Yılmaz isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Yılmaz ismini taşıyan yaklaşık 124.572 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Yılmaz ismi en çok kullanılan 123. isim olup, yaklaşık olarak her 627 kişiden biri Yılmaz adını taşımaktadır.

Yılmaz isminin sitemizde görüntülenme sayısı 16.155.

Yılmaz ismi için yaptığımız ankete katılan 57 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,58.

Ziyaretçilerimizden 232 kişi Yılmaz ismini öneriyor, 63 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 12 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Yılmaz ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Yılmaz ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Benımde bıtaneck babamın adıı!!bende onu cok sevıyorum.

Sevde Kücük

Canım babamın ismi. Çok seviyorum onu.

Özlem Karabeniz

Önerdim.

Sevilay Ünsal

Yılmaz ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Yılmaz ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Yılmaz olan önemli kişiler

Yılmaz Özlem

Yılmaz Özlem (Doğum Tarihi: 1 Haziran 1972), orta saha mevkisinde oynayan Türk eski futbolcu, teknik direktör. 1. Lig ekiplerinden Kahramanmaraşspor'un teknik direktörlüğünü yapmıştır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yılmaz Can Taşkıran

Yılmaz Can Taşkıran (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1991, Kütahya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Gümüşhanespor'da oynamaktadır.

Yılmaz Argüden

Dr. Yılmaz Argüden Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi MBA programlarında strateji dersi vermektedir ve ayrıca deneyimlerini çeşitli gazete ve dergilerdeki köşe yazılarıyla paylaşmaktadır.

Yılmaz Arslan

Yılmaz Arslan (Doğum Tarihi: 1967, Havza, Samsun), Türk bürokrat.

Yılmaz Ateş

Yılmaz Ateş (Doğum Tarihi: 2 Ocak 1953, Ovacık, Tunceli, Türkiye), Türk siyasetçi.

Yılmaz Bektaş

19.07.1977 Eruh Türkiye doğumlu, liseye kadar eğitimini Türkiye'de yaptı. Üniversiteyi, Kıbrıs'ta bulunan amerikan üniversitesinin uluslararası ilişkiler bölümün bitirdi. Master'ını yine Londra'da bulunan amerikan üniversitesinde tamamladı. Aynı üniversitede gelişim psikolojisi eğitimini aldı ve 2 dönemin sonunda eğitimini yarım bıraktı. İş hayatına Intel şirketler grubunu kurarak başladı. Bu grup altında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan CMC 'de Revana adlı italyan menseyli şirketle 10 seneliğine konsyorsyum krarı imzaladı.Bu grupa Bulgari ve FashionTV gibi şirketlerle ortalık yaptı. Madencilik, medya, mücevher ve tershane petrol arama çıkarma gibi iş kollarında grup halen aktif olarak devam etmektedir. 2004 ve 2008 yılına kadar ayrıca ekonomiden sorumlu mustasarlık görevini üstlendi, diplomatik kariyeri devam etmektedir. 1996 yilinda oyuncu,şarkıcı Selen Gorguzel ile evlendi 1998 yılında Ilknaz Bektaş'i dünyaya getirdi 2003 yılında boşandılar 2003 Mart'inda eski Dünya güzeli ve aktris olan Ruffa Gutierrez ile Filipin başkenti Manila'da evlendi, bu evlilikten 2003 ağustos ayında Lorin Gabriella Bektaş, 2004 Eylül ayında Venezia Loran Bektaş adında iki kız çocuğu dünyaya geldi, 2006 yılının sonunda Yılmaz Bektaş, Ruffa Gutirrez ile beraber boşanma kararı aldı ve evlilik öncesi kontrat olduğundan dolayı 2007 Mart ayında evlilik geçersiz sayıldı. Ruffa Gutirrez Manila, Los Angeles'ta kariyerine devam ediyor. Yılmaz Bektaş ise Barcelona ve Londra'da iş kariyerini sürdürüyor.

Yılmaz Büyükerşen

Yılmaz Büyükerşen, (Doğum Tarihi: 1936 Eskişehir), Türk akademisyen ve siyasetçi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Anadolu Üniversitesi eski rektörü.

Yılmaz Eneş

Yılmaz Eneş (Doğum Tarihi: 1960- Paşabahçe, İstanbul) Ebru sanatçısı

Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan (Doğum Tarihi: 4 Kasım 1967, Hakkari), Kürt kökenli Türk oyuncu, yazar ve yönetmen.

