Attila isminin anlamı

Attila isminin anlamı

Hunların "Tanrının Kırbacı" denilen büyük hükümdarı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Attila ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Attila ismi en çok kullanılan 1960. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Attila adını taşımaktadır.

Attila isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.765.

Attila ismi için yaptığımız ankete katılan 10 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,70.

Ziyaretçilerimizden 79 kişi Attila ismini öneriyor, 32 kişi ise önermiyor.

Attila ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Attila ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Attila ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Attila ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Attila olan önemli kişiler

Attila Bernath

Attila Bernath (Doğum Tarihi: 1977 Budapeşte, Macaristan) çağdaş ressam. Birçok sergi teklifi almıştır. Budin Kalesi'ndeki Matthias Kilisesi gibi bazı tarihi eserleri yeniden yapılandırmıştır.

Attila Klinçe

Atilla Klinçe (Makedonca: Атила Клинче); (Doğum Tarihi: 30 Ekim 1958, Gostivar); Türk asıllı Makedon tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Attila Sekerlioglu

Attila Sekerlioglu (27 Ocak 1965) Türk asıllı eski Avusturyalı futbolcu. Sekerlioglu futbolculuk zamanında orta sahada görev yapmaktaydı. Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktör oldu. En son Avusturya kulübü Stockerau'yu yönetti. Şimdi Bayern Münih'in scout ekibinde çalışmaktadır.

Attila Özdemiroğlu

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda(Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Attila Horváth

Attila Horváth (Doğum Tarihi: 28 Temmuz 1967, Koszeg) Macar disk atıcı. 1992 ve 1996 Yaz Olimpiyatları'nda ülkesini temsil etti. En iyi kişisel derecesi Budapeşte, Macaristan'da 24 Haziran 1994'te elde ettiği 68,58 metredir. 1990-1997 yılları arasında üst üste sekiz kere ve toplamda dokuz kere erkekler disk atmada ulusal şampiyon oldu.

Attila isminin analizi

Attila isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
İ harfi :
Kırılganlığı
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik

Attila isminin numerolojisi

Attila isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
T =
24
T =
24
İ =
12
L =
15
A =
1
Toplam =
77

Attila isminin farklı yazılış biçimleri

Attila isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Attila isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.