Demirel isminin anlamı

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Demirel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.707.

Ziyaretçilerimizden 15 kişi Demirel ismini öneriyor, 16 kişi ise önermiyor.

Demirel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Demirel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Demirel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Demirel ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Demirel olan önemli kişiler

Cenk Demirel

Cenk Demirel (Doğum Tarihi: 25 Haziran 1992, Bornova, İzmir), Türk futbolcu. Kiralık futbolcu statüsünde 3. Lig ekiplerinden Kepez Belediyespor'da forma giymiştir.Devre arası sözleşmesini fesh eden futbolcu lüleburgaza kiralık olarak kariyerıne devam etmiştir.Burda gösterdiği performans ile gene dikkatleri üzerine toplamıştır.

Füsun Demirel

Füsun Demirel (Doğum Tarihi: 20 Ağustos 1958, Ankara), Türk oyuncu, çevirmen. Özellikle Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar ve Büyük Adam Küçük Aşk gibi filmler ile Sıdıka ve Şaşıfelek Çıkmazı gibi dizilerdeki rolleriyle tanınır.

Süleyman Demirel

Sami Süleyman Gündoğdu Demirel (Doğum Tarihi: 1 Kasım 1924; İslamköy, Atabey, Isparta), Türk inşaat mühendisi ve siyasetçi. 1993-2000 arasında Türkiye'nin 9. cumhurbaşkanı olup, 1965-1993 yılları arasında da 7 farklı hükümette toplam 10 yıl 5 aylık[1] bir süreyle başbakanlık yapmıştır.

Enver Demirel

Enver Demirel (Doğum Tarihi: 1961 - Ankara), Etimesgut Belediye Başkanı ve MHP'li siyasetçi.

Hakan Demirel

Hakan Demirel, Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Gaziantep Basketbol'da oynamaktadır. Oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır.

Mithat Demirel

Oyak Renault
Lichterfelde

Ruhsar Demirel

Ruhsar Demirel (Doğum Tarihi: 17 Haziran 1963, Eskişehir Türkiye), Türk siyasetçi. 24. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir.

Selçuk Demirel

Selçuk Demirel (Doğum Tarihi: 18 Mayıs 1954 Artvin) dünya çapında ün kazanmış bir Türk çizer. Çizimleri Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen gazete ve dergilerinde yayımlanmış, kitap ve albüm kapakları, afişler hazırlayan, çocuk kitaplarına da çizim yapan Demirel yıllardır Paris’te yaşasa da kişisel sergileriyle Türkiye’ye de uğruyor.

Sevda Demirel

Sevda Demirel, 1972 Mersin doğumlu Türk model, şarkıcı , sinema oyuncusu ve program sunucusudur.

Volkan Demirel

Volkan Demirel (Doğum Tarihi: 27 Ekim 1981), Türk millî kaleci. 2002 yılından beri Fenerbahçe'de forma giymektedir. Türkiye'de 2010 ve 2012 senelerinde Futbol Plus Dergisi Yılın Futbol Oscarları kapsamında yılın kalecisi seçilmiştir.

Bedrettin Demirel

Bedrettin Demirel, (Doğum Tarihi: 1917, Elazığ, Türkiye - Ölüm Tarihi: 10 Kasım 1988), Türk asker.

Eşref Demirel

Eşref Demirel (Doğum Tarihi: 1883, Akşehir, Konya) - (ö. 18 Mart 1956), Türk siyasetçi.

Yahya Kemal Demirel

Yahya Kemal Demirel (1950 - 8 Kasım 2012, Ankara), Türk iş adamı. 1975'te hayalî ihracat olaylarına adı karıştı. 1980'li yıllarda hakkında bu konuda davalar açıldı. Dönemin başbakanı Süleyman Demirel'in yeğenidir.

Demirel isminin analizi

Demirel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
M harfi :
Ticarete yatkınlık
İ harfi :
Kırılganlığı
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Demirel isminin numerolojisi

Demirel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

D =
5
E =
6
M =
16
İ =
12
R =
21
E =
6
L =
15
Toplam =
81

Demirel isminin farklı yazılış biçimleri

Demirel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Demirel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.