Cenk isminin anlamı

Cenk isminin anlamı

Harp, savaş, kavga. - İsim olarak kullanılması uygun değildir. Hz. Peygamberin değiştirdiği isimlerden birisi

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Cenk ismini taşıyan yaklaşık 111.336 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Cenk ismi en çok kullanılan 145. isim olup, yaklaşık olarak her 701 kişiden biri Cenk adını taşımaktadır.

Cenk isminin sitemizde görüntülenme sayısı 21.938.

Cenk ismi için yaptığımız ankete katılan 49 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,78.

Ziyaretçilerimizden 192 kişi Cenk ismini öneriyor, 667 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 26 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Cenk ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Cenk ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Çok sevdıgım asık oldugum ınsanın adı.

Begum K

""harp" ve "mürre" isimlerini çocuklarınıza koymayınız. " şeklinde bir hadis-i şerif hatırlıyorum. Hadisin hangi koşullarda ve hangi durum üzerine söylendiğini bilen var mı?.

Nomad Touareq

Bu isim hayatımın anlamının ismi. Aşkımın bebeğimin romantik serserimin bitanecik sevgilimin ismi iyiki varsın aşkkıımm.

Melis Saç

Cenk ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Cenk ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Cenk olan önemli kişiler

Cenk Ahmet Alkılıç

Cenk Ahmet Alkılıç (Doğum Tarihi: 9 Aralık 1987, Karşıyaka, İzmir), Türk futbolcu. Aslen Rize'lidir. Eski Galatasaray'lı Bülent Alkılıç'ın oğludur. Süper Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'da oynamaktadır.

Cenk Aydın

Cenk Aydın, Türk küresel bankacı dünyanın ilerlemesine katkılarından dolayı Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2010 yılında Genç Küresel Lider seçildi.[1] Cenk Aydın 1974 yılında Istanbul'da doğdu. Aydın uluslararası güvenlik konularında çalışan uluslararası bir think-tank olan EastWest Enstitüsü'nün Başkanlık İstişare Kurulu üyesidir.[2] Cenk Aydın Medical Missions for Children adında bir organizasyonun New York Bölüm kurucu Başkanı, ve kurucu küresel mütevelli heyetinde çalışmıştır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Cenk Cengiz

Cenk Cengiz (Doğum Tarihi: 30 Mart 1988, Altındağ, Ankara), Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Derince Belediyespor'da oynamaktadır.

Cenk Akyol

Son güncelleme: 11 Ekim 2013

Cenk Durmazel

Cenk Durmazel, Türk komedyen, müzik grubu solisti. Rock müzik grubu Malt'ın ve eski glam metal grubu Badluck'ın solistlerindendir.

Cenk Gönen

Cenk Gönen (Doğum Tarihi: 21 Şubat 1988; İzmir), Kaleci mevkiinde forma giyen Türk futbolcu.

Cenk Gündoğdu

Cenk Gündoğdu (Doğum Tarihi: 1976, Ankara), Türk şair. Oyun yazarı. Editör.

Cenk Gürsoy

Cenk Gürsoy, Türk basketbolcu (24 Şubat 1972).

Cenk Güvenç

Cenk Güvenç (Doğum Tarihi: 29 Aralık 1991, Seligenstadt), Almanya doğumlu Türk futbolcu. Karşıyaka SK'de oynamaktadır.

Cenk Renda

Türk basketbolcu ve antrenör.

Cenk Sönmez

Cenk Sönmez (Doğum Tarihi: 17 Nisan, 1976; Çamlıhemşin, Rize) Ses sanatçısı, bestekar, şarkı sözü yazarı ve aranjör.

Cenk Taner

Cenk Taner (Doğum Tarihi: 1966, Gölcük, Kocaeli), Türk müzisyen. Kesmeşeker isimli müzik grubunun kurucusu, söz yazarı ve solistidir. Kadıköy'de yaşar.

Cenk Taşkan

Cenk Taşkan, asıl adıyla Majak Toşikyan, Ermeni asıllı Türk besteci, müzisyen.

Cenk Torun

Cenk Torun (Doğum Tarihi: 24 Mart 1974; Ankara), sanatçı Nurdan Torun'un oğludur. Televizyon hayatına ilk kez Yıldız Tilbe'nin "Delikanlım" adlı şarkısının klibinde yer alarak başlamıştır. Çılgın Bediş dizisinde Oktay karakteri ile ünlenmiştir.

