Yalçın isminin anlamı

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Yalçın ismini taşıyan yaklaşık 89.536 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Yalçın ismi en çok kullanılan 188. isim olup, yaklaşık olarak her 866 kişiden biri Yalçın adını taşımaktadır.

Yalçın isminin sitemizde görüntülenme sayısı 25.491.

Yalçın ismi için yaptığımız ankete katılan 76 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,93.

Ziyaretçilerimizden 459 kişi Yalçın ismini öneriyor, 55 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 19 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Yalçın ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Yalçın ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Çok nadir rastlanan bi isim olduğu için ismimle gurur duyuyorum. Anlamı cok güzel seçilmiş insanlara verilmesi beni etkiliyo. Tam bize göre bi isim.
.

Yalçın Yüksel

Yalçın çok güzel bi isim bence özelliklede fazla kişiler tarafından kullanılmadığı için seviyorum.

Yalçın Akkoyun

O benim hayatımın anlamı, yaşama sebebim!. Yakışıklı yarim - kocam - herşeyim yalçınım benim!.

Şule

Bnm adımda yalçın ve çok nadir rastlanan bi isim gurur duyuyorum ismimle :).

Yalçın Çolaklar

Benmde babamın adı bnde çok seviyorum onu.

Ege İdil Yener

Benim babamın adı onu çok seviyorum.

Bükre Çimen

Yalçın ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Yalçın ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Yalçın olan önemli kişiler

Yalçın Ataman

Yalçın Ataman, (Doğum Tarihi: 1950, Balıkesir, Türkiye), Türk asker.

Yalçın Avşar

Yalçın Avşar, (Doğum Tarihi: 1966) tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Yalçın Ayhan

Yalçın Ayhan (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1982) Türk savunma oyuncusudur.Beşiktaş alt yapısından çıkmıştır.Daha önce Galatasaray'da oynayan futbolcu, Sakaryaspor'da futbol oynamıştır. Sakaryaspor'dan ayrıldıktan sonra Kayseri Erciyes'te oynadı, fakat orda da fazla duramadan yeni takımı olan Vestel Manisaspor'da futbol hayatına devam etmiştir. Sonra ise Antalyaspor'a transfer olarak profesyonel futbol yaşamını burada sürdürmeye karar vermiştir.Antalya'da başarılı bir sezon geçirdikten sonra 2010-2011 sezonu için Gaziantepspor ile anlaşmıştır.2011-2012 sezonundan itibaren ise Ordusporla 2 yıllık sözleşme imzalamıştır.Orduspor'da 32 maçta oynayan ve 3 gol kaydeden Yalçın, 2012-13 sezonun başında Kasımpaşa'ya transfer olmuştur.

Yalçın Boratap

 

Yalçın Emiroğlu

Yalçın Emiroğlu (Doğum Tarihi: 1930, Bergama, İzmir - Ölüm Tarihi: 5 Ocak 2014, İstanbul) Türk mimar. Türkiye mimarlık tarihinin 1960’lı yıllarda tasarlanmış en önemli binalarından birisi olarak kabul edilen Taksim Vakıflar Oteli’ni tasarımcılarından birisidir. Ayrıca birçok kitap kapağı ve afiş tasarımı ile tiyatro ve opera sahne düzenlemeleri de yapmıştır. Yaptığı çalışmalarla mimarlık camiasında “Çizgilerin Efendisi” olarak da anılır.[1]

Yalçın Ergir

Yalçın Ergir, (Doğum Tarihi:27 Ağustos 1957, Ankara) Ortodontist - Dişhekimi, Yazar, Araştırmacı, Gezgin, Veteran Milli Tenisçi

