Engin isminin anlamı

Engin isminin anlamı

1. Ucu, bucağı görünmeyecek kadar çok geniş. 2. Denizin kıyıdan çok uzaklarda bulunan geniş bölümü, açık deniz. 3. Değer ve fiyatı düşük olan. 4. Yüksekte olmayan, alçak yer.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Engin ismini taşıyan yaklaşık 200.873 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Engin ismi en çok kullanılan 62. isim olup, yaklaşık olarak her 387 kişiden biri Engin adını taşımaktadır.

Engin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 22.406.

Engin ismi için yaptığımız ankete katılan 57 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,44.

Ziyaretçilerimizden 337 kişi Engin ismini öneriyor, 100 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 37 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Engin ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Engin ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

bana göre çok güzel bir ism çünkü benm hayatımın anlamının ismi aşkım seni çok seviyorum engiim

semra suna

Bu isim benim için çok önemli çünkü sevgilimin ismi çok güzel isim ve bu isim benim aşkıma çok yakışıyor.

Pınar

Ne yani hiç değerim yokmu benim şimdi.

Engin Erdugan

Bu benim ismim one göre hee.

Engin Karaca

Engin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Engin ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Engin olan önemli kişiler

Engin Baytar

Engin Baytar (Doğum Tarihi: 11 Temmuz 1983), Türk milli futbolcu. Orta sahanın ortası, sol ve sağ açık mevkilerinde oynamaktadır. Süper Lig takımlarından Rizespor'da kiralık olarak forma giymektedir. Bonservisi Galatasaray'da bulunan oyuncu, Eski Vanspor'lu Adnan Baytar'ın oğludur.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Engin Bekdemir

Engin Bekdemir, (Doğum Tarihi: 7 Şubat 1992; Beringen, Belçika), aynı zamanda Belçika vatandaşı olan Türk futbolcu. Kayserispor forması giymektedir.

Engin Aktürk

Engin Aktürk (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1983, Ankara), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Engin Akyürek

Engin Akyürek (Doğum Tarihi: 12 Ekim 1981), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Engin Alan

Engin Alan (Doğum Tarihi: 31 Mart 1945; Üsküdar, İstanbul), Türk asker, emekli korgeneral. Eski Özel Kuvvetler Komutanı.

Engin Alkan

Engin Alkan (Doğum Tarihi: 27 Temmuz 1965, Samatya, Fatih), İBB Şehir Tiyatroları oyuncusu, rejisör.

Engin Altan Düzyatan

Engin Altan Düzyatan (Doğum Tarihi: 26 Temmuz 1979, İzmir), Türk oyuncu ve sunucudur.

Engin Altay

Engin Altay (Doğum Tarihi: 15 Aralık 1963, Erfelek, Sinop, Türkiye), Türk siyasetçi.

Engin Apaydın


Engin Apaydın (Doğum Tarihi: 30 Kasım 1983, Bursa) Türk ralli pilotu.

Engin Ardıç

Engin Ardıç (Doğum Tarihi: 1952, Trabzon), Türk gazeteci, yazar.

Engin Atsür

Engin Atsür (Doğum Tarihi: 2 Nisan, 1984; İstanbul), Türk basketbolcu. Oyun kurucu veya yardımcı guard pozisyonlarında oynayabilen Atsür, 1.94 metre boyundadır.

Engin Benli

Engin Benli (Doğum Tarihi:23 Ocak 1970, İzmir) Türk oyuncu.

Engin Cezzar

Engin Cezzar (Doğum Tarihi: 1940, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Engin Ergönültaş

Engin Ergönültaş, Türk çizgi romancı ve karikatürist. Mikrop ve Pişmiş Kelle gibi önemli mizah dergilerini yönetmiştir.

Engin Günaydın

Engin Günaydın (Doğum Tarihi: 29 Ocak 1972, Erbaa,Tokat)[1] Türk komedyen, sinema ve tiyatro oyuncusu. Bir Demet Tiyatro ile televizyon hayatına başlayan, Aşkım Aşkım ve Zaga'da daha geniş kitlelere kendini tanıtan Günaydın 2004 yılında Burhan Altıntop rolü ile Avrupa Yakası'nda patlama yaşar. Engin Günaydın, Garanti Bankası reklamında da oynadı.[2] Engin Günaydın 2008 yılında Türk Ekonomi Bankası'nın reklam yüzü oldu, 2009'da da yeni reklamlarında oynadı.[3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Engin Gürkey

Engin Gürkey (Doğum Tarihi: 1967, İstanbul), Türk, perküsyon sanatçısı ve stüdyo müzisyeni.

