Amine isminin anlamı

Ben ismimi çok seviyorum. Herkese öneriyorum ve ismimi gururla taşıyorum.

Amine Sağlam

23 yıldır ismimi gururla taşıyorum.Anlamı ne demek diye soranları duydukçada çok üzülüyorum.Sen ki müslümanım diyorsun ve peygamberinin annesinin adını bilmiyorsun.O yüzden lütfen yok kızım ilerde üzülür yok ingilizcede ı varmış bilmem ne diye düsünüp koymamazlık yapmayın.kalbinizi böyle kirletmeyin

Amine

yaa lutfen sadece duyduklarınıza inanarak birde yorum yazıp insanları da olumsuz etkilemeyin... neymiş ingilizcede "i" yokmul "ı" varmışmış sonra ileride çocuk üzülürmüş ince düşünmek lazımmış.
asıl ingilizce de " ı " diye bir harf yoktur. i vardır... telefonunuzun dilini ingilizce yapıp bir mesaj yazma zahmetine girseydiniz belkide sizin yüzünüzden bu güzel isimden vazgeçenlerin vebalini almazdınız.

mvo

Biz eşimle kızımıza isim ararken bayılmıştık bu aklımıza düşünce. Fakat etrafımızdan şu uyarıyı aldık ingilizcede i harfi yok ı diye yazılıyor. Ve isim ünlü uyumuna uymuyor. Buda çok çirkin kızımızın ileride çok üzüleceği manaya geliyordu. Onun için vazgeçmek zorunda kaldık. Ama allaha şükür ki uyarılmışız. Herkesin kendi fikri tabii ama isim koyarken yavrumuza çok ince düşünmeliyiz. Efendimizin annesi amine annemize saygı ve aşk ile.

Begüm Esra

Ben ismimi çook seviyorum herkeze öneririm ve türkiye de yok denilecek kadar az bir ism yani annem tam aradığım isimi bulmuş diyebiliriz:).

Amine Vuslat

Rasulullah ın annesinin ismini yaymak için

Yusuf Kaan Kaplan