Berke isminin anlamı

YA GOGLEDE BAKIYOM BERKE KURAN GECİYORMUS DİYOR

BerkeAkyolTR

Benim ismimde Berke ismimi ve anlamını çok beğeniyorum, etrafımdaki kişilerde berke ismini taşıyan kişilerin çok şanslı olduklarını söylüyorlar.

Berke Baysanmerhaba,benim adımda berke sınıfımda 5 tane berke var hepimizin huyları aynı emin olun çok iyi huylar

berke aydın

Benım oglumun adıda berke. 6 yasında. Allah yokluklarını gostermesın. Allahım esırgesın daha sımdıden cok yakısıklı ve bır o kadar da ınanılmaz yaramaz bır cocuk,ve cevremde gordugum (berke) adındakı dıger cocuklarda cok yaramaz. Sanırım berke lerın hepsı aynı. Ama olsun yeterkı onlara bırsey olmasın, yaramazlık gecıcı. Allah hepsını korusun.

Huseyın Demır

Bnm adımda berke ama berk diolar neden bilmiyorum ama adımı cok beğeniyorum anlamındad yazdığı gibi kuvvetli ve çekici bir kişiliğe sahibim adımla gurur duyuyorum teşekkürler:).

Berke Can Nar

Adımı gerçekten çok seviyorum anıl’ı annem ve babam berke yi de ablam koymuş ebru aksu nun sorusunu görünce cevap vermek istedim :).

Anıl Berke Kavraal

Zeynepin dediği gibi benim kardeşimin ismide berke soyadı biricik birtanecik kardeşim benim. Onu çook seviyorum.
.

Sude Biricik

Berke ismi çok güzel benim kardeşimin ismi oluyor şahzen.

Zeynep

Mereba benimde yakında oğlum olacak inşallah ama bir türlü karar veremedık berke,batu,mete,buğra,utku yardımcı olursanız sevinirim bıde hangısı kuran’ı kerımde geçiyor.

Ahmet

İki oğlum var, birinin adı batuhan, diğeri berkehan. Onları ve isimlerini çok seviyorum. Altınordu devletinin kurucu ve hükümdarları aynı zamanda kardeşler. Altınordu devleti en parlak günlerini berkehan zamanında yaşamıştır.

Hasan H Yıldırım

İlerde oğlum olursa adını berke koyucam çok sewiyorum bu ismi isimleri gbi bebeklerde çokk tatlı oluyoo bütün berkelri sewiyorumm. :d:d.

Deniz

Berke çok güzel bir isim biricik oğlumun ismide berke ismi kadar kendide güzel haylazlığı bile güzel geliyo tekrar bi oğlum olsa berke koyarım oğlumu çok seviyorum ve özlüyorum.

Elif

Kardeşimin ismide berke enesti çok hareketli ve çok tatlıydı kardeşim keşke hayatta olsaydı haylazlık yapsaydı kardeşimi çok seviyorum ve özlüyorum.

Nesli

Adımın anlamı neden yok çok sinirlendim deiğiniz yerlere baktım adımın anlamını bulamadım.

Berke Tekinay

Slm allahın izni ile kasımda oğlmuz olcak ismini anıl berke koymayı düşünüyoruz sizce nasıl.

Ebru Aksu

Allah nasip ederse ekimde erkek bebeğimiz olacak ama ad bulamadık ne kötü yeğenler berke istiyor ama buradada gözüm korktu yaramaz oluyorlarmış of be bir isim önerirseniz sevinirim.

Naile Demir Bayrakcı

Selam 2 yasındaki oglumun ismi berke. Berkeler cok haylaz oluyorlar yorumuna fazlasıyla katılıyyorum. Ama cok da tatlı oluyorlar. Ben rüyamda giray han diye hitab edilen bir savaşcı prens görmüştüm, araştırdım cengizhan dan sonra kurulan kırım ve altınordu hükümdarlarının hepsi girayhan diye hitap edilirmiş, cengizhanın torunu ve altınordu imparatoru olan berkehan, ismi çok hoşuma gitmişti. Berkehanın kendinden sonra hükümdar olan kardeşinin ismi de batuhan mış, bir oğlum daha olursa onun ismini de batuhan koyacağım, kardeş giraylar olarak:)) allah bütün bebeklere sağlık ve güzel ömür versin.

Eda Bulut

Berke cok guzel bir isim herkeze tavsiye ederim ustelik populer bir isim.

Fatos

Ya bu berkelr çok haylaz oluyolar.

Ceren

Uzun uğraşılardan sonra oğluma bu ismi koymaya karar verdik. Nazik, kibar ve güncel bir isim. Severek kullanılabilecek bir isim. Hatta oğluma evde berke’m diye de hitap ediyoruz. Sevgi ve samimiyeti çağrıştırıyor.

Serdar Borhan

1. Kama bana uymuyorr!!.

Berke Güçlü

Benim oğlumun ismi berke ve kardeşi ise çağatay berettır güzel isimler taze ve yeni.

Levent Demir

Yine yanlış, Berk kökünden gelir, güçlü, kuvvetli demektir.

Mahmut Orbek

Allah izin verirse mart gibi erkek çocuğum olacak ve bende bu ismi koymayı çok istiyorum bence güzel bir isim

Uğur Durgun

Yeni doğmuş olan biricik oğlum, Çok güzel bir isime sahip.

Sadık