Yılmaz Gruda

Yılmaz Gruda (Doğum Tarihi: 14 Temmuz 1930, İstanbul)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair, oyun yazarı, çevirmen.

Yılmaz Gökdel

Yılmaz Gökdel (Doğum Tarihi: 20 Şubat 1940, İstanbul), Türk eski millî futbolcu ve teknik adam. 1960'ların sonunda Galatasaray'da forma giymiştir. Birçok Türk futbol kulübünün ve kısa bir süreliğine de Türkiye Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapmıştır.

Yılmaz Köksal

Yılmaz Köksal, Türk sinema ve dizi oyuncusu.15 temmuz 1939 yılında Kırşehir'de doğdu. İlkokulu bitirerek Osmaniye'den İstanbul'a geldi ve Tophane Sanat Enstitüsünde okudu. Bir süre gemilerde çalışarak Avrupayı dolaştı. Tunç Başaran'ın sinemaya uyarladığı, Orhan Kemal'in “Murtaza” eserinde “Dubara” rolünü oynayarak sinema tarihine geçti. Uzun bir süre ikinci derecede rollerde oynadıktan sonra 1970 de Çetin İnanç’ın yönettiği “Çeko” filminde başrole yükseldi. Filmin başarısıyla halkın beğenisini kazanıp, macera filmlerinin aranan oyuncusu ve sinema tarihinin sevilen oyuncularından biri oldu.

Yılmaz Morgül

Yılmaz Morgül (Doğum Tarihi: 14 Ocak 1964, Beykoz), şarkıcı.

Yılmaz Odabaşı

Yılmaz Odabaşı, (Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1962 [1] ) Gazeteci, şair ve yazardır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yılmaz Okumuş

Yılmaz Okumuş, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1962, Pazar, Rize) Türk karikatürist, yazar ve senarist. 1980 yılından itibaren Gırgır dergisinde karikatüristlik yapmaya başladı. Bunun dışında Fırt, Dıgıl ve Laklak gibi mizah dergilerinde görev yaptı. Kaygısızlar, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, İnce İnce Yasemince, Reyting Hamdi, Emret Komutanım, Yalancı Romantik, Sümela'nın Şifresi: Temel ve Moskova'nın Şifresi: Temel gibi bir çok yapımın senaristliğini yaptı.

Yılmaz Onay

Yılmaz Onay (Doğum Tarihi: 20 Nisan 1937, Gaziantep), Türk yazar, yönetmen, çevirmen.

Yılmaz Tatlıses

Yılmaz Tatlıses 29 Haziran 1945 yılında Malatya'da doğdu. İlk öğrenimine Malatya'da başladı, İskenderun'da bitirdi. Yılmaz Tatlıses'in müzik hayatı İskenderun Halk evinde katıldığı kurslarla başladı İskenderun radyo evinde “Hatay’dan sesler” grubunda sazıyla ve sesiyle çalışmalarını sürdürürken Sözlerini yazıp bestelediği türkülerle müzik hayatına adımını attı 1964 yılında İskenderun'a konsere gelen Nuri Sesigüzel le tanışıp ne kadar bestesi varsa verir 1965 yılında daha o askerdeyken Nuri Sesigüzel beş tane eserini 45 lik Plak olarak çıkarır. Askerlik sonrası 1967 yılında İstanbula gelir doğubank iş hanına adımını atar ve Yılmaz Tatlıses’in profesyonel müzik hayatı başlar 13 tane 45'lik Plak, 3 Tane Lp, 5 tane Kaset ile "Arabesk müziğin " sayılı solistlerinden biri olur.[kaynak belirtilmeli] Yine aynı dönemde "Acımasız dünya" adlı sinema filmi ile yeşilçam da boy gösterir. Bu onun müzik yönetmenliği ile tanışmasını da sağlar. Daha sonra pek çok filmde müzik yönetmenliği yapar . Plak firmalarında müzik direktörlüğü yaptığı sırada ” Şahdiba “ firmasında İbrahim Tatlı adında Urfa’lı bir genci dinler, sesine hayran kalır ve geleceğinin çok parlak olduğunu görür. O anda adını sorar İbrahim Tatlı olduğunu öğrenince kendi soyadını verir. İbrahim Tatlı bundan sonra İbrahim Tatlıses olarak kaset kapaklarına yazılır. Bu gün bile bu karşılaşmadan gurur duyduğunu belirtmiştir [kaynak belirtilmeli]. Yılmaz Tatlıses 1987 de "Seni sevmeyen ölsün" şarkısıyla büyük çıkış yapar ve 150'den fazla sanatçı bu şarkıyı seslendirir. 1987 de magazin gazetecilerinin "yılın en iyi şarkısı Müzik Oskarı" nı "Deli Deli"şarkısıyla alır. Besteci ve Söz yazarlığı kimliğinin yanında Prodüktörlük müzik yönetmenliği ile başarılı işlere ve eserlere imza atmıştır. 1965 yılından bu yana 100'e yakın şarkı sözü, 300'ün üstünde müzik eseri ile arabesk dünyasında yerini almış ve arabesk müziğin köşe taşlarından biri olmuştur. Halen aktif olarak müziğin içinde yaşamını sürdürmektedir.

