Akman isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Akman ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Akman ismi en çok kullanılan 1549. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Akman adını taşımaktadır.

Akman isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.780.

Akman ismi için yaptığımız ankete katılan 7 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,00.

Ziyaretçilerimizden 36 kişi Akman ismini öneriyor, 23 kişi ise önermiyor.

Akman ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Akman ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Akman ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Akman ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Akman olan önemli kişiler

Zahid Akman

Aykut Zahid Akman (Ankara 1958) Türk televizyoncu, bürokrat ve Radyo Televizyon Üst Kurulu eski başkanı. 2005 - 2009 arasında RTÜK başkanlığı görevinde bulunmuştur. RTÜK başkanlığı görevine getirilmiş olan sekizinci kişidir. Akman, Sarı Basın Kartı sahibidir.

Yunus Akman

Yunus Akman (Doğum Tarihi: 3 Ocak 1985, Van), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'da oynamaktadır.

Ayhan Akman

Ayhan Akman (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1977; İnegöl, Bursa), Türk eski millî futbolcu. En son Galatasaray'da forma giymekteydi.

Gizem Akman

Gizem Akman, (Doğum Tarihi: 1986, Kocaeli) doğumlu modern dansçı ve dizi oyuncusudur. Lisede tiyatrocu olmak istiyordu fakat bale üzerine yoğunlaşmıştır. İlerde, dansa olan tutkusunu terketmemişti. İzmit Şehir Tiyatrosunda Modern Dans çalışmalarına devam etti ve başarı göstererek, koreografisini Eray Gitgel'in yaptığı "Aşka Dair" adlı modern dans gösterisinde yer almıştır. Hala tiyatrocu olmak istemesine rağmen Aşka Dair ekibinin ısrarları dolayısıyla dansa yöneliyordu ve Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans bölümünü kazanmıştır. Televizyon reklamları ve dizilerde oynamıştır. Gizem Akman, Kanal D ve Star TV'de yayınlanan Geniş Aile dizisinde Pırıl rolüyle kariyerine de devam etmiştir.

Nisan Akman

Nisan Akman (Doğum Tarihi: 1958, Ankara), Türk film ve dizi yönetmeni. Kadın karakterlerin ön planda olduğu üç sinema filmi ve Parmaklıklar Ardında dizisi ile tanınır.Yönetmen Tunca Yönder'in üvey kızı.

Nuriye Akman

Nuriye Akman, (Doğum Tarihi: 1957, Samsun) gazeteci, yazar, köşe yazarı. 25 yıldan fazla bir süredir siyaset, magazin, kültür, sanat, spor ve iş dünyasının ünlüleri ile röportajlar yapmaktadır.

Seda Akman

Seda Akman (Doğum Tarihi: 13 Ocak 1978; Kütahya), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Vedat Akman

Vedat Akman (Doğum Tarihi: 1967, İstanbul) Türk akademisyen.

Yahya Akman

Yahya Akman, (Doğum Tarihi: 7 Mayıs 1966, Şanlıurfa), TBMM Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa milletvekili ve serbest avukattır.

Eşref Akman

Eşref Akman, (Doğum Tarihi:1862, Yanya) - (ö. 2 Mart 1938), Türk siyasetçi.

Akman isminin analizi

Akman isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Akman isminin numerolojisi

Akman isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
K =
14
M =
16
A =
1
N =
17
Toplam =
49

Akman isminin farklı yazılış biçimleri

Akman isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Akman isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.