Erboğa isminin anlamı

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Erboğa isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.044.

Erboğa ismi için yaptığımız ankete katılan 2 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,00.

Ziyaretçilerimizden 15 kişi Erboğa ismini öneriyor, 19 kişi ise önermiyor.

Erboğa ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Erboğa ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Erboğa ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Erboğa ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Erboğa olan önemli kişiler

Sabahattin Erboğa

Sabahattin Erboğa ya da bazı kaynaklara göre Sabahattin Erbuğa (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1954, Sarıkamış, Kars - Ölüm Tarihi: 25 Kasım 1999, İzmir), Türk eski millî futbolcu, antrenör. Altay'da uzun yıllar forma giymiştir. Özellikle Altay'la elde ettiği başarılardan dolayı kulübün efsane futbolcuları arasında gösterilmektedır. Sağ bek olmasına rağmen bir dinamo gibi sağ kanadı kullanırdı. O yıllarda defansda görev yapan bir futbolcu için alışılmamış bir durumdu.[1] Altay'da 1978 senesinde o zamanlar TRT'de oynanan ve çok popüler olan Kökler dizindeki baş kahramanı Kunta Kinte'den esinlerek samimi takım arkadaşı Nevruz Şerif'den tarafindan Kunta Kinte Sabahattin diye anılmaya başlandı. Dizi'deki kahraman çok saf, iyi niyetli ve çalışkan bir zenci köle olduğundan Sabahattin Erboğa'ya da esmerliğinden ve arı çalışmasından dolayı bu lakabı vermişti. Bir süre sonra tribünlerde bu lakabı kullanmaya başladığından bu lakabla hafızalarda kaldı. Nevruz Şerif'le olan arkadaşlığı o kadar sıkıydıkı oğluna Nevruz Eralp Erbuğa ismini verdi. Oğlu Altay'ın altyapısında getişerek profesyonel futbolcu oldu. Türkiye Ümit millî takımında Raşit Çetiner'in teknik direktörlük yaptiği dönemde Çetiner'in yanında yardımcı antrenörlük olarak görev almaya başladı. O dönemde 25 Kasım 1999 tarihinde İzmir'de Yeşilyurt Ordu Caddesindeki evinde geçirdi kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 26 Kasım 1999 tarihinde İzmir Alsancak Hocazade Camii'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Erboğa isminin analizi

Erboğa isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
O harfi :
Gizliliği sevme
A harfi :
Atılgan, enerjik

Erboğa isminin numerolojisi

Erboğa isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
R =
21
B =
2
O =
18
Ğ =
9
A =
1
Toplam =
57

Erboğa isminin farklı yazılış biçimleri

Erboğa isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Erboğa isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.