Yılmaz Tunç

Yılmaz Tunç (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1971, Ulus, Bartın), Türk siyasetçi.

Yılmaz Vural

Yılmaz Vural (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1953 Adapazarı, Sakarya), Türk teknik direktör. Birçok Anadolu takımını çalıştırmıştır .

Yılmaz Özakpınar

Yılmaz Özakpınar (Doğum Tarihi: 1934, Boyabat, Sinop) 1957'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden, 1960'ta Cambridge Üniversitesi Biyoloji Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.İstanbul Üniversitesi Tecrübi Psikoloji Kürsüsü'nde 1964'te doktorasını verdi; 1978'de profesör oldu.Alexander von Humbolt bursu ile 1972-74'te Köln Üniversitesi Sosyoloji Araştırma Enstitüsü'nde, aynı bursla 1978'de Bern Üniversitesi Pedagojik Psikoloji Bölümü'nde ve Fulbright bursu ile 1980-81'de Oregon Üniversitesi Bilişsel Psikoloji Laboratuarı'nda araştırma yaptı.1982-88'de Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı olarak görev yaptı.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyeliği de yaptıktan sonra 2005 yılından itibaren bir süre Fatih Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü başkanlığını yürüttü. Daha sonra da İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti.Yüksek lisansta sosyal psikoloji okuttuğu Dr.Ahmet Atılgan daha sonra yazdığı İktisat Politikalarının Evrimi adlı kitabını Yılmaz Özakpınar'a ithaf etmiştir. Profesör Y.Özakpınar Türk bilim dünyasının maalesef fark etmekte zorlandığı yüksek kapasiteli bilim adamlarımızdandır. Şuan İstanbul Arel Üniversitesinde görevine devam etmektedir.

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil, (Doğum Tarihi:1965, İzmir), Türk gazeteci,yazar

Yılmaz Yurttaş

Yılmaz Yurttaş (Doğum Tarihi: 1938, Trabzon), Türk eski futbolcu. Lakabı "Gozgoz Yılmaz"dır. Samsunspor taraftarlarınca Bayrak Futbolcu ödülüne layık görülmüştür.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yılmaz Akkılıç

Yılmaz Akkılıç, (Doğum Tarihi: 25 Ağustos 1933 Şanlıurfa - Ölüm Tarihi: 28 Nisan 2010 Bursa), Türk gazeteci, yazar ve siyasetçi.

Yılmaz Ergenekon

Doç. Dr.Yılmaz Ergenekon (Doğum Tarihi: 1929, Adapazarı - Ölüm Tarihi: 8 Temmuz 1983, Ankara[1]), Türk siyasetçi.

