Ram isminin anlamı

Ram isminin anlamı

İtaat eden, boyun eğen, kendisini başkasının emrine bırakan. -İki isimlerde kullanılır. Ramcan, Ramcanan gibi

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Ram isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.925.

Ziyaretçilerimizden 8 kişi Ram ismini öneriyor, 14 kişi ise önermiyor.

Ram ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ram ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Ram ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ram ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ram olan önemli kişiler

Ram Narayan

Ram Narayan (Hintçe: राम नारायण); (Sanskritçe:Rām Nārāyaṇ) (Doğum Tarihi: 25 Aralık 1927), Hindistan'da pandit denilen müzik ustası, Hint müziğinin yaylı enstrümanı sarangiyi popüler hale getiren ve Hint Klasik Müziği tarzında sarangi ile solo konserler veren ilk uluslararası başarı kazanan sarangi çalgıcısı.

Ram Dass

Richard Alpert (Doğum Tarihi: 6 Nisan 1931), diğer adıyla Baba Ram Dass , geleneksel spiritüel öğretmeni ve 1971'in çok satan kitabı Be Here Now'un yazarıdır. 1960'lı yıllarda Harvard Üniversitesi'ndeki Timothy Leary'yle olan kişisel ve profesyonel ilişkileriyle bilinmektedir. Ayrıca Hindistan'a yaptığı seyahatleri ve Hindu guru Neem Karoli Baba ile ilişkileriyle de tanınmaktadır.

Ram Baran Yadav

Dr. Ram Baran Yadav (Nepali:रामवरण यादव|रामवरण यादव]), (Doğum Tarihi: 4 Şubat 1948), Nepal'in şimdiki ve ilk devlet başkanıdır. 2008 yılının Temmuz ayında seçilerek ülkenin ilk devlet başkanı olmuştur. Daha önce Sağlık Bakanı olarak ve Nepal Kongre Partisi Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Yadav 1991-1994 yılları arasında Nepal Kongresi hükümetinde Sağlıktan Sorumlu Devlet Bakanıydı. Nepal Kongre adayı olarak 1999 seçimlerinde Temsilciler Meclisi'ne seçildi. Bu seçimden sonra Sağlık Bakanı oldu.

İkinci ismi Ram olan önemli kişiler

U Ram Choe

U-Ram Choe, ( d. 1970 ) Güney Kore'li sanatçıdır.

Ram isminin analizi

Ram isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık

Ram isminin numerolojisi

Ram isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

R =
21
A =
1
M =
16
Toplam =
38

Ram isminin farklı yazılış biçimleri

Ram isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ram isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.