Ayhan isminin anlamı

Ayhan isminin anlamı

Ay sahibi, ay hakimi. Oğuz Kağan Destanı'na göre, Oğuz'un altı oğlundan biri. Efsanede bahsedilen, Oğuz'un ışıktan doğan karısından olan 3 oğlundan biri. Ayhan'ın 4 oğlu 24 Oğuz boyunun 4'ünü oluşturur. Bunlar Bozoklu soyudur

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Ayhan ismini taşıyan yaklaşık 216.445 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ayhan ismi en çok kullanılan 54. isim olup, yaklaşık olarak her 359 kişiden biri Ayhan adını taşımaktadır.

Ayhan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 49.352.

Ayhan ismi için yaptığımız ankete katılan 203 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,14.

Ziyaretçilerimizden 658 kişi Ayhan ismini öneriyor, 136 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 43 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ayhan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ayhan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Ayhan ismi cok guzel seviyom ben bu ismi herkese onerim)))))))))))))

Ayhan Sadiqov

çok güzel bir isim.eşimin adı çok beğeniyorum.

elif yurukul

Çok guzel bir isim herekse önerirm.

Ayhan Polat

Ayhan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ayhan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ayhan olan önemli kişiler

Ayhan Akman

Ayhan Akman (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1977; İnegöl, Bursa), Türk eski millî futbolcu. En son Galatasaray'da forma giymekteydi.

Ayhan Aktar

Ayhan Aktar (Doğum Tarihi: 1953, İstanbul), Türk profesör, yazar ve gazeteci.

Ayhan Altuğ

Ayhan Altuğ (Doğum Tarihi: 1933, İstanbul), Türk siyaset adamı.

Ayhan Baran

Ayhan Baran, (Doğum Tarihi: 3 Nisan 1929, Ankara) Cumhuriyet dönemi[1] şan ve opera sanatçısıdır.

Ayhan Erol

Ayhan Erol, 1962'de Merzifon'da doğdu. 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden, 1994'de yüksek lisans, 2000'de doktora dereceleri aldı. Çeşitli sanat, müzik ve tarih dergilerinde yazıları yayınlandı. TRT Radyo III için müzik programları hazırladı. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü öğretim üyesidir. Popüler müzikler konusunda uzmandır.

Ayhan Eroğlu

Ayhan Eroğlu, Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Ayhan Evren

Ayhan Evren (Doğum Tarihi: 13 Şubat 1982, Hollanda), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Bandırmaspor'da oynamaktadır.

Ayhan Fırat

Ayhan Fırat (Doğum Tarihi: 1929, Malatya), Türk siyaset adamı.

Ayhan Güçlü

Ayhan Güçlü (Doğum Tarihi: 28 Mart 1990, Clichy-sous-Bois - ) Forvet mevkiinde oynayan Türk futbolcu.

Ayhan Haşimov

Ayhan Mustafov Haşimov (Bulgar: Айхан Мустафов Хашимов, 1 Eylül 1976, Razgrad[1]), Türk asıllı Bulgar siyasetçi. Razgrad'a bağlı Kubadın (Bulgarca: Лозница Loznitsa) ilçesinin belediye başkanı.[2]

Ayhan Kavas

Ayhan Kavas   (Doğum Tarihi: 9 Eylül 1956 - İstanbul)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Ayhan Pala

Ayhan Pala, Türk yazar. 1978'de Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra çeşitli işlerde geçici süreler çalıştı. Yazmaya 1996 yılında başlayan PALA eserlerinde daha çok insan psikolojisi ve hayat karşısındaki hayal kırıklıkları üzerinde dururken korku-gerilim edebiyatına olan hayranlığını da eserlerinde oluşturduğu gerilim yuklü sahnelerle göstermektedir. 2005 yılnda SON MUHTEŞEM KOCA (Neden Kitap) ve 2010 yılında SATILIK GÜLLER (Cinius Yayınları) adlı romanları yayınlanan yazarın polisiye-gerilim türündeki son romanı BREMENLİ THERESA 2012 yılı sonbaharında okuyucularıyla buluşacak.

Ayhan Taş

Ayhan Taş, 25 Haziran 1971 tarihinde Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamladı. Ayhan Taş, tiyatrodan önce 1993-1995 yılları arasında şiir topluluğu çalıştırıcılığı ve Edirne Dost FM'de radyo programcılığı ve sunuculuğu yaptı.

Ayhan Çarkın

Ayhan Çarkın (1962, Erzurum) Türk özel harekât polisi. Susurluk davasında adı tetikçi eski özel harekatçı polis olarak geçmiştir. Kendisi Uğur Dündar'ın Arena adlı haber programında yaptığı açıklamalarla adından son zamanlarda söz ettirmiştir. Ayhan Çarkın 1000 kişinin infazını gerçekleştirdiğini iddia ederek herkesi şaşırtmakla kalmayıp Uğur dündar'a 'sizin de infazınızı bir siyasetçi istemiş fakat Abdullah Çatlı bu olayı engellemiştir' açıklaması ile dikkat çekmiştir.

Ayhan Elmastaşoğlu

Ayhan Elmastaşoğlu (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1941; İzmir), Türk eski futbolcu. Yavru Ayhan takma adıyla da tanınmaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ayhan Erman

Ayhan Erman (Doğum Tarihi: İstanbul), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Sarıyer'a yakınlığıyla tanınır. Sarıyer'de ücret almadan 12 yıl çalıştırıp Süper Lig'e kadar yükselmesini sağlamasıyla tanındı.