Yılmaz Güney

Yılmaz Güney (Yılmaz Pütün, 1 Nisan 1937; Yenice, Karataş, Adana - 9 Eylül 1984, Paris), Zaza ve Kürt asıllı[1] Türk sinema oyuncusu, yönetmen, senarist ve yazardır.[2] Özellikle Çirkin Kral dönemi sonrasında çektiği ve önemli bir sinemacı olarak kabul edilmesini sağlayan Cannes ödüllü Yol, Sürü, Umutsuzlar gibi filmleriyle tanınır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yılmaz Tokad

Yılmaz Tokad, İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Fakültesinin Zayıf Akım Kolundan 1952 yılında mezun oldu. 1959’ da Michigan State University'deki doktorasını tamamladı. Burada 1971 yılına kadar çalıştı. Daha sonraları Bilkent, Orta Doğu gibi üniversitelerde çalıştı.[1] Yılmaz Tokad, 1982 yılında TÜBİTAK bilim ödülü aldı ve TÜBİTAK UEKAE'nin kurucularındandır aynı zamanda.[2] 2001 yılında öldü.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yılmaz Yücetürk

Yılmaz Yücetürk (Doğum Tarihi: 12 Mart 1941, Gönen - Ölüm Tarihi: 20 Mayıs 2005, İstanbul). Eski Türk milli Futbolcu ve Teknik Direktör.

Yılmaz Öner

Yılmaz Öner (Doğum Tarihi: 12 Eylül 1928, İstanbul - Ölüm Tarihi: 31 Ekim 2003), Türk felsefeci ve çevirmen.

Yılmaz Öztuna

Yılmaz Öztuna (20 Eylül 1930, İstanbul - 9 Şubat 2012, Ankara), Türk tarihçi, siyaset adamı, gazeteci ve yazar.[1]

Yılmaz Şen

Yılmaz Şen (Doğum Tarihi: 1943, İstanbul- Ölüm Tarihi: 1996), Türk eski millî futbolcu. Fenerbahçe'nın eski futbolcularındandır. Sert futbolu nedeniyle önceleri Jilet namıyla anılsa da futbolculuğunun son yıllarında Çarli lakabıyla tanındı.

İkinci ismi Yılmaz olan önemli kişiler

Deniz Yılmaz (futbolcu)

Deniz Yılmaz (Doğum Tarihi: 26 Şubat 1988, Neu-Ulm) Elazığspor ve Türkiye U21 forması giyen Türk futbolcu.

Deniz Yılmaz (müzisyen)

Deniz Yılmaz (Doğum Tarihi: 5 Şubat, 1974; İstanbul, Türkiye) Türk gitarist, şarkıcı, söz yazarı, besteci, ve prodüktör.

Enver Yılmaz (boksör)

Enver Yılmaz, Türk boksör ve boks antrenörü.

Enver Yılmaz (siyasetçi)

Enver Yılmaz, (Doğum Tarihi: 20 Mart 1970, Ulubey, Ordu, Türkiye), Türk siyasetçi.

Işıl Yılmaz Sümer

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Mehmet Yılmaz (1988 doğumlu futbolcu)

Mehmet Yılmaz (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1988, Bursa) Türk futbolcu.

Mesut Yılmaz (futbolcu)

Mesut Yılmaz (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1989, Rize), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Göztepe'de oynamaktadır.

Murat Yılmaz (futbolcu)

Murat Yılmaz ; (Doğum Tarihi: 13 Nisan 1986, Ilıca, Manavgat, Antalya) Türk orta saha futbolcusu.

Necdet Yılmaz Timur

Necdet Yılmaz Timur (Doğum Tarihi: 1937, Siverek, Şanlıurfa, Türkiye), Türk asker, emekli orgeneral.

Nurettin Yılmaz (Cizre doğumlu)

Nurettin Yılmaz (Doğum Tarihi: 1936, Cizre, Şırnak), Türk siyasetçi.

Yaşar Yılmaz (Keskin doğumlu)

Yaşar Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1947, Keskin, Kırıkkale), Türk siyasetçi.

Mehmet Yılmaz (1981 doğumlu futbolcu)

Mehmet Yılmaz (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1981, Trabzon), Türk futbolcu. 2. Lig'in yeni ekiplerinden Bandırmaspor'de oynamaktadır.

Mehmet Yılmaz (1995 doğumlu futbolcu)

Mehmet Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Ağustos 1995, Samsun), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Nurettin Yılmaz (1962 doğumlu futbolcu)

Nurettin Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1962, Hatay), Türk teknik direktör. Birçok Anadolu ekibinde teknik direktörlük yapmış futbol adamı. Özellikle bir dönem Yılmaz Vural'ın yardımcı antrenörlüğünü yapmasıyla tanınır.

Orhan Yılmaz (Berlin doğumlu)

Orhan Yılmaz (Doğum Tarihi: 1975, Berlin), Türk vücut geliştirmeci. Orhan Yılmaz Classic yarışmalarını düzenlemektedir.

