Gürcan isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Gürcan ismini taşıyan yaklaşık 15.571 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gürcan ismi en çok kullanılan 765. isim olup, yaklaşık olarak her 4.908 kişiden biri Gürcan adını taşımaktadır.

Gürcan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 12.385.

Gürcan ismi için yaptığımız ankete katılan 37 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,08.

Ziyaretçilerimizden 145 kişi Gürcan ismini öneriyor, 55 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 9 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gürcan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Gürcan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

İsmi öneririm ama çocuğunuz erkekse anlamı güzel çünkü ama benim gibi çocuğu kız olupta gürcan koyanlardan aman derim olmayın sonra gürcan mı gülcan mı sorularının ardı arkası kesilmiyor, ve bi bayana gürcan bey denmesi ise berbat oluyor sonra gülcan diye düzeltilmesi ise mahkemelik oluyor :) hoşçakalın.

Gülcan Arıkan

Gürcan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gürcan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gürcan olan önemli kişiler

Gürcan Berk

Gürcan Berk (Doğum Tarihi: 3 Temmuz 1936, İzmir), Türk eski futbolcu, teknik direktör. İzmirspor'a yakınlığıyla tanınır, daha Beşiktaş, Fenerbahçe ve Altay oynamıştır. Daha sonra teknik direktörlük döneminde Eskişehirspor'la elde ettiği başarılardan dolayı bu takımlada özdeşleşmiştir. Eski millî atlet Muharrem Berk oğludur.[1] Bir dönem ünlü İspanyol ses sanatçisi Julio Iglesias'la benzerliğinden dolayı medyanın ilgisini çekti.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Gürcan Dağdaş

Gürcan Dağdaş (Doğum Tarihi: 1960, Kars), Türk siyasetçidir.

Gürcan Yurt

1973 yılında Ankara' da doğdu, nüfusa "Özgür Yurt" ismiyle kaydoldu ve 5 yaşına kadar bu ismi taşıdı. 12 Eylül öncesi olaylarının baskısı altında ismi 1978 yılında mahkeme kararıyla "Gürcan" olarak değiştirildi. 1980-84 yılları arasında Almanya' da yaşadı. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara' da tamamladı. Gençlik yıllarını geçirdiği Ankaragücü tribününde tek bir şampiyonluk bile göremedi.

Soyadı Gürcan olan önemli kişiler

Aksel Gürcan

Aksel Gürcan Demirtaş, (Doğum Tarihi: 2 Ocak 1973, Varna), Türk kısa mesafe koşucusu. Gürcan Türk atletizminin "rüzgar kızı" olarak anılmaktadır.[1][2]

Nedret Gürcan


Nedret Gürcan, 26 Haziran 1931, Dinar doğumlu Türk şair ve roman yazarıdır. Aile tarafından Doğu Karadeniz, Arhavi kökenlidir. Dedesinin 1917'de kadı olarak Dinar'a tayininden sonra tüm ailesi çoğalarak Dinar'da kaldı ve yaşadı.

Fethi Gürcan

Fethi Gürcan (Doğum Tarihi: 1922, Ereğli, Konya - Ölüm Tarihi: 27 Haziran 1964, Ankara, Türkiye) asker ve binicidir. Kurtuluş savaşı kahramanı alaylı Yüzbaşı Mehmet Hamdi Bey ve Halime Hanım'ın dört çocuğundan biridir.

Gürcan isminin analizi

Gürcan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Gürcan isminin numerolojisi

Gürcan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G =
8
Ü =
26
R =
21
C =
3
A =
1
N =
17
Toplam =
76

Gürcan isminin farklı yazılış biçimleri

Gürcan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Gürcan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.