Efendi isminin anlamı

Efendi isminin anlamı

1 . Günümüzde bey unvanından farklı olarak özel adlardan sonra kullanılan ikinci derecede bir unvan. 2 . Buyruğu yürüyen, sözü geçen kimse. 3 . Koca. 4 . Görgülü, nazik, kibar.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Efendi isminin sitemizde görüntülenme sayısı 4.268.

Efendi ismi için yaptığımız ankete katılan 19 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,26.

Ziyaretçilerimizden 19 kişi Efendi ismini öneriyor, 14 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Efendi ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Efendi ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Efendi ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Efendi ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Efendi olan önemli kişiler

Ali Rıza Efendi

Ali Rıza (Doğum Tarihi: 1839, Selanik - Ölüm Tarihi: 1888, Selanik), Osmanlı Gümrük Muhafaza Teşkilâtı'nda bir memur, kereste tüccarı. Zübeyde Hanım'ın eşi, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Makbule Atadan'ın babasıdır. Bazı kaynaklarda ölüm tarihinin 28 Kasım 1893 olduğu ve hastalanarak öldüğü söylenmektedir.[kaynak belirtilmeli]

Bodrumlu Ömer Lütfi Efendi

Bodrumlu Ömer Lütfi Efendi (Doğum Tarihi: 1817 - Ölüm Tarihi: 1897) II. Abdülhamid döneminde Osmanlı Devleti'nin şeyhülislamı olarak görev yapmış bir din adamıydı.

Cemaleddin Efendi

Mehmed Cemaleddin Efendi (1848-1917) Osmanlı din adamı, şeyhülislam ve hukukçusu. Şeyhülislamlığı II. Abdülhamid dönemiyle özdeşleşmiştir.

Es-Seyyid Mehmed Emin Efendi

Es-Seyyid Mehmed Emin Efendi, bir Osmanlı devlet adamıydı. Bulunduğu bilinen görevler aşağıdakilerdir:

Hacı Ahmed Efendi

Hacı Ahmed Efendi, (Doğum Tarihi: 1822, Kastamonu, Türkiye) - (ö. 1876 İstanbul, Türkiye), Osmanlı siyasetçi.

Hacı Hüsam Efendi

Hacı Hüsam Efendi (Doğum Tarihi: 1797 Fatih, İstanbul - Ölüm Tarihi: 1872), Türk siyasetçi.

Kara Halil Efendi

Kara Halil Efendi (1804-1880) II. Abdülhamid döneminde Osmanlı Devleti'nin şeyhülislamı olarak görev yapmış bir din adamıydı.

Mahmut Mahir Efendi

Mahmut Mahir Efendi, Türk siyasetçi.

Nevvare Kadın Efendi

Ayşe Leyla Nevvare Kadın Efendi ya da Ayşe Sönmezler (Doğum Tarihi: İzmit 1901, Ölüm Tarihi: İzmit 22 Nisan 1992) Sultan VI. Mehmet Vahdettin'nin dördüncü eşi. Üçüncü kadın efendi ünvanını taşıyordu.

Tab'î Mustafa Efendi

Tab'î Mustafa Efendi (?, Üsküdar -1774), 18. yüzyılın en tanınmış Türk bestekârlarındandır.

Yusuf Agah Efendi

Yusuf Agah Efendi (Doğum Tarihi: 1744, Trapoliçe, Mora - Ölüm Tarihi: 4 Ocak 1824, İstanbul. Osmanli devleti bürokratı. Osmanli Devleti'nin ilk Londra ikamet elçisi. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yusuf İzzeddin Efendi

Yusuf İzzettin Efendi (Doğum Tarihi: 10 Ekim 1857 - Ölüm Tarihi: 1 Şubat 1916) Osmanlı padişahı Abdülaziz'in henüz şehzade iken doğan oğludur. Beklenmedik bir şekilde öldüğünde Osmanlı Hanedanı'nın en büyük erkek çocuğu olarak veliaht sıfatını taşıyordu.[1]

Çorbacızade Mustafa Efendi

Türk Bestekarı, hanende. İstanbul'da doğup ölmüştür. Tarih-i Gılmani sonunda geçen ve 1668'de Enderun-ı Hümayun subaylarından hattat ve musikişinas olanlar arasında anılan Çorbacızade Mehmed Çelebi, belki bunun babasıdır. Pek tatlı sesli bir hanende idi. Birçok üstadane eserler besteledi. Zamanımıza kalan beesteleri: Müstear Ağır Çenber Beste (Gönül ey mâh-rû, aşkınla ârâm etmeden kaldı, Münir. Uşşak hafif beste (Ney nevâ eyler, keman inler, döğer def sînesin)

İbrahim Haydar Efendi

Haydar Efendi (Doğum Tarihi: 1825 - Ölüm Tarihi: 1885), Türk siyasetçi.

Şehzade Mehmet Ziyaeddin Efendi

Osmanlı İmparatorluğu Şehzadesi Mehmed Ziyaeddin Efendi (Doğum Tarihi: 26 Ağustos 1873, Ortaköy Sarayı, İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu; Ölüm Tarihi: 30 Ocak 1938, İskenderiye, Mısır) Osmanlı padişahı ve halifesi Sultan V. Mehmet Reşat'ın büyük oğludur. Annesi Kamres Başkadınefendi (1855-1921) idir. Şehzade olmasının yanı sıra bir doktor ve müzisyendir.

Şevki Efendi

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Efendi isminin analizi

Efendi isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
F harfi :
Uysal, güvenilirlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
İ harfi :
Kırılganlığı

Efendi isminin numerolojisi

Efendi isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
F =
7
E =
6
N =
17
D =
5
İ =
12
Toplam =
53

Efendi isminin farklı yazılış biçimleri

Efendi isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Efendi isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.