Yaşar Yılmaz (Adana doğumlu)

Yaşar Yılmaz (Doğum Tarihi: 21 Nisan 1992, Ceyhan, Adana), Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Kayseri Şekerspor'da oynamaktadır.

Yusuf Ziya Yılmaz (Adıyamanlı)

Yusuf Ziya Yılmaz (Doğum Tarihi: 1927, Gerger, Adıyaman), Türk siyasetçi.

Yusuf Ziya Yılmaz (Samsunlu)

Yusuf Ziya Yılmaz (Doğum Tarihi: 28 Ağustos 1951, Samsun) 1999 yılından beri Samsun büyükşehir belediye başkanlığı görevini yürüten Türk mühendis ve siyasetçi. &0000000000000014.00000014 yıl, &0000000000000297.000000297 gün ile aralıksız en uzun süre, 16 yıl, 319 gün başkanlık yapan Kemal Vehbi Gül'den sonra en uzun süre belediye başkanlığı yapan kişidir.

Şemsi Yılmaz Susamış

Şemsi Yılmaz Susamış, (Doğum Tarihi:1937, Sivas) Türk semazendir.[1] [2] [3]

Hüseyin Yılmaz (Gaziantep doğumlu)

Hüseyin Yılmaz (Doğum Tarihi: 1911, Gaziantep) - (ö. 4 Nisan 1986), Türk siyasetçi.

Muslihittin Yılmaz Mete

Muslihittin Yılmaz Mete (Doğum Tarihi: 1920, Ceyhan, Adana, Türkiye - Ölüm Tarihi: 4 Ekim 2002), Türk siyasetçi.

Mustafa Kemal Yılmaz (Aydın doğumlu)

Mustafa Kemal Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1921, Aydın) - (ö. 10 Mart 2013[1]), Türk siyasetçi.

Mustafa Kemal Yılmaz (Niğde doğumlu)

Mustafa Kemal Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1923, Koyunlu, Niğde) - (ö. 4 Nisan 1986), Türk siyasetçi.

Orhan Yılmaz (Giresun doğumlu)

Orhan Yılmaz (Doğum Tarihi: 1933, Burunucu, Bulancak, Giresun) - (ö. 21 Mayıs 1981), Türk siyasetçi.

Soyadı Yılmaz olan önemli kişiler

Arif Yılmaz

Prof. Dr. Arif Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1958, Çayeli, Rize), Türk akademisyen.

Asım Yılmaz

Asım Yılmaz (Doğum Tarihi: 1925, Bolvadin, Afyonkarahisar), Türk siyasetçi

Atilla Yılmaz

Atilla Yılmaz (Doğum Tarihi: 1975, Bakırköy, İstanbul) Türk sanatçıdır.

Bekir Yılmaz

Bekir Yılmaz (Doğum Tarihi: 6 Mart 1988, İzmir), türk futbolcu. Bursaspor'da oynamaktadır.

Boncuk Yılmaz

Boncuk Makbule Yılmaz (Doğum Tarihi: 13 Mayıs 1981), Türk oyuncu.

Cem Yılmaz

Cem Yılmaz (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1973; İstanbul), Türk komedyen, oyuncu, müzisyen, karikatürist, senarist ve yönetmen.

Ceyhun Yılmaz

Ceyhun Yılmaz (Doğum Tarihi: 5 Ekim 1976; İstanbul), Türk komedyen, oyuncu, radyo ve televizyon programcısı.

Coşkun Yılmaz

Coşkun Yılmaz (Doğum Tarihi: 24 Mart 1983, Iğdır), Türk futbolcu. Forvet pozisyonunda oynamaktadır. Şu anda 3. Lig ekiplerinden Altınordu'da forma giymektedir.

Didem Arslan Yılmaz

Didem Arslan Yılmaz, Türk haber spikeri ve muhabirdir.

Durali Yılmaz

Durali Yılmaz, bir akademisyen ve yazardır.

Durmuş Yılmaz

Durmuş Yılmaz (Doğum Tarihi: 1947, Uşak, Türkiye), Türk ekonomist ve bürokrat.

Elif Melda Yılmaz

Elif Melda Yılmaz, Türk,tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 7 Kasım 1977 yılında Eskişehir'de doğdu.İkokul, ortaokul ve Liseyi Eskişehirde okudu.

