Erel isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Erel ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Erel ismi en çok kullanılan 2086. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Erel adını taşımaktadır.

Erel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 8.532.

Erel ismi için yaptığımız ankete katılan 7 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,29.

Ziyaretçilerimizden 47 kişi Erel ismini öneriyor, 19 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Erel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Erel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Ben 19 yaşındayım çocugunuza bu ismi verdiginizde kesinlikle pişman olmuycakısınız diyebilrim her zaman bir farklılık yaratıcaktır bun her zaman hissediceksiniz bnm adım iyiki erel diyorum ben %100 farlı ve çoq hoş bir isim.

Erel Akgül

Erel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Erel ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İkinci ismi Erel olan önemli kişiler

Aydın Erel (bilim adamı)

Prof. Dr. Süleyman Aydın Erel (Doğum Tarihi:1949, Manisa - Ölüm Tarihi: 14 Ekim 2010, İstanbul), Türk bilim insanı. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamış; Boğaziçi Köprüsü inşaatı sırasında Karayolları Genel Müdürlüğü'nde bir yıl kadar çalışmıştır. 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden "Doktor" ünvanını almış; 1978-1979 yılları arasında Almanya Münih Teknik Üniversitesi Ulaştırma Entitüsü'nde konuk araştırmacı olarak çalışmalar yapmış; 1981 yılında "Doçent", 1989 yılında "Profesör" ünvanını almıştır.[1] 1973'te araştırma görevlisi olarak göreve başladığı[2] Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı kürsüsünden 2005 yılında emekli olmuştur. Akademik yaşamında demiryolu taşımacılığı ve ulusal ulaştırma politikaları konularında çalışmalar yürütmüştür. Ders içi disiplinden taviz vermeyen karakterine rağmen öğretimdeki üstün başarısı yönüyle üniversitedeki öğrencileri tarafından her zaman talep ve tercih edilen bir öğretim üyesi olmuştur. Akademik araştırmaların hak ettiği teşvik ve desteği bulamadığı görev yıllarında, kısıtlı imkanlara rağmen ülkesine kaliteli ve faydalı bilgi kazandırmanın çabası içinde bulunmuştur. Son günlerini geçirdiği Darülaceze Müessesesi'nde vefat etmiş ve Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilmiştir.[3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Erel olan önemli kişiler

İsmail Hakkı Erel

İsmail Hakkı Erel, (Doğum Tarihi: 1871, İstanbul) - (22 Ekim 1941), Türk siyaset adamı.

Erel isminin analizi

Erel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Erel isminin numerolojisi

Erel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
R =
21
E =
6
L =
15
Toplam =
48

Erel isminin farklı yazılış biçimleri

Erel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Erel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.