Gündüz isminin anlamı

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Gündüz ismini taşıyan yaklaşık 13.235 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gündüz ismi en çok kullanılan 833. isim olup, yaklaşık olarak her 5.890 kişiden biri Gündüz adını taşımaktadır.

Gündüz isminin sitemizde görüntülenme sayısı 4.019.

Gündüz ismi için yaptığımız ankete katılan 2 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 1,50.

Ziyaretçilerimizden 27 kişi Gündüz ismini öneriyor, 8 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gündüz ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Gündüz ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Gündüz ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gündüz ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gündüz olan önemli kişiler

Gündüz Vassaf

Gündüz Vassaf (Doğum Tarihi: 1946, ABD), Türk yazar ve psikolog.

Gündüz Alp

Gündüz Alp veya Gündüzalp, Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin soyundan olup, çeşitli kaynaklara göre babası veya oğludur. Enverî'nin Düstûrnâme-i Enverî adlı eseri[1] ve Karamanlı Mehmed Paşa'ya[2] göre Ertuğrul Gazi'nin babası; Hasan bin Mahmûd el-Bayâtî'nin Câm-ı Cem-Âyîn adlı eseri,[2] Âşıkpaşazâde'nin Âşıkpaşazâde Tarihi adlı eseri[3] ve Neşrî'nin Kitab-ı Cihannüma[4] adlı eserine göre ise Ertuğrul Gazi'nin oğlu ve Osman Gazi'nin kardeşidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Gündüz Suphi Aktan

Gündüz Suphi Aktan (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1941 Safranbolu - Ölüm Tarihi: 19 Kasım 2008 Ankara), diplomat ve köşe yazarı, eski ASAM Başkanı ve eski MHP Milletvekili. Düzenli olarak Radikal gazetesinde 1998-2007 yılları arasında yazmıştır.

Soyadı Gündüz olan önemli kişiler

Asım Can Gündüz

Asım Can Gündüz (Doğum Tarihi:15 Ağustos 1955, İstanbul), Türk virtüöz gitarist, Türkiye dışında Awesome John ve John Gundez olarak da bilinir.

Yalçın Gündüz

Salih Yalçın Gündüz (Doğum Tarihi: 4 Şubat 1966, Bursa), Eski Türk Futbolcu, Teknik Direktör. Bursaspor'un eski futbolcularındandır. Defans mevkiinde oynamaktaydi. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2009-10 sezonu'nda Oyak Renaultspor'u çalıştırdı.

Yüksel Gündüz

Yüksel Gündüz (Doğum Tarihi: 1937; Tavşanlı), Türk futbolcu.

Şinasi Gündüz

Şinasi Gündüz (Doğum Tarihi: 1960), Türk dinler tarihçisi.

Asım Gündüz

Âsım Gündüz (1880; Kütahya – 14 Ocak 1970; Ankara) Türk asker, Kurtuluş Savaşı komutanı. 1880 yılında Kütahya’da doğdu. Kütahya Rüştiyesi'ni bitirdikten sonra Kuleli Askeri Lisesi'ne girdi. Harp Akademisini 1905'de tamamladıktan sonra, 1909 — 1911′de Alman Harp Akademisi'nde okudu ve Alman Genelkurmayı'nda staj yaptı. 22 Temmuz 1919'da esaretten İstanbul'a dönerek Harp Akademisi Tabya Öğretmenliği ve aynı zamanda Şehzade Öğretmenliği yaptı. 3 Ağustos 1921 tarihinde Anadolu'ya geçerek Kurtuluş Savaşı'na katıldı. Mustafa Kemal Paşa tarafından Batı Cephesi Komutanlığı Kurmay Başkanlığı'na atandı. Büyük Taarruz planlarının hazırlanmasında önemli rol oynadı. Savaştaki başarısından sonra 31 Ağustos 1922 tarihinde Tümgeneralliğe yükselerek Paşa oldu.

Gündüz isminin analizi

Gündüz isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
N harfi :
Sağduyu
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik

Gündüz isminin numerolojisi

Gündüz isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G =
8
Ü =
26
N =
17
D =
5
Ü =
26
Z =
29
Toplam =
111

Gündüz isminin farklı yazılış biçimleri

Gündüz isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Gündüz isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.