Ercan Yılmaz

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Erdoğan Yılmaz

Erdoğan Yılmaz (Doğum Tarihi: 18 Ağustos 1965, Of, Trabzon) Türk eski futbolcu, teknik direktör. Şu anda Kasımpaşaspor'da Yardimci Antrenörlük yapmaktadir.

Ersoy Yılmaz

Ersoy Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Ocak 1989, Kayseri) doğumlu Türk futbolcu. Futbola başlaması Kayserispor PAF takımında başlamış ve aynı yıl A Takım'a kadar yükselen genç oyuncudur.2008-2009 yılında aynı zamanda Yozgatspor'a kiralık olarak verilmiş ve 2009-2010 sezonunun başında Erciyesspor'a transfer olmuştur.

Ertan Yılmaz

Ertan Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1986 Samsun) Türk şair

Esra Yılmaz

Esra Yılmaz (Doğum Tarihi: 1990) voleybol bayanlar birinci ligi klasman grubu takımlarından Yalovaspor'da oynayan bayan voleybolcudur.

Ethem Yılmaz

Ethem Yılmaz (Doğum Tarihi: 9 Ocak 1989, Fatih, İstanbul), Türk futbolcu.

Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz (Doğum Tarihi: 3 Nisan 1989, Ceyhan, Adana), Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Kahramanmaraş BB'de oynamaktadır.

Ferhat Yılmaz

Ferhat Yılmaz (Doğum Tarihi: 18 Aralık 1973, Samsun), Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Gürbüz Yılmaz

Gürbüz Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Haziran 1946, Ordu, Türkiye) Siyasetçi, inşaat mühendisi.

Hakan Yılmaz

Hakan Yılmaz (6 Aralık 1969, Rize), Türk oyuncu ve komedyen.

Haydar Yılmaz

Haydar Yılmaz (Doğum Tarihi: 19 Ocak 1984, Aydın), Türk kaleci. Şu an Kartalspor takımında kalecilik yapmaktadır.

Kaan Yılmaz

Kaan Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Ekim 1984, İstanbul) İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakülten Rus Dili ve Edebiyatı üniversitesini bitirmiş ve Adile Naşit Deneme Sahnesi'nde eğitim almıştır.

Kazım Yılmaz

Kazım Yılmaz (Doğum Tarihi: 1967, Çarşamba), iş adamı ve 22. Samsunspor başkanı. Yılmaz Tarım'ın sahibi, Çarşamba Ticaret Borsası başkanı ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri Fındık ve Mamülleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.[1] Ayrıca Samsun'da 2008, 2009 ve 2010 vergi rekortmenidir.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Kemalettin Yılmaz

Kemalettin Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Mart 1956 , Afyonkarahisar) Türk siyasetçi.

Levent Yılmaz

Levent Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Ocak 1990, Karabük), Türk futbolcu.

Mahmut Yılmaz

Mahmut Yılmaz (Doğum Tarihi: 6 Ekim 1979, Hamburg, Almanya) eski Alman-Türk futbolcu.

Mehmet Ali Yılmaz

Mehmet Ali Yılmaz (Doğum Tarihi: 1946 Of, Trabzon, Türkiye) Türk siyasetçi ve İşadamı.

Mehmet Y. Yılmaz

Mehmet Yakup Yılmaz (Doğum Tarihi: 1956, Malatya) 18 Şubat 1956 yılında Malatya'da doğan Mehmet Yakup Yılmaz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur.

Mesut Yılmaz

Ahmet Mesut Yılmaz (Doğum Tarihi: 6 Kasım 1947, İstanbul), 1991-1999 yılları arasında toplam yaklaşık 2 yıl boyunca 3 kez başbakanlık ve çeşitli bakanlıklar ile Anavatan Partisi genel başkanlığı yapmış Türk siyasetçi.

Metekan Yılmaz

Metekan Yılmaz (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1984, Çayeli), kariyerini Sakaryaspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Muharrem Yılmaz

Muharrem Yılmaz (Doğum Tarihi: 2 Ağustos 1957, Bursa), Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı.

