Alper isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Alper ismini taşıyan yaklaşık 274.838 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Alper ismi en çok kullanılan 39. isim olup, yaklaşık olarak her 283 kişiden biri Alper adını taşımaktadır.

Alper isminin sitemizde görüntülenme sayısı 32.570.

Alper ismi için yaptığımız ankete katılan 203 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,00.

Ziyaretçilerimizden 715 kişi Alper ismini öneriyor, 106 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 25 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Alper ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Alper ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Alper ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Alper ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Alper olan önemli kişiler

Alper Canıgüz

Alper Canıgüz (Doğum Tarihi: 1969, İstanbul), Türk yazar.

Alper Giray Urhanoğlu

Alper Giray Urhanoğlu, ( d. 6 Ağustos 1974 Bartın ) Türk mühendis, yazar, yapımcı ve yönetmendir.

Alper Görmüş

Alper Görmüş, (Doğum Tarihi: 21 Kasım 1952, Kars, Türkiye) Kapatılan Nokta Dergisinin genel yayın yönetmeni, gazeteci.

Alper Kasapoğlu

Alper Kasapoğlu (Doğum Tarihi: 8 Ocak 1966, Razgrad), Türk eski dekatlet.

Alper Kul

Alper Kul (Doğum Tarihi: 5 Aralık 1975; Fatih, İstanbul), Türk oyuncu ve yazar.

Alper Kömürcü

Alper Kömürcü, Türk besteci, aranjör ve müzisyen. Keman sanatçısı olarak bilinen müzisyen, besteci, söz yazarı ve aranjör olarak da tanınır.

Alper Piliç

Alper Piliç (Doğum Tarihi: 3 Temmuz 1991, İstanbul), Türk futbolcu. Kaleci mevkiinde oynayan oyuncu, Bandırmaspor'da forma giymektedir.

Alper Sezener

Alper Sezener (Doğum Tarihi: 1977, İstanbul) Türk çağdaş öykü yazarı.

Alper Taş

Alper Taş (Doğum Tarihi: 1967, Subaşı, Pazar, Rize), Hemşinli Türk siyasetçi. Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) genel başkanıdır.

Alper Tezcan

Alper Tezcan (Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1980, Gazitepe, Silivri, İstanbul), Türk futbolcu. Galatasaray'ın alt yapısından yetişen Tezcan, Galatasaray'ın eski futbolcusudur.

Alper Uludağ

Alper Uludağ (Doğum Tarihi: 11 Aralık 1990), Belçika doğumlu Türk milli futbolcu. Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da forma giymektedir.

Alper Uçar

Alper Uçar (Doğum Tarihi: 19 Ocak 1985 - Denizli) Türkiye Milli buz pateni sporcusu. 1990 yılında, 6 yaşındayken Türkiye'nin ilk Buz pistinin Ankara'da açılması ile bu spora başlamıştır. Yıldızlar kategorisinde 5, Gençler kategorisinde 4 kez Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Alper çabuk

Alper Çabuk (1971, Hatay) Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi ve Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü müdürüdür, evli ve iki çocuk babasıdır. Afetlerin insanları, insan faaliyetlerinin çevreyi tehdit etmediği daha yaşanabilir bir dünya yaratma amacıyla çalışmaktadır. Uzmanlık alanı coğrafi bilgi sistemleri, ekolojik planlama ve tasarım, uzaktan öğretim teknolojileri, yükseköğretimde kalite yönetimi ve sürekli iyileştirmedir. Özellikle son yıllarda geotasarım, peyzaj şehirciliği gibi ekolojik planlama ve tasarımı esas alan yeni yaklaşımlar dahilinde mesleki ve akademik çalışmalarını yürütmektedir. Anadolu Gazetesi'nde Alperin Köşesi başlıklı köşesinde afetlerin tehdit etmediği, çevreye tehdit olmayan insan yerleşimleri yaratılması konusunda bilinç kazandırmayı hedefleyen köşe yazılarını yazmaktadır ( http://www.anadolugazetesi.net/profdralpercabuk ). Coğrafi bilgi sistemleri konusunda Türkiye'de mesleki ve akademik araştırmalar yapan ilk kişilerdendir ve coğrafi bilgi sistemleri konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası projede görev yapmış, çok sayıda bilimsel yayın ve kitap yazmıştır. Bu alanda Türkiye'deki ilk eğitim programlarından olan Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Yüksek Lisans Programı ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programının kurucularındandır.