Yalçın Ergündoğan

Yalçın Ergündoğan, gazeteci, Sesonline.net internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni'dir. Yaşamının önemli bir bölümünü sosyalist hareketler içinde geçiren Ergündoğan Yeni Ortam Gazetesi ve ardından Demokrat İzmir Gazetesi'nde gazetecilik yaptı. İzmir DİSK 3. Bölge Temsilciliği basın yayından sorumlu Bölge Temsilcisi danışmanı oldu. Politika Gazetesi'nde çalıştı. 1990 yılı başlarında, "Yerel Haber Gazeteleri projesi" içinde Bakırköy Yerel Haber Gazetesi'ni kurdu ve gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığını yaptı. Komünistlerin legal siyasal yaşama katılma mücadelesinde bir simge olan "Yeraltından Çıkış Deklarasyonu"nu 20 Aralık 1989'da İstanbul'da Behice Boran'ın mezarı başında TKP adına okuyan kişiydi. Ardından, TİP ve TKP'nin birleşmesiyle kurulan Türkiye Birleşik Komünist Partisi (TBKP)'nin birinci dönem Merkez Komite üyeliğini yaptı. Adımlar dergisine yazılar yazdı. 8 Ocak 2001'de İnternet üzerinde önceleri Bakırköy bölgesinde küçük bir grup olarak başlattığı Özgürlükçü Sol iletişim grubu zamanla solun yenilenme projelerinin tartışılacağı önde gelen tüm sol aktörlerin içinde yer alacağı bir sol platform haline dönüştü. Grup içi oluşturulan ilkeler ve yazışma kuralları ile 2007 yılı itibariyle 7 yıldır büyüyerek faaliyetini sürdüren grup, Yahoogroups üzerinden yayın yapan dünyadaki en büyük sol gruplarından biri haline geldi. Birgün Gazetesi projesinin yaşama geçirilmesi sürecinde bulundu ve Birgün Gazetesi'nde köşe yazarı olarak görev aldı. Aynı zamanda sesonline.net'in Yayın Yönetmenliğini yürüttü. 13 Haziran 2004'te BirGün Gazetesi'nde bir doğa ve hayvan hakları sayfası olan, Dünya Yalnız Bizim Değil'i yayın yaşamına soktu. "Dünya Yalnız Bizim Değil" sayfası halen Türkiye medyasının en özgün tematik sayfası olarak kabul ediliyor. 8 Temmuz 2004’te Yahoo'nun hayvan hakları ile ilgili, faaliyet gösteren en büyük iletişim gruplarından biri olan "Dünya Yalnız Bizim Değil (DYBD)Platformu"nu kurdu. Yalçın Ergündoğan iyi derecede Fransızca biliyor.

Yalçın Granit

Yalçın Granit (Doğum Tarihi: 17 Eylul 1932), Türk basketbolcu, antrenör, idareci ve gazeteci.

Yalçın Gökçebağ

Yalçın Gökçebağ ( d. 1944 Denizli Çal) Türk ressam

Yalçın Gündüz

Salih Yalçın Gündüz (Doğum Tarihi: 4 Şubat 1966, Bursa), Eski Türk Futbolcu, Teknik Direktör. Bursaspor'un eski futbolcularındandır. Defans mevkiinde oynamaktaydi. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2009-10 sezonu'nda Oyak Renaultspor'u çalıştırdı.

Yalçın Küçük

Yalçın Küçük (Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1938, İskenderun), Türk sosyalist, yazar, düşünür, ekonomist, tarihçi, isim-bilimci, medya ve edebiyat eleştirmeni, Kürdolog,[1]Sovyetolog,[2] siyaset bilimci, teorisyen, gençlik önderi[3].
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yalçın Küçüközkan

Yalçın Küçüközkan (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1967), Türk basketbolcu.

Yalçın Topçu

Yalçın Topçu (Doğum Tarihi: 1957, Ardahan), Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı olan Türk siyasetçi ve bürokrat.

Yalçın Tosun

Yalçın Tosun (Doğum Tarihi: 1977, Ankara), Türk hukukçu, akademisyen ve öykü yazarıdır.

Yalçın Çakır

Yalçın Çakır, (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1961, Eyüp, İstanbul, Türkiye) Türk Gazeteci, kitap yazarı, fotoğrafçı ve program sunucusu.

Yalçın Özbek

Yalçın Özbek, (Doğum Tarihi: 1979), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, senarist.

İkinci ismi Yalçın olan önemli kişiler

Ali Yalçın (futbolcu)

Ali Yalçın (12 Kasım 1965, Denizli), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Denizlispor camiasi için kulüp tarihinin efsane futbolcuları arasında sayılmaktadır ve Denizlispor'a yakınlıyla bilinir.

Ali Yalçın (oyuncu)

Ali Yalçın (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1989; Sivas), Türk dizi ve sinema oyuncusu. 6 yaşında çizmeye, 8 yaşında bağlama çalmaya başladı. Ortaokulda öğretmenlerinin desteğiyle ilk resim sergisini açtı. Çeşitli resim yarışmalarında birincilikler aldıktan sonra karikatüre başladı. Lise döneminde İstanbul'dan Ankara'ya taşındı. 2006 yılında İstanbul'a geri döndü ve moda tasarım eğitimi aldı. Bu dönemde gitar başta olmak üzere farklı enstrümanlar öğrendi. 2008 yılında Levent Ülgen ve Tarık-Binnur Şerbetçioğlu çiftinden oyunculuk eğitimi aldı. Akasya Durağı'nda bir sezon çalıştıktan sonra Adanalı, Küçük Kadınlar, Ejder Kapanı, Aşk ve Ceza, İstanbul'un Altınları gibi birçok yapımda yer aldı. Son olarak Mahsun Kırmızıgül'ün Babalar ve Evlatlar projesinde Tırmık karakterini canlandırdı. Şimdilerde Tükenmez Kalem'in yeni projesi Babam Sınıfta Kaldı dizisinde Sinan karakterini canlandırıyor.

