Hurşid isminin anlamı

Hurşid isminin anlamı

Güneş, aftab, mihr, şems. - Türk dil kuralı açısından "d/t" olarak kullanılır

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Hurşid isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.629.

Hurşid ismi için yaptığımız ankete katılan 1 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 5,00.

Ziyaretçilerimizden 17 kişi Hurşid ismini öneriyor, 16 kişi ise önermiyor.

Hurşid ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Hurşid ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Hurşid ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hurşid ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hurşid olan önemli kişiler

Hurşid Devran

Hurşid Devran, özbekçe. Xurshid Davron , eng. Khurshid Davron , rus. Хуршид Даврон — Özbek şairi,yazari,tarihçisi, çevirmeni, tiyatro oyun yazarı, gazeteci, senarist. Özbekistan Parlamentosu (Oliy Majlis) Üyesi. Özbekistan Halk Şairi Unvanı (1999). Uluslararası Mahmud Kâşgarı (Kâşgarlı Mahmud) (1989) ,Azərbaycanın Müşfik Ödülü (5.06.2013) sahibi . Türkçe'enin Uluslararası 1 Şiir Şöleninin Üyesi (Bursa-Konya.,Mayis,1992). Uluslararası Altın Kalem Ödülü sahibi (2009).

Hurşid Mahmud Kesuri

Hurşid Mahmud Kesuri (Doğum Tarihi: 1941), Pakistanlı diplomat ve politikacı. 2002-2007 yılları arasında Pakistan dışişleri bakanlığı görevinde bulunmuştur.

Hurşid Yenigün

Hurşid Yenigün, (Doğum Tarihi: 1951, Ankara) Türk müzisyen. Hurşid Yenigün, müzisyen bir aileden gelmektedir. Babası Türk Sanat Müziği korolarının kurulmasına emeği geçmiş olan bestekar Hayri Yenigün 'dür. İlkokul döneminde mandolin ile müziğe başlayan Hurşid Yenigün, daha sonra gitarın popüler olmasıyla birlikte gitar çalmaya başladı. Orta okul yıllarında grup kurarak müziğini profesyonel bir hale getirdi ve gece klüpleri, çayhane gibi yerlerde çalıştı. “Şanar ve Onlar” adlı orkestrada çaldı. Ankara Devlet Konservatuarı 'nda bir sene şan eğitimi gören ve daha sonra şancı olmadığını anlayarak bırakan Yenigün, Dün Bugün Yarın orkestrası ile İzmir, Ankara ve İstanbul’da o dönemin en iyi gece klüplerinde çalışmaya başladı. 75’li yıllarda Türk Pop müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan Şat yapım prodüksiyon firmasında aranjörlük ve müzisyen organizasyonları yaptı. O dönemde birkaç sanatçı dışında hemen hemen hepsiyle çalıştı. Sezen Aksu, Esmeray, Yeliz, Yeşim, İlhan İrem, Nilüfer, Melike Demirağ, Nil Burak bu isimlerden bazıları. Firma kapandıktan sonra Sezen Aksu ile birlikte Kaybolan Yıllar ile Türkiye’de ilk defa yapılan double albüm Serçe 'yi yaptı. Daha sonra çalışmalarına tek başına devam eden Yenigün, kendi projesi Pop Alaturka ’yı hayata geçirdi. O yıllara kadar radyoda ciddi bir şekilde söylenen fasıllar, alkışlı ve eğlenceli söylenmeye başladı. Daha sonra da eğlenceli albümlere yöneldi. 1981 yılında kendi plak şirketini kurarak Gırgıriye serisine başladı. O yıllarda ünlenen Kibariye ’den etkilenerek Gırgıriye ismini bulan Yenigün, İlker İnanoğlu ’nun çektiği Gırgıriye ve serisinin özel olarak jenerik müziklerini hazırladı. Hurşid Yenigün, yıllardır sürdürdüğü kişisel çalışmaları yanı sıra bir dönemin en popüler isimlerini bir araya getirdiği Eski Dostlar grubuyla bir ilke imza atmış oldu.

Hurşid Ahmed Paşa

Hurşit Ahmet Paşa (ö. 30 Kasım 1822, Yenişehr-i Fener), II. Mahmut saltanatında 5 Eylül 1812 - 1 Nisan 1815 tarihleri arasında iki yıl altı ay yirmi yedi gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

Hurşid isminin analizi

Hurşid isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
İ harfi :
Kırılganlığı
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Hurşid isminin numerolojisi

Hurşid isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
U =
25
R =
21
Ş =
23
İ =
12
D =
5
Toplam =
96

Hurşid isminin farklı yazılış biçimleri

Hurşid isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Hurşid isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.