Cenk Tunalı

Cenk Tunalı (9 Eylül 1978, İstanbul), Türk oyuncu. TRT'de yayınlanan Yedi Numara adlı dizide canlandırdığı Deniz karakteriyle tanınmaktadır.

Cenk Uygur

Cenk Uygur (Doğum Tarihi: 21 Mart 1970) Türk asıllı ABD'li gazeteci ve politika yorumcusu. Cenk Uygur, 8 yaşında iken ailesiyle birlikte İstanbul'dan ABD'ye göç etmiştir.[1]The Young Turks adlı radyo programının kurucusu ve aynı zamanda sunucusudur. Pensilvanya Üniversitesi Wharton Hukuk Fakultesi mezunu olan Uygur, radyo programcılığına başlamadan önce New York Eyalet Barosu'nda da avukatlık yapmıştır. Uygur ayrıca The Huffington Post ve MSNBC haber kaynaklarının düzenli katılımcısıdır. Cenk Uygur ABD'de Bush dönemi politikalarına olan muhalefeti ile bilinmektedir.

Cenk Yüksel

Cenk Yüksel (Doğum Tarihi: 12 Ağustos 1980, Üsküdar, İstanbul), Türk müzisyen. Konservatuvar eğitimi süresinde opera sanatçıları Erol Uras, Çağnur Gürsan ve Nilgün Serimoğlu ile şan, Prof. Dr. Aleaddin Yavaşça, Tülin Korman, Rahmi Sönmezocak, Çetin Körükçü ile uslup ve repertuar, Fahris Akarsu ile müzikal, balerin Kaya İlhan'la dans, Tilbe Saran ve Can Gürzap ile oyunculuk ve oyuncunun bedeni, Yeşim Alıç ile laban teknik çalışmaları oldu. Tarkan Tevetoğlu’nun orkestrasında da görev alan Cenk Yüksel "İlk Aşkım" isimli bir filmde başrol oynamıştır.

Cenk Özbey

Cenk Özbey (Doğum Tarihi: 18 Nisan 1991, Konak, İzmir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Karşıyaka'da oynamaktadır.

Cenk Ünnü

Cenk Ünnü (Doğum Tarihi: 1967, İstanbul), müzisyen, baterist.

Cenk İmsak

Cenk İmsak (Doğum Tarihi: 30 Mart 1990, Essen, Almanya), Türk futbolcu. SpVgg Bayern Hof'ta forma giymektedir.

Cenk Demirel

Cenk Demirel (Doğum Tarihi: 25 Haziran 1992, Bornova, İzmir), Türk futbolcu. Kiralık futbolcu statüsünde 3. Lig ekiplerinden Kepez Belediyespor'da forma giymiştir.Devre arası sözleşmesini fesh eden futbolcu lüleburgaza kiralık olarak kariyerıne devam etmiştir.Burda gösterdiği performans ile gene dikkatleri üzerine toplamıştır.

Cenk İşler

Cenk İşler (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1974, Köln, Almanya), aslen Samsunlu olan, Köln'de doğan eski Türk millî futbolcu

Cenk Tekelioğlu

Seyhan Cenk Tekelioğlu (Doğum Tarihi: 4 Ağustos 1973, İstanbul), Türk eski futbolcu, menajer. 2011-12 sezonunun sonunda futbolu bıraktıkdan sonra Altay'da sportif direktör görevine getirildi.

Cenk Tosun

Cenk Tosun (Doğum Tarihi: 7 Haziran 1991, Wetzlar, Almanya), Almanya doğumlu Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'da oynamaktadır. 2014-15 sezonundan itibaren ise Beşiktaş'ta oynayacaktır.

Cenk Koray

Cenk Koray, (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1944, Adana[1] - Ölüm Tarihi: 23 Temmuz 2000, İstanbul) TV sunucusu, oyuncu ve gazete yazarı.

İkinci ismi Cenk olan önemli kişiler

Devrim Cenk Ulusoy

Devrim Cenk Ulusoy (2 Ocak 1973, Niğde) Serbest Dalış'ın Dünya ve Avrupa şampiyonu ve rekortmeni.

Enver Cenk Şahin

Enver Cenk Şahin (Doğum Tarihi: 22 Eylül 1994, Zonguldak) Türk futbolcu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da oynamaktadır.

Cenk isminin analizi

Cenk isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma

Cenk isminin numerolojisi

Cenk isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

C =
3
E =
6
N =
17
K =
14
Toplam =
40

Cenk isminin farklı yazılış biçimleri

Cenk isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Cenk isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.