Ergün isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Ergün ismini taşıyan yaklaşık 28.807 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ergün ismi en çok kullanılan 528. isim olup, yaklaşık olarak her 2.677 kişiden biri Ergün adını taşımaktadır.

Ergün isminin sitemizde görüntülenme sayısı 10.254.

Ergün ismi için yaptığımız ankete katılan 56 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,70.

Ziyaretçilerimizden 149 kişi Ergün ismini öneriyor, 29 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 5 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ergün ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ergün ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bence dünyadaki en güzel 2 isimden biride ergün diğeride muhammeddir erkek çoçuğunuza tavsiye ederim anlamıda çok güzel.

Ergün

Ergün ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ergün ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ergün olan önemli kişiler

Ergün Çakır

Ergün Çakır (Doğum Tarihi: 10 Mart 1983, Tiel), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Bandırmaspor'da oynamaktadır.

Ergün Berisha

Ergün Berisha (Doğum Tarihi: 24 Haziran 1988, Zürih, İsviçre), Türk futbolcu. İtalyan takımlarından Udinese forması giyen Berisha, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da kiralık oynamaktadır.

Ergün Poyraz

Ergün Poyraz, (Doğum Tarihi: 31 Ocak 1963, İstanbul), siyasi partiler ve tarikatların yapılanmaları ve aralarındaki bağlantıları inceleyen araştırmacı yazar.

Ergün Toğrol

Prof.Dr.Ergün Toğrol (Doğum Tarihi: 6 Mart 1933, Ankara, Türkiye), Türk akademisyen.

Ergün Uçucu

Ergün Uçucu (Doğum Tarihi: 1940) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısıdır.

Ergün Penbe

Ergün Penbe (17 Mayıs 1972, Zonguldak), Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Ergün Teber

Ergün Teber (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1985, Adana), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'da forma giymektedir.

Ergün Arıkdal

Ergün Arıkdal (21 Kasım 1936 - 6 Ocak 1997), Türkiye’de metapsişik alanda birçok konuda “ilk”lere imza atmış, Türkiye Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin en uzun süre başkanı olmuş metapsişik araştırmacı, yazar, manyetizör, operatör(hipnotizör) ve medyum.

İkinci ismi Ergün olan önemli kişiler

Şükrü Ergün Özakman

Şükrü Ergün Özakman, (Doğum Tarihi: 1949) - (ö. 18 Şubat 2002 Kadıköy, İstanbul Türkiye), Türk bürokrat.

Soyadı Ergün olan önemli kişiler

Emirhan Ergün

Emirhan Ergün (Doğum Tarihi: 18 Şubat 1990, İstanbul), Türk futbolcu. Kaleci mevkiînde görev yapan oyuncu, Bandırmaspor'da forma giymektedir.

Halil Ergün

Halil İbrahim Ergün (Doğum Tarihi: 8 Eylül 1946), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Necdet Ergün

Necdet Ergün (Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1954 - Sivas), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Trabzonspor ve Beşiktaş futbol takımın unutulmaz sağ açıklarındandır. 80'li yılların ilk yarısında unutulmaz maçlar çıkarmıştır. Bu maçlardan birinde topu elle düzelterek rakip ceza alanına girmesi sonucunda Gırgır dergisinin o haftaki sayısında Necdet beye el kramponu tasarımlı bir karikatüre konu olmuştur.

Nihat Ergün

Nihat Ergün, (Doğum Tarihi: 14 Eylül 1962, Çınarlı, Kocaeli, Türkiye), Türk siyasetçi. Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıdır.

Sine Ergün

Sine Ergün (Doğum Tarihi: 1982), Türk öykü yazarıdır.

Özgür Ergün

Özgür Ergün (Doğum Tarihi: 17 Haziran 1981 Silivri, İstanbul) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Güngören Belediyespor'da oynamaktadır.

Şükrü Ergün

Şükrü Ergün (Doğum Tarihi: 1958, İstanbul), iş adamı ve Galatasaray SK yönetim kurulu üyesi.

Atilla Ergün

Atilla Ergün (Doğum Tarihi: 10 Ekim 1939, İzmir - Ölüm Tarihi: 20 Ekim 1998, İstanbul, Türkiye), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu." Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü" mezunu olan Atilla Ergün, Yeşilçam'ın önemli karakter oyuncularındandır, ayrıca müzikle de uğraşmış söz yazarlığı da yapmıştır.

Bilal Ergün

Bilal Ergün 1959 yılında Palas'ta doğdu. İlkokulu Palas İlkokulu'nda okuduktan sonra ortaokul eğitimi için Sarıoğlan'a gitti. Sarıoğlan Ortaokulu'nu başarıyla tamamladıktan sonra Kayseri Lisesi'ne kaydını yaptırdı. Liseden sonra Kayseri Eğitim Enstitüsü' nde eğitim almaya başladı. 1979 yılında mezun oldu öğretmen olarak ilk görevine Sivas'ın Kangal ilçesinde başladı. Burada 4 yıl görev yaptıktan sonra askerlik nedeniyle mesleğine ara verdi. Daha sonra Hatay Antakya'da görevine devam etti. Daha sonra kasabası Palas'a tayin oldu. Palas'ta 18 yıl boyunca öğretmenlik ve yönetimde görev yaptı. 1999 yerel seçimlerinde DYP' den belediye başkanlığına aday oldu. Az farkla kaybetti. Daha sonra öğretmenlik görevine devam etti. Daha sonra 2004 yerel seçimlerine öğretmenlikten istifa ederek aday oldu. 2004 yılında Palas Belediye Başkanı seçildi. Çevre düzenleme altyapı çalışmaları yaptı. Kasabanın temiz su sıkıntısı çevre köylerin desteğiyle giderildi. Kasabada bulunan tarihi Ulu Camii tanıtmak için çalışmalar yaptı. Yine kasabada bulunan bozulmamış ender tuz göllerinden olan Palas Tuzla Gölü için Kayseri Valiliği ile işbirliği içinde tanıtım ve turistik faaliyetler için tesisler yaptırdı. Tanıtım faaliyetleri için Tuzla Gölü / Tuzla Lake Belgesel Filmi çekildi. Ayrıca kasabının, belediyeninde bulunduğu ana caddesi meydan haline getirildi. Caddeye belediye dükkânları ve Atatürk büstü yaptırıldı. Kendiside futbolla ilgilenen Bilal Ergün dağılan Palas Spor Kulübü'nü yeniden topladı. Kulübün maddi sıkıntılarını gidererek amatör kulüpler liginde 3. lige çıkmak için yarışmasına olanak sağladı.

Ergün isminin analizi

Ergün isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
N harfi :
Sağduyu

Ergün isminin numerolojisi

Ergün isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
R =
21
G =
8
Ü =
26
N =
17
Toplam =
78

Ergün isminin farklı yazılış biçimleri

Ergün isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ergün isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.