Engin Hepileri

Engin Hepileri (Doğum Tarihi: 3 Mart 1978, İstanbul[1]), Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu, tiyatro yönetmeni.

Engin Korukır

Engin Korukır (Doğum Tarihi: 19 Ocak 1958, Gölcük, Kocaeli) Türk teknik direktör.

Engin Memişler

Engin Memişler (Doğum Tarihi: 25 Eylül 1987, Salihli, Manisa) Türk futbolcu.

Engin Uludağ

Engin Uludağ,   yönetmen, kamera asistanı.

Engin Umut Akkaya

Engin Umut Akkaya, 1960'da İstanbul'da doğdu. Lise Öğrenimini 1980 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra, lisans diplomasını ODTÜ Kimya bölümünden aldı. Yüksek lisans ve doktorasını Ohio State Üniversitesi'nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi'nde doçent ve profesör oldu. Akkaya, TÜBA asli üyesidir ve 2009 yılında TÜBİTAK bilim ödülü almıştır. Ayrıca, Parlar Vakfı Teşvik Ödülü (1995), Scientia Europea Konferansı Üyeliği (1996), TÜBİTAK Teşvik Ödülü (1999), Parlar Vakfı Bilim Ödülü (2005)'nü almıştır. Kanser araştırmalarına yönelik çalışmalarıyla tanınmaktadır.[1] Halen Bilkent Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmaktadır.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Engin Uçan

Engin Uçan, Tiyatro Sanatçısı, Senarist Yönetmen. 1989 yılında mersin'de doğdu. yola beraber başladığı Burcu Zorlu ile devam ederken ilk Tiyatro Topluluğu olan Yer Çekimine İnat Sürç-ü Lisan ile ilk gösterilerine 2004 yıllarında başladı. Daha sonraları okul tiyatrolarında gönüllü eğitmenlik yaptı. 2006 - 2007 yılları arasında özel bir sanat okulunda tiyatro oyunculuk ana sanat dalı öğrencisi oldu. 2007 yılına geldiklerinde Hayal Et Tiyatrosu'nu Burcu Zorlu ile beraber kurdu. 2010 yılına kadar sırasıyla Romeo Juliet, 9 Canlı, Bana Bir Şeyhler Oluyor, Komşu Köyün Delisi, Hamlet oyunlarında yönetmenlik ve oyunculuk yaptı. Bu süre zarfında kendi yazdığı tiyatrolar olan Gaye Başka, Birbir Cinsten Gömlek, Şarapçı, Seryül İsyan, Bir Fahişe'nin Not Defteri, Bir Öküz Devrildi, Kaybolan Yaşamlar, Dün Dündü ama Bugün Dünden Kalanlarla Yaşandı adlı oyunlarını sergilemeye başladı. 2009 yılında sokak tiyatrosu yaparak geçimini sağladı. Sanat yaşamı boyunca sanatın birçok dallarında yer aldı. Şairliğinin yanı sıra roman yazarlığı yaptı. İlk şiir kitabı olan Ne Ben Yaşarım Gidişinde, Ne De Sen'i 2009 yılının kış aylarında çıkarttı. 2 ay sonra ise Şarapçı romanını piyasaya sürdü. Yıllarca içinde yanan bir aşk olan tiyatroyu tiyatroseverlerle buluşturdu. 2011 yılında bir çocuk tiyatro grubu olan akdeniz sanat merkezi'de oyunculuk ve sahne amirliği yaptı. Oyuncu koçu olarak özel okullarda gönüllü hizmette bulundu. Görevde bulunduğu ADT'den istifa ederek tiyatro adına eğitimi için yurt dışındaki yetenek sınavlarına katıldı ve Rusya Saratov Devlet Üniversite'si tarafından kabul edildi. Maddi sıkıntılardan ötürü eğitimini tamamlayamayan sanatçı oyunculuğa devam etmektedir.

Engin Varol

Engin Varol (Doğum Tarihi: 17 Şubat 1949, İstanbul), ressam.

Engin Yıldırım

Engin Yıldırım (Doğum Tarihi: 1966, İstanbul) Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyesi.

