Oktar isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Oktar isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.105.

Ziyaretçilerimizden 24 kişi Oktar ismini öneriyor, 20 kişi ise önermiyor.

Oktar ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Oktar ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Oktar ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Oktar ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Oktar olan önemli kişiler

Oktar Babuna

Oktar Babuna, adına yapılan ilik bulma kampanyasıyla tanınır. TGRT'de yaratılışçı belgesel ve programlar sunduğu zamanlardan ve Harun Yahya belgeselleriyle tanınan Jinekolog Prof. Dr Cevat Babuna'nın oğludur. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Babuna jinekoloji konusunda eğitimini devam ettirdi. Daha sonra beyin cerrahisi alanına yönelerek Amerika'ya (Haziran 1998) gitti. 1994'te Türkiye'ye döndü. 1997 yılında eksik rotasyonlarını tamamlamak üzere Şişli Etfal Hastanesi'ne atandı. Daha sonra buradaki görevinden de istifa etti. Adını ilik bulmak için verdiği gazete ilanıyla duyurdu. Daha sonra ilik kampanyası başlatarak 160 bin kişiden ilik örneği alınmasının ardından ilik ve kan örneklerinin 120.000'inin kaybolması suçlamasıyla yargılandı. Harun Yahya (Adnan Oktar-Adnan Hoca) ile bağlantısı olduğu ve kan ve ilik örneklerinin Amerika Birleşik devletlerine gönderildiği iddialarıyla gündeme geldi. Kan ve ilik kampanyasında Akit (gazete) ve Milli Gazete 16 sayfalık özel eklerle kampanyaya katılmıştır. Kampanyada kuşkular olduğu gerekçesiyle dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından soruşturma başlatıldı. Toplanan ilik ve kanların Türk sağlık mercilerine iade edilmesi için girişimde bulunmuşsa da büyük oranda başarısız olmuştur. Sağlık Bakanlığı'nın girişimiyle Türkiye'de durdurulan kampanyanın Avustralya'da sürdürülmeye çalışılması üzerine Türk yetkililer Avustralya bakanlığını uyararak kampanyanın durdurulmasını sağlamışlardır.

Oktar Durukan

Oktar Durukan, (Doğum Tarihi: İstanbul, 1938 - Ölüm Tarihi: İstanbul, 2007) Türk sinema oyuncusu. 1938 yılında İstanbul'da doğdu. Haydar Paşa Lisesi'nden mezun oldu. Sinemaya 1958 yılında, yönetmen-senarist İhsan Sedat'ın "O Günden Sonra" adlı filminde oynayarak girdi. Bir süre baş rollerde oynadıktan sonra, kariyerini karakter rolleri oynayarak sürdürdü. İlerleyen yıllarda gazete ve dergi (Seksek çocuk foto romanı dergisi) foto romanlarında ve daha sonraları televizyon filmleri ile dizilerinde rol aldı. Aktör Mümtaz Ener'in şarkıcı ve oyuncu kızı Erden Ener'le evlenip ayrıldı. Yaşamını İstanbul'da yalnız olarak sürdüren oyuncu, 2007 yılında evinde ölü olarak bulundu.

Oktar isminin analizi

Oktar isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

O harfi :
Gizliliği sevme
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Oktar isminin numerolojisi

Oktar isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

O =
18
K =
14
T =
24
A =
1
R =
21
Toplam =
78

Oktar isminin farklı yazılış biçimleri

Oktar isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Oktar isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.