hos degil bencd. Hem hristiyan ismi gibi kulaga hic asina gelmiyo. Brezilya dizilerinde duyarsiniz sasirmayin bu ismi

halil

İlerde oğlum olunca koyacağım isim :)

Gizem

İstemeyen koymasın o zaman.

Ceylin

Bencede anlamsız bir isim bir yerlerdede geçtigine inanmıyorum. Ama bi kaç yıla kadar modası geçip yerini ayşecan alican lar gibi ceylincan’a bırakır :p.

Murat

Benim kızımın ismi ceylin yağmur ve onu dünyalar kadar seviyorum. Onsuz bir dünya düşünemiyorum. Prematüre olarak dünyaya geldi ve çok zor günler geçirdik ama şimdi hamd olsunki çok iyi. Doğduğunda kilosu 1450 idi. Ömür boyu sağlık mutluluk ve başarı dolu bir hayat diliyorum. Teşekkür ederim.
.

Saime Temizkan

2006 yılında dünyalar güzeli bir kızım oldu. Adını ceylin koydum. Kulağa çok hoş gelen bir isim. Herkese tavsiye ederim.

Gül Aydın

Ceylin ismini bğendim ama herkes farklı bişey söylemiş en iyisi çok iyi bilen birilerine sormak. Ama yinede bu ismin ve anlmının durduk yere ortaya atıldığını düşünmüyorum arastırıcam.

Nurgül Erdoğan

Bana göre ikiz bebek olan anneler eda ela yada ecrin ceylin yada yağmur ile bulut koysunlar hepsi çok güzel isim ler
.

Sena Derin

**d i k k a t**
kızımız bu ismi taşıdığı için gurur duyuyoruz.
lütfen iyice araştırmadan ortaya uydurulmuş ve insanı dumur eden anlamlar paylaşmayın!
bu ağır bir vebaldir.
nerden çıktı kim nasıl uydurdu yengeç yuvasıymış,yok küçük şeytanmış ayıp ya ayıp. Bu bir komplodur. O kadar dolduk ki bu konuda. Küçücük bebeklerin,gözbebeğimiz çocuklarımızın isimleri hakkında bu tarz çirkin ve sallamasyon yorumlara müsade etmeyelim. Biz de araştırdık senelerce,fars dili ve edebiyatında doktora yapan büyüklerimizden tutun da konu hakkında uzman olan aydınlarımıza kadar.
hiç mi düşünmezsiniz,bu ismi hem anlam hem fonetiği bakımından çok sevmiş ve çocuklarına vermiş olan aileleri. Saygı duymak mecburidir,sevmezsiniz seversiniz orası size kalmış.
ameller niyetlere göredir,biz allahın rızasını dileyerek ve onun izniyle verdik bu ismi meleğimize.
rabbim ceylin adını beğenip ,anlamının cennete götüren yol ve kapılar olduğuna inanıp da yavrularına veren bütün ailelere hayır versin,saadet versin.
toplantılarımızda,davetlerimizde duyan herkes bayılıyor,aşık oluyor bu isme ve anlamına allah razı olsun. Elhamdulillah müslümanız ve bebeğimiz de saliha bir hanımefendi olsun diye yetiştireceğiz inşallah. Müslümanlar bu ismi veremezmiş,yok böyle birşey.
ayrıca şahsen beğendiğim bir isim dahi olsa öyle ağır yorumlar yapıp da gönül kırmaktan allaha sığınırım. Gönül kırmak rabbi kırmaktır.
bu kadar.

Ceylinin Ailesi

Benimde 2 aylık kızım war ismi gül ceylin. Bizde araştırdık her yerde cennetin kapısı die geçio ama önemli olan anlamı onu utandırmayacak bi isim olması. Beğenmeyenlerde koymasın arkadaşlar. Başka isim koysunlar. Eski isimlerle uğraşsınlar. Koyanlarada hayırlı olsun:).

Burcu Eser

Meraba şuanda 6aylık hamilryim ve kızım olacak adını ceylin koymayı düşünüyorum cok güzel bir isim.

İjlal Güneş

Ceylin ismi gerçekten çok güzel anlamıda çok güzel söylemeside ve kulağada hoş gelen bir isimdir ileride bi kızım olursa adını ceylin koymayı istiyorum.

Sema Özer