Engin Özdemir

Engin Özdemir (Doğum Tarihi: 1 Ekim 1968 Sivas), Türk eski millî futbolcu. Gençlerbirliği'ninde oynadığı dönemden hatırlanır.

Engin Öztürk

Engin Öztürk (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1986, Eskişehir doğumlu) Türk oyuncu.

Engin Şenkan

Engin Şenkan, (Doğum Tarihi: 1944, İstanbul) Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. Sıdıka Şenkan ile Evli ve iki kızı var. Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuştur.

Engin Fırat

Engin Firat, 11 Haziran 1970 İstanbul, Türkiye doğumlu, şu anda İran Azadegan liginde Gostaresh Foolad FC Takımının teknik direktörlüğünü yapmakta. Firat, Nijerya Milli Takiminin World Cup 2010 turnuvasi icin Teknik Direktör adaylarindan birisi. [1][2]

Engin İpekoğlu

Engin İpekoğlu (Doğum Tarihi: 7 Haziran 1961, İzmir), Türk eski millî kaleci ve teknik direktör.

Engin Öztonga

Engin Öztonga (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1978, Kullar, Kocaeli) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Körfez FK'da oynamaktadır. Kendisi gibi futbolcu olan Mehmet Öztonga'nın amcasının oğludur.

Engin Verel

Engin Verel (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1956 - İstanbul) eski türk millî futbolcu, spor yazarı. Galatasaray S.K. ve Fenerbahçe'nın eski futbolcularındandır.

İkinci ismi Engin olan önemli kişiler

Atilla Engin Köksal

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Hasan Engin Ekler

Hasan Engin Ekler (Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1986, Bakırköy, İstanbul), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Ünyespor'da oynamaktadır.

Rauf Engin Soysal

Rauf Engin Soysal, (Doğum Tarihi: 8 Ekim 1960, İstanbul), Türk diplomat.

Ömer Engin Lütem

Ömer Engin Lütem, (Doğum Tarihi: 1933 İstanbul Türkiye), Türk diplomat.

Soyadı Engin olan önemli kişiler

Atilla Engin

Atilla Engin (Doğum Tarihi: 1946, Kayseri), Türk davulcu, perküsyon ustası, besteci aranjör, büyük orkestra şefi, jazz/fusion yorumcusu ve jazz konservatuarı hocası.

Bahtiyar Engin

13 Ağustos 1965 yılında Ordu'da doğdu. 1983 yılında Ordu Lisesi'nden mezun oldu. 1991 yılın da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Eğitim Fakültesi'ndan mezun oldu. Daha sonra İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosunda yer aldı. Ayrıca 2006/2007 yılında İstanbul Halk Tiyatrosu'nun kuruluş çalışmaların da yer aldı. Sanatçı, Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra Sinema, Televizyon ve Seslendirme çalışmaları da yapmaktadır.

Beyti Engin

Beyti Engin, (Doğum Tarihi: 18 Eylül 1981, Çanakkale), Türk tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Birsen Engin

Şablon:MedalBronz

Ekrem Engin

Ekrem Engin (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1990), orta saha mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Spor Toto 3. Lig takımlarından Manavgat Evrensekispor'da oynamaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Osman Engin

Osman Engin (Doğum Tarihi: 25 Eylül 1960, İzmir), Türk kökenli Alman yazar. 45 yıldır Almanya'da yaşamakta ve Bremen'de oturmaktadır. Almanca eserler yazmaktadır.

Oğulcan Engin

Oğulcan Engin (Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1990 İstanbul), orta saha (Oyun Kurucu) mevkiinde forma giyen Türk genç futbolcu.

Sinan Engin

Sinan Engin (Doğum Tarihi: 4 Kasım 1964, Trabzon), Türk futbol yorumcusu, menajer, teknik direktör ve eski futbolcu. Aslen Trabzon Maçkalı.

Vahdettin Engin

Vahdettin Engin (Doğum Tarihi: 1956, Kocaeli), tarih profesörü.

Mehmet Fahri Engin

Mehmet Fahri Engin (1888, İstanbul - 6 Kasım 1970), Türk asker ve siyasetçi.

Engin isminin analizi

Engin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu
G harfi :
İnatçı kişilik, gerginlik
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu

Engin isminin numerolojisi

Engin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
N =
17
G =
8
İ =
12
N =
17
Toplam =
60

Engin isminin farklı yazılış biçimleri

Engin isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Engin isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.