Cem Yalçın Yıldırım

Cem Yalçın Yıldırım (Doğum Tarihi: 8. Temmuz 1961), Türk matematikçi. Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. Sayılar kuramı üzerine çalışmaktadır.

Soyadı Yalçın olan önemli kişiler

Avni Yalçın


Avni Yalçın, doğumu 1947, Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Devrim Yalçın

Devrim Yalçın (Doğum Tarihi: 1974, İstanbul), Türk oyuncu ve eski model.[1] atv'de yayınlanan Krem adlı dizide canlandırdığı Sarp karakteriyle tanınmaktadır.

Lev Yalçın

Lev Yalçın (Doğum Tarihi: 25 Mart 1985), Billingham Synthonia'da forma giyen İngiltere doğumlu Türk futbolcu.

Nihal Yalçın

Nihal Yalçın (29 Mart 1981, İstanbul), Türk oyuncu.

Robin Yalçın

Robin Yalçın (Doğum Tarihi: 25 Ocak 1994) Türk asıllı Alman futbolcu.

Serkan Yalçın

Serkan Yalçın (Doğum Tarihi: 2 Kasım 1982, İzmir) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'da oynamaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soner Yalçın

Hüseyin Soner Yalçın (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1966, Çorum), Türk gazeteci ve yazar.

Hüseyin Yalçın

Hüseyin Yalçın (Doğum Tarihi: 11 Ocak 1986, Bornova, İzmir) Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Manavgat Evrensekispor'da oynamaktadır. Akhisar Belediyespor'da forma giyen Serkan Yalçın'ın kardeşidir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ömer Yalçın

Ömer Yalçın, (Doğum Tarihi: 28 Temmuz 1984 - Kozan, Adana), Türk futbolcu., 2. Lig ekiplerinden Aydınspor 1923'de forma giymektedir.

Taner Yalçın

Taner Yalçın (Doğum Tarihi: 18 Şubat 1990, Köln, Almanya) Türk asıllı Alman futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da forma giymektedir.

Barış Yalçın

Barış Yalçın (Doğum Tarihi: 1976, Batı Almanya), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

Yasemin Yalçın

Yasemin Yalçın, (Doğum Tarihi: 1959, Malatya) Türk tiyatro oyuncusu, komedyen. Birçok film ve tiyatro oyunları bulunan oyuncu, 2009 yılında Suzan Kardeş tarafından çıkarılan Makyaj Odası Şarkıları albümünde seslendirdiği Taht Kurmuşsun Kalbime adlı şarkı ile albümde yer almıştır. Kızı Eda'nın şeker hastalığına yakalanması sonrasında tiyatroya ara vermiştir. Daha sonra Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunuyla tiyatroya geri dönmüştür. 1991 yılında En İyi Komedyen ödülünü almıştır. Yasemince adlı kült tv klasiğinde yıllarca değişik karakterler canlandırmıştır. En bilinenleri Sürahi Hanım, Kakılmış, Şuayip, Alican ve Başbayan'dır. Tiyatro oyuncusu İlyas İlbey'le evlidir. .[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Zuhal Yalçın

Zuhal Yalçın, 1971 İstanbul doğumlu sanatçı.

Şuayib Yalçın

Prof. Dr. Şuayib Yalçın, Türk onkologdur.

Hasan Yalçın

Hasan Yalçın (Doğum Tarihi: 1944 – Ölüm Tarihi: 29 Ağustos 2002) 68 Gençlik Hareketi önderlerinden.

Hüseyin Cahit Yalçın

Hüseyin Cahid Yalçın, “Hüseyin Cahit” (7 Aralık 1875, Balıkesir - 18 Ekim 1957, İstanbul), Türk gazeteci, yazar, çevirmen, siyaset adamı.

Sibel Yalçın

Sibel Yalçın, 9 Haziran 1995 tarihinde DYP Şişli İlçe Binası önünde nöbet tutan 23 yaşındaki[1]Rüştü Erdem isimli polis memurunu öldürdükten[2] sonra girdiği çatışmada öldürülen 18 yaşındaki DHKP-C militanı. Alibeyköy Mezarlığı'na defnedildi.[3]

Yalçın isminin analizi

Yalçın isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
Ç harfi :
Zevk sefa düşkünlüğü
I harfi :
Hassasiyet
N harfi :
Sağduyu

Yalçın isminin numerolojisi

Yalçın isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Y =
28
A =
1
L =
15
Ç =
4
I =
11
N =
17
Toplam =
76

Yalçın isminin farklı yazılış biçimleri

Yalçın isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Yalçın isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.