Eflal isminin anlamı

Eflal (افلال) kelimesi Arapça sözlüklerde ‘kurak, bitkisiz yer’, ‘hezimete uğrayan’ manalarına gelen el-fell (الفل) kelimesinin çoğulu olarak geçmektedir.

Nur

bu tuba isminin anlamı

damla pınar

benim ismim eflal ve uzun süredir araştırıyorum eflal burada yazana göre doğru

eflal köksal

Bu ismin anlami dogru degildir. Cok yanlis biliniyor. Isim arapcadan geliyor ve "kurak yer" demek.. Yani cocuga bu ismin konmasi uygun degil bunca guzel isim varken.. Degisik isim aramak neden? Aise koy, Fatma koy Zeynep koy!

Ferda

kızıma eflal ismini koydum arapça çok geniş bir dil bir ismin veya kelimenin 1 sayfa anlamı çıkıyor gerçek anlamı Meyveleri yerde, kökleri gökyüzünde cennetteki bir meyve ağacı olduğu doğrudur.

YASİN ÇETİNKAYA

Eflal isminin ne anlama geldiğini bilmiyorum ama yazdığınız anlam tuğba isminin anlamı. Tuğba ağacı denir hatta ama aynı anlam eflal içinde kullanılıyorsa bilemem ama ben hiç duymadım.

Tuğba Gül

Bu bahsedilen anlamı ben tuba isminde sanıyorm gerçekten kuranda geciyormu ve anlamı doğru olduna eminmisiniz.

Zeynep

Ben kızıma eflal ismini koymayı düşünüyorum çok hoş bir isim hiç bi evlat nie bu ismi bana verdiniz die sorgulamaz gibi geliyo.

Zehra Başkan

Ben ismimden çok memnunum iyiki eflal olmuş. Bende anlamını cennette bir ağaç olarak biliyodum kulağa bile hoş geliyor.

Eflal

Kızımın adını Fatıma Eflal koyduk. Eflal cennete açan zambak olrak duydum. Ama incildede erkek ismi olarak var. İçime sinmediği için önce vazgeçmiştim ama çok hoş bir isim olduğunu düşünüyorum. İnşiallah gerçektende anlamı bildiğimden farklı değildir.

Emine Erturk

Ya benm 2. adım eflal bende gök mavisi olarak biliorm anlamını.

Gizem Eflal

Slm bu isim hakinda baska bi anlamda duydum dogrumu acaba incide gecen bi erkek ismi olarak duydum doğru olup olmadigini bana bildirirmisiniz simdiden tsklerr

Nazlı Yıldız