Elisa isminin anlamı

Elisa bir alman kokenli bir isim elyesayla ayni anlamada geliyor benim oglumun ismisi Elyesa kiziminda elisa ismini verdim hatta internette arastirinca elisa ismi Kuran'da gecıyor ısım takmak yazaktır dıye yazıyor benım tanıdıgım bır hoca vardı ona sordum yasak degıldır dedı bende taktım ama çok hoş gelıyor kulaga hayırlı aksamalar sizlere

Yade Kaya

Degerli arkadaslar site guzel bir site fakat girilen bazi bilgiler sanirim filtre edilmeden kayda geciliyor. Ornegin elisa ismi elyesa ile ayni anlama gelmiyor. Elisa hz. Zekeriyanin haniminin ismi ve allahin ahdi/sozu/yemini gibi bir anlami var. İncil ve tevratin ingilizcesinde de "oath of god" yani "allahin va’di,yemini" seklinde gecer. (bkz. Wikipedia) elyesa ise bir peygamber/nebi ismidir. İstenirse islami ve hristiyan kaynaklarina bakilabilir. İyi gunler dilerim.

Ozge

Kızım olacak ve bu isme takıldık kaldık farklı anlamlar çıkıyor karşıma elisa isminin gerçek anlamını bilen varsa ve bu ismi öneriyorsanız yardımlarınızı bekliyoruz.

Ugur Topal

Elisa ismi bu sekilde mi yaziliyor yoksa elysa bu sekilde mi. Cunku elysa yazdigim zaman arapca koken oluyor. Elisa yazdigim zaman almanca. Yani dini ismi degilmi?lutfen cvp yollarmisiniz tesekkurler.

Tugba

Bende anne adayıyım ve elisa koymayı düşünüyoruz adını. Ben anlamını hz. Yahyanın annesi olarak biliyorum. Bazı sitelerde cennet kapısında bekleyen melek olarak gösteriyor.

Nihal Gülsu

Bence çok güzel bir isim anne adayıyım kızımın ismini elisa koyacağım.

Efsa Ceylan