Erdal isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Erdal ismini taşıyan yaklaşık 200.873 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Erdal ismi en çok kullanılan 65. isim olup, yaklaşık olarak her 387 kişiden biri Erdal adını taşımaktadır.

Erdal isminin sitemizde görüntülenme sayısı 28.950.

Erdal ismi için yaptığımız ankete katılan 66 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,23.

Ziyaretçilerimizden 284 kişi Erdal ismini öneriyor, 76 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 10 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Erdal ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Erdal ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bir kere ismin manasını yanlışmısınız. Erdal isminin manasını çoğu site er dal köklerinden yola çıkarak yazıyorum halbuki erdal isminin manası bir ailedeki en güçlü kişi dir.

Erdal Demir

Erdal ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Erdal ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Erdal olan önemli kişiler

Erdal Çelik

Erdal Çelik (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1988, Gaziantep) Türk futbolcu. Haziran 2011 tarihinden beri 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'da oynamaktadır.

Erdal Akdarı

Erdal Akdarı (Doğum Tarihi: 5 Haziran 1993, Batman), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da forma giymektedir.

Erdal Ata

'Erdal Ata, (Doğum Tarihi: 1957, Şarkışla, Sivas, Türkiye), Türk bürokrat.

Erdal Atabek

Dr. Erdal Atabek (Doğum Tarihi: 1930, Adapazarı), Türk tıp doktoru ve yazar.

Erdal Beşikçioğlu

Erdal Beşikçioğlu , (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1970, Ankara) Türk tiyatro sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yeğenidir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Erdal Ceylanoğlu

Erdal Ceylanoğlu, (Doğum Tarihi: 1945, Kayseri, Türkiye), Türk asker.

Erdal Demirkıran

Erdal Demirkıran, Türk yazar. 1995'te Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında içe kapanık biri olan Demirkıran, bunu aşmak için Kashna felsefesini ortaya koyarak ayrıca programcılık yapıp, yazılar yazdı. Noter'den Dünyanın En Akıllı İnsanı olduğuna dair yazıyı onaylattı. 1995-1997 yılları arasında Radyo Mega'da program ve sahnede stand-up yaptı.

Erdal Dursun

Erdal Dursun (Doğum Tarihi: 05 Ekim 1984, Bursa) Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Havacılık Emniyeti Kurumu Yönetim Kurulu Başkanıdır.[1]

Erdal Erzincan

Erdal Erzincan (Doğum Tarihi: 1971, Erzurum), Türk Halk Müziği sanatçısı.

Erdal Küçükkömürcü

Erdal Küçükkömürcü (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1958, Ankara), Türk tiyatro oyuncusu. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatroları'nda göreve başlamıştır. Daha sonra birçok üniversitede oyunculuk eğitmenliği yapmıştır. 1984-1985 yılları arasında ODTÜ'de seçmeli tiyatro dersi vermiştir. 1998-2002 yılları arasında Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde, 2004-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde, 2005'te Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi'nde bulunmuştur. Çeşitli kurumlarda ses, diksiyon, beden dili alanlarında seminerler vermiştir. 2005 yılında Devlet Tiyatroları edebi kurulunda görev almıştır. Çeşitli televizyon ve sinema çalışmaları da yapmakta, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde oyunculuk dersleri vermektedir.

Erdal Poyrazoğlu

Erdal Poyrazoğlu (Ankara, 1940) Türk basketbolcu ve dişhekimi.

Erdal Sarızeybek

Erdal Sarızeybek; (Doğum Tarihi: 1956, Kaman, Kırşehir), Türk asker.

Erdal Sezek

Erdal Sezek (Doğum Tarihi: 10 Ocak 1980, Kiğı, Bingöl), Türk futbolcu. 1. Lig'in yeni ekiplerinden Elazığspor'de oynamaktadır. Takım içinde büyüdüğü kent olan İstanbul'un plaka kodu olan 34 numaralı formayı giymektedir.

Erdal Taşçı

Erdal Taşçı (Doğum Tarihi: 1969, İstanbul), Türk cerrah.

