Aslan isminin anlamı

Aslan isminin anlamı

Türklerin, güçlü insan tanımlarında genellikle seçtikleri ormanlar kralı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Aslan ismini taşıyan yaklaşık 21.021 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Aslan ismi en çok kullanılan 628. isim olup, yaklaşık olarak her 3.681 kişiden biri Aslan adını taşımaktadır.

Aslan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 11.903.

Aslan ismi için yaptığımız ankete katılan 37 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,97.

Ziyaretçilerimizden 146 kişi Aslan ismini öneriyor, 36 kişi ise önermiyor.

Aslan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Aslan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Aslan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Aslan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Aslan olan önemli kişiler

Aslan Abaşidze

Aslan Abaşidze (Gürcüce: ასლან აბაშიძე; 20 Temmuz 1937 Batum - ), Sovyetler Birliği, Gürcistan ve Acara Özerk Cumhuriyeti’nin siyaset adamı. 1991-2004 arasında Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkanlığını yapmıştır.

Aslan Güner

Aslan Güner, (Doğum Tarihi: 1948, Akçaabat, Türkiye), Türk asker.

Aslan Thakuşinov

Aslan Thakuşinov (Adıgece: Thak'uşıne Aslançerıy (Aslan)/Тхьак1ущынэ Аслъанчэрый (Аслъан)), Rusya Federasyonu üyesi Adıge Cumhuriyeti'nin devlet başkanı.

Aslan Kerimov

Aslan Kerimov (Azerice: Aslan Kərimov; d. 1 Ocak 1973) Azeri millî futbolcu. İlk kez Ekim 1994 tarihinde Azerbaycan Millî Futbol Takımı formasını giydi. 2010 yılına gelindiğinde 74 kez millî formayı giyen futbolcu,[1] Azerbaycan Millî Futbol Takımı'nda en fazla millî olan futbolcudur.

Aslan Zaseyev

Aslan Timuraz Zaseyev (Azerice : Teymuraz, Rusça: Аслан Таймуразович Засеев, d. 7 Mart 1982), SSCB) Kuban Krasnodar takımında oynayan Azeri asıllı[kaynak belirtilmeli] Rus futbolcudur. Milli takım olarak Rusya Milli Futbol Takımı'nı seçmiştir. 1.75 boyundaki oyuncu, defansda görev yapmaktadır.

Aslan Usoyan

Aslan Usoyan (Kürtçe: Aslan Ûsoyan, Rusça: Аслан Усоян; 27 Şubat 1937, Tiflis — 16 Ocak 2013, Moskova), Yezidi asıllı Ermeni-Rus örgüt lideridir.

İkinci ismi Aslan olan önemli kişiler

Emin Aslan Tokat

Emin Aslan Tokat, (Doğum Tarihi: 1893, Sarayköy, Denizli) - (ö. 28 Haziran 1960), Türk siyasetçi.

Soyadı Aslan olan önemli kişiler

Deniz Aslan

Deniz Aslan (Doğum Tarihi: 9 Şubat 1989, Zaandam), Türk futbolcu. Elazığspor'da forma giymektedir.

Kemal Aslan

Kemal Aslan 24 Ekim 1981 Gaziantep doğumlu futbolcu. Gaziantepspor forması giydiği dönemde yıldızı parlamış ve 21 yaş altı kategorilerde milli forma giymiştir. Gaziantepspor' dan Fenerbahçe' ye transfer olmuş ancak yaşadığı uzun süreli sakatlığın ardından kariyeri düşüşe geçmiştir.

Beyhan Aslan

Beyhan Aslan, 1948, Denizli, Acıpayam doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Denizli Güreş İhtisas Kulübü Başkanı, Pamukkale Müzik ve Kültür Festivali Başkanı. 21. Dönem Denizli Milletvekili. Evli, 2 Çocuk sahibidir. 80 öncesi siyasi mücadelesini MHP’de sürdüren ve hatta bir dönem il başkanlığı da yapan Denizli merkez sağının önemli isimlerinden Beyhan Aslan, 80 sonrası siyasi yaşamının büyük bölümünde ANAP çatısı altında yer aldı. İl başkanlığı, ardından milletvekilliği ve grup başkan vekilliği görevlerinde bulunan Aslan, DYP-ANAP birleşme süreci nedeniyle kurulan DP’ye geçti, ancak DP süreci ANAP kanatlı siyasetçilerin beklentilerine yanıt vermeyince ayrılarak HAS Parti kuruluşunda yer aldı.

Hamdi Aslan

Hamdi Aslan (Doğum Tarihi: 6 Eylül 1967, Trabzon), eski Türk futbolcu.

Hatice Aslan

Hatice Aslan (eski soyadıyla Hatice Aslan Kaleli, d. 20 Şubat 1962, Sivas), Türk oyuncu. Ferhunde Hanımlar ve En Son Babalar Duyar dizileriyle, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Üç Maymun filmindeki rolleriyle tanınır.

Mikail Aslan

Mikail Aslan (1972, Tunceli), müzisyen.

Zeki Aslan

Zeki Aslan, (Prof. Dr.) (Doğum Tarihi: 25 Haziran 1940, Artvin) , Türk gökbilimci ve akademisyen [1] Akdeniz Üniversitesi Fizik bölümü kurucusu ve TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin ilk müdürüdür.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ömer Aslan

Ömer Aslan, (Doğum Tarihi: 9 Temmuz 1983, Konya) Millî geri koşu (retro run) atleti.

Hıdır Aslan

Hıdır Aslan (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1958 - Ölüm Tarihi: 25 Ekim 1984), Zaza kökenli Türk sosyalist devrimcidir. Türkiye'de idam edilen son kişidir.

Mehmet Aslan

Mehmet Aslan, (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1931 İzmir - Ölüm Tarihi: 1 Eylül 1987) Türk oyuncu, senarist, yönetmen.

Yusuf Aslan

Yusuf Aslan (Yozgat 1947 - Ankara 6 Mayıs 1972), Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu kurucularından olan ve 1972 yılında idam edilen Sosyalist devrimcidir. Deniz Gezmiş ve Hüseyin İnan'la birlikte idam edilmiştir. Çerkez asıllı olduğu söylenir.[kaynak belirtilmeli]

Aslan isminin analizi

Aslan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
S harfi :
Hayalperestlik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Aslan isminin numerolojisi

Aslan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
S =
22
L =
15
A =
1
N =
17
Toplam =
56

Aslan isminin farklı yazılış biçimleri

Aslan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Aslan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.