Aram isminin anlamı

Aram isminin anlamı

1. Dinlenme, sükun, karar. 2. Rahat, huzur, istirahat. 3. Oturma, eğlenme, ikamet etme.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

Aram isminin sitemizde görüntülenme sayısı 13.889.

Aram ismi için yaptığımız ankete katılan 9 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,22.

Ziyaretçilerimizden 73 kişi Aram ismini öneriyor, 42 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Aram ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Aram ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Aram ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Aram ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Aram olan önemli kişiler

Aram Mp3

Aram Sarkisyan (Aram Mp3) (doğum 5 Nisan 1984 Erivan) Ermeni pop şarkıcısı, komedyen ve şovmendir. 2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Ermenistan'ı temsil edecektir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Aram Sarkisyan

Aram Sarkisyan (Ermenice: Արամ Սարգսյան, Doğu Erm. : Aram Sargsyan, Batı Erm.: Aram Sarksyan) (2 Şubat 1961, Ararat, Ermenistan), Ermeni siyasetçi, Ermenistan eski başbakanı (3 Kasım 1999-2 Mayıs 2000).

Aram Andonyan

Aram Andonyan, 1879 yılında İstanbul'un Kazancı semtinde doğdu. Dzağig [Çiçek] ve Luys [Işık] adlı haftalık gazetelerin editörlüğünü yaptı. Roman ve öykü yazan yazarın mizahi eserleri de vardır. Andonyan okullar için ders kitapları da yazmıştır. 1915’ten sonra Fransa’ya yerleşerek 1928-1951 yılları arasında Paris’teki Nubaryan kütüphanesinin (Milli Ermeni Kütüphanesi) müdürlüğünü yaptı. 23 Aralık 1951 yılında Paris’te vefat etti. Usta bir polemikçi olarak tanınır. Fikirlerini kimseden çekinmeden savunan bir yazardır. Hiçbir siyasi parti ile bağı olmadığından kalemini serbestçe kullanmıştır.
Balkan Savaşı sırasında İstanbul’da bir gazeteci olan Andonyan iç ve dış medyayı takip ederek ve yabancı kaynaklara başvurarak, savaş ve savaşın nedenleri hakkında yazdığı Aras Yayıncılık’tan çıkan Balkan Savaşı adlı eserini birçok resim ve harita ile zenginleştirdi.

Aram Tigran

Aram Tigran Ermenice: Արամ Տիգրան, Kürtçe: Aramê Dîkran veya Aramê Tîgran; 1934, Kamışlı - 8 Ağustos 2009), Ermeni besteci.

Aram isminin analizi

Aram isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık

Aram isminin numerolojisi

Aram isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
R =
21
A =
1
M =
16
Toplam =
39

Aram isminin farklı yazılış biçimleri

Aram isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Aram isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.