Ayhan Tuna Üzümcü

Ayhan Tuna Üzümcü (Doğum Tarihi: 6 Ağustos 1982, İzmir) defans (Stoper) ve (Sol Bek) mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Samsunspor da oynamaktadır

Ayhan Işık

Ayhan Işık, (Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1929, İzmir; Ölüm Tarihi: 16 Haziran 1979, İstanbul). "Taçsız Kral" lakaplı Türk sinema oyuncusu, yapımcı, yönetmen, senarist, ses sanatçısı ve ressam.

Ayhan Sökmen

Ayhan Sökmen (1929, İstanbul - 30 Aralık 2013, İzmir), Türk hekim ve bestecidir.

Ayhan Önal

Ayhan Önal (Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1941, Ankara - Ölüm Tarihi: 30 Mayıs 2011, İstanbul), Türk dizi ve sinema yönetmeni. 1968 yılında göreve başladığı TRT'de, birçok belgesel ve film çeken Ayhan Önal, bunun yanı sıra 1988'de çekilen Yaprak Dökümü dizisininde yönetmenliğini yapmıştır. 30 Mayıs 2011'de geçirdiği kalp krizi sebebiyle İstanbul'da öldü. Cenazesi Ulus Mezarlığı 'nda toprağa verildi.

İkinci ismi Ayhan olan önemli kişiler

Süreyya Ayhan Kop

Süreyya Ayhan Kop (Doğum Tarihi: 6 Eylül 1978, Korgun - Çankırı). Orta mesafede yarışmış eski Türk atlet, Dünya Atletizm Şampiyonası tarihinde finale kalan (2001), madalya kazanan (2003) ve Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanan (2002) ilk Türk atlettir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Ayhan olan önemli kişiler

Burcu Ayhan

Burcu Ayhan Yüksel (Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1990, Osmaniye), Türk atlet. Yüksek atlama branşında yarışmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusudur. Antrenör Cüneyt Yüksel ile çalışmaktadır.

Röya Ayhan

Röya Ayhan ya da tam adıyla Röyale Yakup kızı Necefova (Doğum Tarihi: 14 Haziran 1982, Bakü) Azeri pop şarkıcısı, model ve oyuncu.

Devran Ayhan

Devran Ayhan, (Doğum Tarihi: 25 Mart 1978, Batman), orta saha mevkiinde görev yapan Türk futbolcu.

Kaan Ayhan

Kaan Ayhan (Doğum Tarihi: 10 Kasım 1994, Gelsenkirchen), Alman-Türk futbolcu. FC Schalke 04 forması giymektedir.

Pınar Ayhan

Pınar Karakoç (Ayhan) (Doğum Tarihi: 1972, Diyarbakır), Türk şarkıcı.[1]

Rıza Ayhan

Rıza Ayhan Ankara 1953 doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1975 yılında bitirmiştir. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde Ticaret Hukuku asistanı olarak akademik çalışmalarına başlayan Ayhan, 1985 yılında doktorasını tamamlamış, aynı yıl Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Ticaret Hukuku yardımcı doçenti olrak fakültenin kuruluşunda katkıları olmuştur. 1988 yılında Ticaret Hukuku doçenti 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Profesör olmuştur.

Yalçın Ayhan

Yalçın Ayhan (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1982) Türk savunma oyuncusudur.Beşiktaş alt yapısından çıkmıştır.Daha önce Galatasaray'da oynayan futbolcu, Sakaryaspor'da futbol oynamıştır. Sakaryaspor'dan ayrıldıktan sonra Kayseri Erciyes'te oynadı, fakat orda da fazla duramadan yeni takımı olan Vestel Manisaspor'da futbol hayatına devam etmiştir. Sonra ise Antalyaspor'a transfer olarak profesyonel futbol yaşamını burada sürdürmeye karar vermiştir.Antalya'da başarılı bir sezon geçirdikten sonra 2010-2011 sezonu için Gaziantepspor ile anlaşmıştır.2011-2012 sezonundan itibaren ise Ordusporla 2 yıllık sözleşme imzalamıştır.Orduspor'da 32 maçta oynayan ve 3 gol kaydeden Yalçın, 2012-13 sezonun başında Kasımpaşa'ya transfer olmuştur.

Yüksel Ayhan

Yüksel Ayhan 10 Haziran 1952'de Uşak'ta doğdu.

Ömer Ayhan

Ömer Ayhan (Doğum Tarihi: 1967, Almanya), Türk öykü ve roman yazarıdır.

İbrahim Ayhan

İbrahim Ayhan (Doğum Tarihi: 10 Şubat 1968, Siverek, Şanlıurfa), Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. dönem Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa milletvekilidir.

Ece Ayhan

Ece Ayhan Çağlar (Doğum Tarihi: Datça, 10 Eylül 1931 - Ölüm Tarihi: İzmir, 13 Temmuz 2002) Türk şair, etikçi. İkinci Yeni şiir akımının öncülerindendir.

Şerafettin Ayhan

Şerafettin Ayhan (Doğum Tarihi: 1917 Sinop Türkiye) - (ö. 30 Ocak 1975), Türk siyasetçi.

Ayhan isminin analizi

Ayhan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Ayhan isminin numerolojisi

Ayhan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
Y =
28
H =
10
A =
1
N =
17
Toplam =
57

Ayhan isminin farklı yazılış biçimleri

Ayhan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ayhan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.