Nevriye Yılmaz

Nevriye Yılmaz (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1980, Filibe, Bulgaristan) Türk millî bayan basketbolcu. Uzun forvet ve Pivot pozisyonlarında görev almaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: "not" isimli grup için <ref> etiketleri mevcut, ancak karşılık gelen <references group="not"/> etiketi bulunamadı (Bkz: Kaynak gösterme)

Orkun Yılmaz

Orkun Yılmaz, tiyatro oyuncusu.

Ozan Yılmaz

Ozan Yılmaz (Doğum Tarihi: 4 Ocak 1979, İstanbul, Türkiye) Türk Milli Snowboardcu. 2000 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesinde Biyomedikal mühendisliği dalında master yaptı. MBA öğrenimini de İtalya Politecnico di Milano Üniversitesi'nde tamamladı.

Savaş Yılmaz

Savaş Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1990, Sürmene, Trabzon), Türk millî futbolcu. 1. Lig takımlarından 1461 Trabzon'un formasını giymektedir.

Sefa Yılmaz

Sefa Yılmaz (Doğum Tarihi: 14 Şubat 1990, Berlin) Almanya doğumlu Türk futbolcu. Haziran 2011 tarihinden beri Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da oynamaktadır.

Serdar Yılmaz

Serdar Yılmaz (Doğum Tarihi: 1973, İzmit) Türk sanat yönetmeni.

Serra Yılmaz

Serra Yılmaz (Doğum Tarihi: 13 Eylül 1954, İstanbul) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, çevirmen.

Server Yılmaz

Server Yılmaz (Doğum Tarihi: 8 Mart 1992, Kocaeli), Bucaspor'da oynayan Türk futbolcu.

Seyfettin Yılmaz

Seyfettin Yılmaz (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1968, Adana, Pozantı) Türk siyasetçi.

Tayfur Emre Yılmaz

Tayfur Emre Yılmaz ; (Doğum Tarihi:26 Şubat 1989, Babaeski) Malatyaspor'un altyapısından yetişen ve hâlâ Sivasspor Kulübü'nde forvet mevkisinde oynayan futbolcu. Babaeskispor'da futbola başladı. 2007 yılında Malatyaspor Kulübü'ne transfer oldu.

Tuna Yılmaz

Tuna Yılmaz (Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1978, İzmir) Yazar, yönetmen ve kuratör.

Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz (Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1965, Çarşamba, Samsun), 2012 yılında kurulan Tüm Büro Çalışanları Sendikası genel başkanıdır.

Şükrü Can Yılmaz

Şükrü Can Yılmaz (Doğum Tarihi: 24 Eylül 1991, Giresun) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da oynamaktadır.

Aydın Yılmaz

Aydın Yılmaz (Doğum Tarihi: 29 Ocak 1988; Bakırköy, İstanbul), Türk milli futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da forma giymektedir.

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz (Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1985, Antalya) Santrafor mevkinde forma giyen Türk millî futbolcu. Bir dönem Beşiktaş`ta kalecilik yapan Fikret Yılmaz'ın oğludur ve Antalyaspor'un altyapısında futbola başlamıştır. 2006-07 sezonunda Beşiktaş'ta 2008'de Manisaspor'da 2009'da Fenerbahçe ve Eskişehirspor'da forma giyen Yılmaz, 2010 yılında Trabzonspor'a transfer olmuş ve 2011-12 sezonunda 33 golle gol kralı olmuştur. 2012 yılında Galatasaray'a transfer olan golcü futbolcu halen Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da oynamaktadır. Burak Yılmaz 2012-13 sezonu Şampiyonlar ligi grup aşamasında 6 gol atarak grup aşamasında en çok gol atan Türk futbolcu olmuştur ve UEFA tarafından grup aşamasının en başarılı oyuncusu seçilmiştir. Burak aynı zamanda, Sergen Yalçın'dan sonra Türkiye'de dört büyüklerde forma giyen ikinci futbolcudur.

Cevdet Yılmaz

Cevdet Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1967, Bingöl). Zaza kökenli Türk[1] siyasetçi ve doktorant, Ak Parti milletvekili, Türkiye Kalkınma Bakanı.

Cihan Yılmaz

Cihan Yılmaz (Doğum Tarihi: 21 Ağustos 1983; Erbaa, Tokat), Türk futbolcu. Şu an Göztepe'da oynamamaktadır.

Efe Yılmaz

Efe Yılmaz (Doğum Tarihi: 3 Ekim 1979, Ankara) müzisyen, maNga adlı Türk rock müzik grubunun DJ'idir.

