Bahar isminin anlamı

Bahar isminin anlamı

1. Kışla yaz arasındaki mevsim. 22 Mart'la Haziran arası, ilkyaz. 2. Güzellik, güzel. 3. Sığır gözü, papatya, sığır papatyası, sarı papatya. 4. Put, çelipa, sanem. 5. Atılmış pamuk. 6. Ölçek. 7. Karanfil, tarçın, karabiber gibi kokulu şey.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Bahar ismini taşıyan yaklaşık 124.572 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Bahar ismi en çok kullanılan 120. isim olup, yaklaşık olarak her 627 kişiden biri Bahar adını taşımaktadır.

Bahar isminin sitemizde görüntülenme sayısı 49.225.

Bahar ismi için yaptığımız ankete katılan 202 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,28.

Ziyaretçilerimizden 594 kişi Bahar ismini öneriyor, 319 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 68 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bahar ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Bahar ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

bahar ismini beğemiyom benim adımda bahar alara alara ismine bayılıyom çümkü annem türk baharı o koydu babam yapancı alarayı o koydu

bahar alara

Cook güzel isim aslinda annelere ve babalara tavsiye ederim.

Bahar Filis

Benim ismim bahar ve ismimi çok seviyorum bence çok güzel bir isim kızımın adını da küçük bahar koycam:).

Bahar Araç

İki ismim var ikisindende cok memnunum.
dedem demis bahar koyacayim babam demis selda koyacam. İkiside kabul olmus, yani dedem bahardiye sariyor dieleride selda die sariyor sizcede komik degilmi.

Bahar Selda

Ahmwt ismleri çookk güzel zaten daha çok kullanılan isim
.

Ahmet Kıvrak

Kız çocuklarına konulacak en güzel isimlerden biri. Kişi üzerinde etkisi tartışılamaz. Kendımden bılıyorum :).

Bahar

Bahar ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Bahar ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Bahar olan önemli kişiler

Bahar Feyzan

Bahar Feyzan (Doğum Tarihi: 1980, İstanbul) Türk muhabir ve haber sunucusudur.

Bahar Mert

Bahar Mert Üçoklar (Doğum Tarihi: 13 Aralık 1975, Kırcaali, Bulgaristan), Milli voleybolcu. Voleybola 10 yaşında Bulgaristan’da başladı. 1989 yılında ailesiyle Türkiye’ye göç etti. Türkiye’de Eczacıbaşı'nın alt yapısında beş yıl boyunca oynadı. 1994 yılında Ankara Vakıfbank kulübüne transfer oldu. Bu takımla 1998 ve 1999 yıllarında iki yıl üst üste Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda final oynadı. 1999 yılındaki finallerde “en iyi pasör” seçildi. Ankara Vakıfbank'ta altı yıl görev yaptıktan sonra 2000 yılında kulübün kapatılması üzerine Alman takımı Volley Cats Berlin takımına geçti. Daha sonra üç sezon Eczacıbaşı takımında oynadı. 2006 yılında İtalyan Sant’ Orsola Asystel Novara takımına transfer oldu. İtalya Ligi All-Star takımı en çok oy alan yabancı oyuncu ünvanı aldı. Yabancılar karmasının kaptanlığını yaptı. İtalya’da bir sezon oynadıktan sonra 2007 yılında Türkiye dönerek Türk Telekom takımıyla anlaştı. Bu takımda iki sezon oynadı ve 2009 yılında oğluyla daha fazla ilgilenmek için voleybolu zirvede bıraktı. 2007 yılında kendi adını taşıyan ve hala Ankara'da faaliyet gösteren voleybol okulunu açarak Türk Voleyboluna hizmetini sürdürmektedir. Voleybolcu, 2007 yılına kadar Türk milli takımında 312 kez yer almıştır. Bahar'ın Çınar adında bir oğlu vardır. Hayatını, halen Galatasaray Basketbol Takımının menejerliğini yapmakta olan Gökhan Üçoklar ile 2011 yılında birleştirmiştir.

Bahar Saygili Erturk

Bahar Saygılı Ertürk (D.21 Mart 1986, istanbul) Türkiyede yaşayan spor programı sunucusudur.(TRT OKUL,(Adrenalin) WTC, (Hiperaktif) Triatlon branşında milli takım sporcusu ve aynı zamanda 2012 yılında Las Vegas'ta düzenlenen 70.3 Ironman Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi temsil etmiş olan kadın sporcudur.

Bahar Süer

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Bahar Toksoy


Bahar Toksoy (Doğum Tarihi: 6 Şubat 1988, İzmir) Türk voleybolcu. Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısından yetişmiştir. 2002 yılında Karşıyaka Spor Kulübü'nde, 2004-2006 yılları arasında ise Yeşilyurt'ta forma giydi. 2007 yılında Vakıfbank Güneş Sigorta'ya transfer oldu. 2007-2008 Avrupa Challenge Kupası şampiyonluğu yaşamıştır. Mevkisi orta oyunculuk olan Bahar Toksoy, birçok kez Türkiye Yıldız, Genç ve A Milli Takım formasını giymiştir. Halen üniversite öğrencisidir.

Bahar Yanılmaz

Bahar Yanılmaz (Doğum Tarihi: 1980, Rize, Türkiye), Türk oyuncu.

Bahar Yapar

Bahar Yapar (Doğum Tarihi: 20 Şubat 1989, Gaziosmanpaşa, İstanbul), Boşnak bayan basketbolcudur.

Bahar Çağlar

Bahar Çağlar (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1988, İzmir) Galatasaray Bayan Basketbol Takımı oyuncusudur.

Bahar Öztan

Bahar Öztan   (Doğum Tarihi: 11 ağustos 1962)   Sinema oyuncusu.

Bahar Kızıl

Bahar Kızıl (Doğum Tarihi: 5 Ekim 1988, Freiburg, Baden-Württemberg), Almanya'da doğup büyüyen Türk kızı şarkıcı, besteci ve söz yazarı.

Bahar isminin analizi

Bahar isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Bahar isminin numerolojisi

Bahar isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
A =
1
H =
10
A =
1
R =
21
Toplam =
35

Bahar isminin farklı yazılış biçimleri

Bahar isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Bahar isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.