Eslem isminin anlamı

Arapcaya ve dinler tarihine vakif bjri olarak yaziyorum. "Eslem" bir kiz ismi degil erkek ismidir, bunda en ufak nir suphe dahi yoktur. Burada yanlis bilgilendirme yapmaktasiniz. Duzeltmenizi rica ederim. Gecmiste, peygamber efendimiz doneminde Eslem isimli sahabelerib tamami erkektir. Dolayisiyla bu bir kiz ismi degildir.

salih mentese

ben kızımın adını eslem koydum ve arastırdım da kur'anda gecıo MANEVI OLARAK KENDINI ALLAHA ADAYAN MANASINI TASIYOR.bı ayette de gecıyor adı

arzu

ya ben esem ismini aramıştım :(

ezra

Şunu belirteyim ki Eslem ismi kur'an da geçiyor. Ben ismimden çok memnunum. Aynı zamanda Allah'a teslim olan kişi ve yolların en selametlisi demektir. Rahatlıkla evlatlarınıza bu ismi verebilirsiniz.

Eslem K.

adım eslem adımdan çok memnunum çok seviyorum eslem isminin anlamı kuranda selam vermek eğer yeni doğmuş kızınıza eslem ismisini koyabilirsiniz :)

eslem çankaya

sizce eslem ismimi canan ismimi yoksa rana ismimi güzel

satı yiğit

benm adım da eslem ve ismimden çok memnunum iyiki annem benm adımı eslem koymuş one burdan çok teşekkür ediyorum ama bu kadar eslem isminn bulunması hoşuma gitmiyo dorusu he bu arada arkadaşlar bana hem sınıfn engüzeli hemde ismimim kısaltılmış hali olarak EZO GELİN derler ya size.....

eslem ibuk

Zaman gztsnin verdiği ailem ve biz dergisinde bu ismi görmüştüm 6-7 yıl oldu. Fakat ordaki bayan eslem nur olarak koymuştu. Eslem nur da çok güzel bence
.

Deniz Eskin

Şuan haber geldi yiğenim doğdu süper onu çok seviyorum:).

Meltem Gündüzalp

Kuranda geçen isimlerden biriside saliha dır bu ismide eklemenizi istiyorum.

Sema Güler

Eslem ismi arapca manasi dogru yukarda yazilanlan.

Cuma Bagici

Dün dünyalar tatlısı bi yeğnim oldu adını halası olarak ben koymak istedim. Çok güzel bi isim.

Emel Kara

Benim de güzeller güzeli melek kızımın adı eslem daha 15 günlük onu çok seviyorum. Bu ismi annesi buldu. Çok güzel bir isim tavsiye ediyorum.

Hüseyin Aşık

Eslemm 4aylik kzimin adi tavsiye ediyorum kizimi cok seviyorum.

Eslem

Eslem eslem eslem benım sevdiğimin adı onu cokk sevıyorumm cokk.

Selçuk Tuğtekin

Eslem ismi çok güzel. Eslem deyince aklıma çok sevdiğim biricik arkadaşım eslem atcıyurt geliyor:)) çok iyi biridir kendisi. Bu ismi tavsiye ederim herkese.

Beyza Clyr

Eslem ismi bence de çok güzel bi isim. Herkez farklı bir anlam söylüyor ama söylenen tüm anlamlar din ile ilgili ve çok manidar :d biraz araştırdım eslem ismi kuran’da da geçiyor. Bildiğim kadarıyla eslem; erkek sahabi isimlerinden birisi. Ama günümüzde genelde kızlar için kullanılıyor ve bence kızlarda kullanılması kulağa daha hoş geliyor :) yeni doğacak çocuklar için konulabilecek en güzel isimlerden birisi :d.

Bedir

Benim istanbuldan arkadaşımın adıda eslem ay güzel bir isim ben eslem ay ismini beyeniyorum güzel bir isim ama anlamını bilmediğim için bir şey demem ama isim güzel
.

Sude Sönmez

Bnm ismmd€ €sl€m h€rk€se bu ismi öneriorum çnkü anlamı flnda çoqq hoş ve kulağa gerçekten hoş gelio annemlere bravo gsl seçim yapmışlar eeğer szde gsl bi seçim yapmaq istiosanız bnce eslem ismi çoq hoş bi isim ağrıca bnce eslem ismide çok modern xdxd.

Eslem Kılıç

Eslem ismini cok begenıyorum ılk bu ısmı "iki gül" kitabında okudum ve cok hosuma gıttı. Bundan 4 yıl onceydı annem hamıleydı ve kardesımın adı eslem olsun dıe cok ısrar ettım ama olmadı koymadılar=( ama inşallah bende kendı kızıma koyucam=).

Özlem Söyleyici

Eslem benim kızımın ismi şuan 2 aylık ve çok tatlı bir şey. Bu ismi herkeze öneriyorum,anlamı çok güzel. Allah herkeze hayırlı evlat versin.

Reyhan Kaçar

Eslem benim güzel kızımın ismi kızım 2003 doğumdu doğumundan önce bi kitapta görüp anlamını beğendiğim için bu ismi kızıma verdim.

Halim Özdemr

Bu ismi bir arkadaşımın kızında duydum çok hoşuma gitti. Bir kızım oldu ve ismini eslem koydum. Hem anlam olarak güzel hem kulağa hoş geliyor. Düşünenlere tavsiye ederim.

Ayşe

Eslem benım kızımın ısmı dogum yaptıgım gun bu ısmı bulduk anlamı cok fazla hepsıde bırbırınden guzel kendını allah yoluna adamıs ıslam kadını dıger anlamı allaha teslım olmak dıger anlamı ıse cennette yetısen son nur tanesı olarak gecıo daha arastırdıgınız zaman baska anlamlara cıkıyor.

Hatice Yılmaz

Eslem andın anlamı: en iyisi en doğrusu, en pekisi. Ve normalde bi erkek ismi çünkü erkek sahabe ismi. Büyük sözlükte böyle yazmaktadır. Ama kızlarda daha fazla kullanılmaktadı.

Eslem