Erdal Tercan

Erdal Tercan, (d 14 Aralık 1961, Çay, Afyonkarahisar), Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyesidir. Eski Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı'dır.

Erdal Tosun

Erdal Tosun (Doğum Tarihi: 9 Nisan 1963, İstanbul), sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Erdal Özyağcılar


Erdal Özyağcılar,   (Doğum Tarihi: 1948 - Bursa,İznik)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Erdal Güneş

Erdal Güneş, (Doğum Tarihi: 29 Mart 1982, Eruh, Siirt) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Altay'da oynamaktadır.

Erdal Keser

Ali Erdal Keser (Doğum Tarihi: 20 Haziran 1961 Sivas), Türk eski futbolcu ve teknik adam. Borussia Dortmund, Sarıyer ve Galatasaray'da futbol oynadı. Galatasaray'ın unutulmaz kaptanlarından oldu. Türkiye Birinci Ligi'nde sahaya çıktığı 202 maçta 64 gol kaydetti.

Erdal Kılıçaslan

Erdal Kılıçaslan (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1984, Münih, Batı Almanya), Türk asıllı Alman futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Erdal Eren

Erdal Eren (25 Eylül 1964, Şebinkarahisar, Giresun - 13 Aralık 1980, Ankara), 12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyen ve asılarak idam edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi. Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Sinan Suner, 30 Ocak 1980 tarihinde Milliyetçi Hareket Parti'li Bakan Cengiz Gökçek'in koruması Süleyman Ezendemir tarafından vurularak öldürüldü.[1] Erdal Eren, Suner'in öldürülmesini protesto etmek için 2 Şubat 1980 günü düzenlenen gösteride gözaltına alınan 24 kişinin arasındaydı. Gösteri sırasında çıkan çatışmada er Zekeriya Önge'yi öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Erdal Eren, yargılanarak 19 Mart 1980 tarihinde idama mahkûm edildi. Milli Güvenlik Konseyi tarafından onaylanan karar, 13 Aralık 1980'de Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'nde infaz edildi.

Erdal Öz

Erdal Öz (26 Mart 1935 - 6 Mayıs 2006), Türk yazar ve yayıncısı.

İkinci ismi Erdal olan önemli kişiler

Erol Erdal Alkan

Erol Erdal Alkan (Doğum Tarihi: 16 Şubat 1994, Amsterdam) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Elazığspor'da forma gimyektedir.

Kamil Erdal Sipahi

Kamil Erdal Sipahi (Doğum Tarihi: 28 Haziran 1948, Ankara, Türkiye) Türk asker, siyasetçi.

Soyadı Erdal olan önemli kişiler

Fehriye Erdal

Fehriye Erdal, (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1977) DHKP-C militanı. 5 aydır temizlik işçisi olarak çalışmakta olduğu Sabancı Holding'in yönetim binası İstanbul Sabancı Center'a, 1996 yılının Ocak ayında Özdemir Sabancı'nın katillerini sokmakla yargılanan kişidir. 3 Kasım 1996'da Susurluk Kazasında ölen polis müdürü Hüseyin Kocadağ'ın tavassutuyla Sabancı Center'da işe alınmıştı. Sakıp Sabancı'yı öldürmek için binaya girmiş olan Militanlar İsmail Akkol ve Mustafa Duyar önce Özdemir Sabancı'yı ve beraber toplantı yapmakta olduğu Sabancı Holding'e bağlı bir şirket olan Toyotasa'nın genel müdürü Haluk Görgün'ü,sekreter Nilgün Hasefe'yi öldürmüştür.

Galip Erdal

Galip Erdal (19 Mayıs 1966, Adana)[1] Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

Ziya Erdal

Ziya Erdal (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1988, Zara, Sivas) Türk futbolcu. Sivasspor'da oynamaktadir.

Erdal isminin analizi

Erdal isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Erdal isminin numerolojisi

Erdal isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
R =
21
D =
5
A =
1
L =
15
Toplam =
48

Erdal isminin farklı yazılış biçimleri

Erdal isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Erdal isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.