Macide isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Macide isminin sitemizde görüntülenme sayısı 15.097.

Macide ismi için yaptığımız ankete katılan 30 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,80.

Ziyaretçilerimizden 83 kişi Macide ismini öneriyor, 39 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 7 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Macide ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Macide ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Macide isminin anlami cok guzel.San ve seref sahibi,yuce,onurlu.Cok anlamli.Kuran'da geciyor ve Allah'in isimlerinden.Ne buyuk gurur boyle bir isme sahip olmak.Cok sanslisiniz.

Merve Yıldırım

Selamun Aleyküm. Benim adımda Türkiye de kız çocuklarına koyulması ender olan isimlerden Macide. Benim hikayem var babamın çocukluk zamanında hoşlandığı kızın adı Macide imiş. aslında Tuba ismine karar verilmiş ama babamın nüfus müdürlüğünde iken aklına tuba ismi gelmemiş bi anda macide yazdırmış. Anlamına gelince ben kerem ve şanı büyük olan diye biliyorum şu an 25 yaşındayım ve gerçekten bulunduğum heryerde tanınan bilinen bir insanım. Her ne kadar evlendikten sonra bu biraz daha küçük çapta olsada yinede beni semtimizde neredeyse herkes tanır :) ismimin hayatıma yansıması bu olsa gerek. ismimden çok memnunum çünkü hem Allahın isimlerinden hemde bi öğrenen bi daha unutmuyo ...

macide erdem

Macide benim ismimdi…tam 28 yıl hemde…28 yıl boyunca adımı çok sevdim taşımaktan gurur duydum. Şan şeref sahibi demekti ve adımla müsemmaydım. Lakin bu ismin hayatımda hep karışıklık yarattığını ve her işimin olmadan olduktan sonra bozulduğunu fark ettim. Allahın isimlerinden biriydi kuran ı kerimde geçiyordu ve sanırım söylenen gibi adım bana ağır geliyor taşıyamıyordum. Buna bende kanaat getirince çok sevdiğim ismimden vazgeçme kararı aldım. Ve aslı dedim kendime benzeri muadili kopyası v. S diğil …aslı…şimdi bu isme sahip insanları görüp duydukça ve okudukça kıskanıyorum ve çok özlüyorum. Macide tanır adı geçtiğinde yada sabahattin ali 1940 romanı içimizdeki şeytan ı okudukça yada şiir sitelerinde genç ve pırıl pırıl macide isimli kızları gördükçe acaba doğru mu yaptım diye soruyorum kendime. Yeni ismimin bana uğurlu geldiğini farkettim ama bir insanın adı hakikaten o insanın şanı şerefi değiştirilmesini tavsiye etmem. Macide nin manası şan şeref sahibi demek…herkese selamlar.

.

Aslı Hekimoğlu

Adımı çok seviyorum çünkü anlamı iyi ve ahlaklı olan kişi demek tıpkı ben adımın anlamını taşıdığıma inanıyorum.

Macidecan

Macide ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Macide ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Macide isminin analizi

Macide isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
İ harfi :
Kırılganlığı
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Macide isminin numerolojisi

Macide isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
A =
1
C =
3
İ =
12
D =
5
E =
6
Toplam =
43

Macide isminin farklı yazılış biçimleri

Macide isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Macide isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.