Alper Özbilen

Alper Özbilen, elektrik-elekronik yüksek mühendisi ve yazardır.

Alper Çağlar

Süleyman Alper Çağlar (Doğum Tarihi: 1 Eylül 1981, Ankara, Türkiye), Türk sinema yönetmeni ve senarist. Filmleri fantastik, anakronik ve felsefi öğeler içeren, festival başarıları kazanmış, yeni nesil Türk sinemasının genç yönetmenlerinden biri.

Alper Kutay Erke

Alper Kutay Erke (Doğum Tarihi: 24 Nisan 1979, Konya), mizah, öykü ve deneme dallarında yapıtları bulunan çağdaş Türk yazarı. 1994 yılında Türkiye Gazetesi büyük şiir ödülünü kazandı. Daha sonra çeşitli gazete ve dergilerin açmış olduğu yarışmalarda ödüller alarak edebiyat dünyasına atıldı. 2005 yılında "Bir Cevapsız Çağrı Aramızda Geçenler" isimli ilk kitabı yayınlandı. Alper Kutay Erke'nin 2006 yılında yayınlanan ilk mizah kitabı "Aşkın katilleri buruşuk kadınlar" adlı kitap oldu. Yazıları Karakalem, Ünlem Sanat ve Kahve Molası gibi edebiyat dergilerinde yayınlandı. Gazipaşa Gazetesi, Yeni Alanya Gazetesi, Bandırma Banses Gazetesi, Fısıltı Gazetesi ve Virgül Dergisi'nde uzun süreler köşe yazıları, makaleler yazdı. "Yasak Şey Seni Sevmek" isimli kitabı 2007 yılında yayınlandı. 2009 yılında bu kitabı ile Sabit İnce Edebiyat Ödülü'nü aldı. Genelde insan portreleri ile toplumda kadın-erkek ilişkilerinin yozlaştırılmasını mizahi bir dille işlediği kitapları, Tarihçi-yazar Altemur Kılıç tarafından "Şiir tadında kıskandıran bir dil biçemi" olarak değerlendirilmiştir. (Yasak Şey Seni Sevmek; önsözü 2007)

Alper Kalemci

Alper Kalemci (Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1991, Muğla), Türk futbolcu.

Alper Potuk

Alper Potuk (Doğum Tarihi: 8 Nisan 1991; Bolvadin, Afyonkarahisar), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de forma giymektedir.

Alper Akarca

Alper Akarca (Doğum Tarihi: 1932, Ankara - Ölüm Tarihi: 23 Ekim 1968, İstanbul), Ankaragücü'nün "Tarzan" lakaplı oyuncusu.

Alper Balaban

Alper Balaban (Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1987, Karlsruhe - Ölüm Tarihi: 12 Nisan 2010), Karlsruhe), Almanya doğumlu eski Türk Futbolcu

İkinci ismi Alper olan önemli kişiler

Sabutay Alper Bayülken

Sabutay Alper Bayülken (Doğum Tarihi: 2 Mayıs 1985, Bursa), Türk futbolcu. Kartalspor'da oynamaktadır.

Turhan Alper Turgut

Turhan Alper Turgut (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1995, Adana), Türk futbolcu.

Alper isminin analizi

Alper isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
P harfi :
Kendinden emin olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Alper isminin numerolojisi

Alper isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
L =
15
P =
20
E =
6
R =
21
Toplam =
63

Alper isminin farklı yazılış biçimleri

Alper isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Alper isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.