Erhan Yılmaz

Erhan Yılmaz (Doğum Tarihi: 21 Kasım 1986; Hınıs, Erzurum), Türk futbolcu. Son olarak Aralık 2011 tarihine kadar 1. Lig ekiplerinden Kartalspor'da oynamaktadır.

Fikret Yılmaz

Fikret Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1957, Adana), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Altay ve Beşiktaş'ın eski futbolcularındandır. Türk futbolunun en fazla istikbal vaat eden forvet oyuncularından Burak Yılmaz'ın babasıdır. Son olarak 26 Aralık 2011 tarihine kadar 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'u çalıştırdı.

Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz (doğum 22 Mayıs 1979), Türk millî santrafor. Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'da forma giymektedir.

Necati Yılmaz

Necati Yılmaz (Doğum Tarihi: 31 Ocak 1988, Menemen, İzmir), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da oynamaktadır.

Okan Yılmaz

Okan Yılmaz (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1978, Bursa), Santrafor mevkiinde görev alan Türk eski millî futbolcu ve teknik direktör. Şu anda Mudanyaspor'da teknik direktörlük yapmaktadır.

Recep Burak Yılmaz

Recep Burak Yılmaz, (Doğum Tarihi: 27 Kasım 1995; İstanbul), Türk futbolcu. Süper Lig'in köklü ekiplerinden Galatasaray'ın U-19 takımında forma giymektedir.

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1987, Bakırköy, İstanbul), Türk futbolcu. 2.lig Kırmızı Grupta mücadele eden MKE Ankaragücü'nde oynamaktadır.

Volkan Nadir Yılmaz

Volkan Nadir Yılmaz (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1987 - Altındağ, Ankara), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor'da oynamaktadır.

Yusuf Yılmaz

Yusuf Yılmaz (doğum 30 Ocak 1991, Hannover, Almanya), Yunanistan'ın Ethnikos Piraeus futbol takımında oynayan futbolcu.[2] Daha önce İngiliz takımı Stoke City'nin altyapısında ve Alman Hannover 96 altyapısında oynamıştır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yüksel Yılmaz

Yüksel Yılmaz (Doğum Tarihi: 1966, İzmit, Kocaeli, Türkiye) sijo, antrenör, iktisatçı, yazar.

Özlem Yılmaz

Özlem Yılmaz (Doğum Tarihi: 17 Temmuz 1986, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Özver Yılmaz

Özver Yılmaz, (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1980, Burdur) Deli Gömleği isimli alternatif rock grubunun kurucusu,gitarist, şarkıcı, söz yazarı ve besteci.

İbrahim Yılmaz

İbrahim Yılmaz (Doğum Tarihi: 6 Şubat 1994, Fatih, İstanbul), Türk Futbolcu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da oynamaktadir.

İsmet Yılmaz

İsmet Yılmaz (Doğum Tarihi: 10 Aralık 1961, Gürün, Sivas, Türkiye), Türk siyasetçi.

Şaban Yılmaz

Şaban Yılmaz (Samsun)[1] Türk pehlivan. 644. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek başpehlivan unvanını kazandı.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Şerif Yılmaz

Şerif Yılmaz, (Doğum Tarihi: 4 Mayıs 1962, Turgutlu, Manisa), Türk bürokrat.

Şevki Yılmaz

Şevki Yılmaz (Doğum Tarihi: 1955, İzmit), TBMM 20. dönem Rize milletvekili.

Remzi Yılmaz

Remzi Yılmaz, (Doğum Tarihi: 1934, Kuşlar, Serik, Antalya – Ölüm Tarihi: 2 Aralık 2012[1]), Türk siyasetçi.

Ömer Yılmaz

Ömer Yılmaz (Doğum Tarihi: 1953, Zigana, Gümüşhane - Ölüm Tarihi: 7 Nisan 2006, Ankara) Devlet opera ve balesi sanatçısı, tenor.

Yılmaz isminin analizi

Yılmaz isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
I harfi :
Hassasiyet
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik

Yılmaz isminin numerolojisi

Yılmaz isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Y =
28
I =
11
L =
15
M =
16
A =
1
Z =
29
Toplam =
100

Yılmaz isminin farklı yazılış biçimleri

Yılmaz isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Yılmaz isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.