Elisa isminin anlamı

Elisa isminin anlamı

Elisa = Elyesa: Benî İsrail Peygamberlerindendir. Benî İsrail ise; günden güne Kitabullah’ı dinlemez olmuştu. Cenab-ı Hak Asuriye Devleti’ni onlara musallat eyledi. Sonra Yunus (A.S.) Asuriye içinde Ninova şehrinde Peygamber oldu

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Elisa isminin sitemizde görüntülenme sayısı 119.029.

Elisa ismi için yaptığımız ankete katılan 340 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,49.

Ziyaretçilerimizden 405 kişi Elisa ismini öneriyor, 251 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 37 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Elisa ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Elisa ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Elisa bir alman kokenli bir isim elyesayla ayni anlamada geliyor benim oglumun ismisi Elyesa kiziminda elisa ismini verdim hatta internette arastirinca elisa ismi Kuran'da gecıyor ısım takmak yazaktır dıye yazıyor benım tanıdıgım bır hoca vardı ona sordum yasak degıldır dedı bende taktım ama çok hoş gelıyor kulaga hayırlı aksamalar sizlere

Yade Kaya

Degerli arkadaslar site guzel bir site fakat girilen bazi bilgiler sanirim filtre edilmeden kayda geciliyor. Ornegin elisa ismi elyesa ile ayni anlama gelmiyor. Elisa hz. Zekeriyanin haniminin ismi ve allahin ahdi/sozu/yemini gibi bir anlami var. İncil ve tevratin ingilizcesinde de "oath of god" yani "allahin va’di,yemini" seklinde gecer. (bkz. Wikipedia) elyesa ise bir peygamber/nebi ismidir. İstenirse islami ve hristiyan kaynaklarina bakilabilir. İyi gunler dilerim.

Ozge

Kızım olacak ve bu isme takıldık kaldık farklı anlamlar çıkıyor karşıma elisa isminin gerçek anlamını bilen varsa ve bu ismi öneriyorsanız yardımlarınızı bekliyoruz.

Ugur Topal

Elisa ismi bu sekilde mi yaziliyor yoksa elysa bu sekilde mi. Cunku elysa yazdigim zaman arapca koken oluyor. Elisa yazdigim zaman almanca. Yani dini ismi degilmi?lutfen cvp yollarmisiniz tesekkurler.

Tugba

Bende anne adayıyım ve elisa koymayı düşünüyoruz adını. Ben anlamını hz. Yahyanın annesi olarak biliyorum. Bazı sitelerde cennet kapısında bekleyen melek olarak gösteriyor.

Nihal Gülsu

Bence çok güzel bir isim anne adayıyım kızımın ismini elisa koyacağım.

Efsa Ceylan

Elisa ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Elisa ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Elisa olan önemli kişiler

Elisa Cusma Piccione

Elisa Cusma Piccione (Doğum Tarihi: 24 Temmuz 1981), İtalyan atlet. 800 ve 1500 metre koşmaktadır.

Elisa Rigaudo

Elisa Rigaudo (Doğum Tarihi: 17 Haziran 1980) İtalyan yürüyüşçü.

Elisa Toffoli

Elisa Toffoli ya da Elisa, italyan şarkıcı ve söz yazarı. Rock, blues, soul gibi farklı müzik türlerinde şarkılar söylemektedir

Elisa isminin analizi

Elisa isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik

Elisa isminin numerolojisi

Elisa isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
L =
15
İ =
12
S =
22
A =
1
Toplam =
56

Elisa isminin farklı yazılış biçimleri

Elisa isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Elisa isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.