Beril isminin anlamı

benim ismim berilnaz ayten
beril ismimi teyzem koymuş naz ismimi annem koymuş ayten ismimi babam koymuş kısacası adım 3 tane :)

berilnaz ayten ergin

benim ismim de Elif Beril babam Elif annemde beril istemiş ablam da ikisinin de isteği olsun diye adımı Elif Beril koymuş.

Elif Beril KARA

ok guzel bir isim

beril yilmaz

büyük kızımın ismi beren, küçük kızıma da ablasının ismine uygun olsun diye bu ismi koyduk eşimin isteğiyle. iyi ki beril koymusuz kızıma çok yakıştığını düşünüyorum. Allah evlatlarımıza sağlıklı uzun ömür nasip etsin, herkesin..

MK_ISIK

Benim adım beril. Annem kimya öğretmeni. Annem berilyum isminden esinlenerek bana bu ismi vermiş. Bence herkesde bulunmayan değişik bir isim ve gayet güzel. Adımdan da gayet memnunum.

Beril Deniz

Canım kızımın adı. Herkese tavsiye ederim.

Esra Taş

Beril in kökeni kimya olup berilyum dan gelmektedir. Berilyum zümrüt madenini oluşturan bir elementdir. Arınmış , aklanmış anlamında olan berat dır.
.

Rahşan Polat

Beril isminin anlamı hz. Muhammed zamanında parmakla gösterilecek iffetli kadın demek. Kökeni arapçadır. Fransızcada isim benzerliği bulunan bir tür madenle karıştırılmaktadır.

Ayşe Beril

Beril’in anlamı mücevher olarak kulanılan değerli bir taştır sitenizdeki aynı zamanda ismim olan beril’in anlamaının değiştirilmesini önemle rica ederim.

Beril Haskırış

’’beril’’ isminin anlamı benim bildiğim kadarıyla takı yapımında da kullanılan değerli bir maden olarak biliyorum. Zaten bu anlama güvenerek yeğenimin adını beril koyduk. :-).

Sertan Yüksel

Berili bir maden ismi olarak biiyorum. Ekleyen arkadaş acaba arınmış aklanmış anlamını nerden buldu araştırıyorum ama böyle bir anlama rastlamadım. Eğer böyle bir anlamı varsa 1ay sonra doğucak kızıma beril ismini koymak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Esra

Kendi ismimi çok seviyorum ama artık çok kullanılıyor eğer farklı isim kullanmak istiyorsanız sakın bu ismi kullanmayın ayrıca beril isminin kökeni fransızca ve anlamı çok değerli yeşil ve mor renkte olan madenn.

Beril Öztürk

Aydan yengem bir kız bebek doğuracak bu yüzden ben bril ismini bulunca çok beğendi ama anlamını bilmiyoruz
.

Nursu Ufuk

Adımı çok seviorumm gerçekten çok güzell=].

Beril

Bir diğer anlamı da zümrüt.

Sibel Vardar

Aynı zamnda zümrüt demek. İsmin anlamına ilave ederseniz sevinirim. Bilmeyenler için ek açıklama olsun.

Sibel Vardar

Yeğenim

Serkan Katçeşme

Beril berilyumdan gelen bir maden adı türkçe anlamıda zümrüt yeşili demek çok eski bir isim.

Yüksel Sarihan