Can isminin anlamı

Can isminin anlamı

1. Can, ruh. Hayat. 2. Güç, kuvvet, hayatiyet, dirilik. 3. Gönül, yakın dost, çok sevilen arkadaş. 4. Mevlevi ve Bektaşi tarikatlarında dervişlerin birbirlerine hitabı. 5. Kişi, fert. 6. Sevgili.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Can ismini taşıyan yaklaşık 301.310 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Can ismi en çok kullanılan 33. isim olup, yaklaşık olarak her 258 kişiden biri Can adını taşımaktadır.

Can isminin sitemizde görüntülenme sayısı 51.241.

Can ismi için yaptığımız ankete katılan 214 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,24.

Ziyaretçilerimizden 655 kişi Can ismini öneriyor, 143 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 29 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Can ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Can ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Ben bence can ismi cok ama cokk
güzel.

Can Küçük Yazıcı

Güzel bir isim, kızlar ’canım can’ haha diyerek direk tav :) bin kişilik okulda tek can olma şansı yüksek güzel isim daha ne diyim.

Can Kaptan

Güzel bir addır

Ceza Şen

Can ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Can ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Can olan önemli kişiler

Can Özgür Arslantaş

Can Özgür Arslantaş (Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1982, Ankara), Türk futbolcu.

Can Artam

Can Artam (Doğum Tarihi: 30 Haziran 1981 İstanbul) Türk pist otomobil yarışları pilotu. 2005 yılında GP2 Serisi yarışlarında iSport takımı adına yarışmıştır. 2001 yılında US Barber Formula Dodge yarışları şampiyonu olmuştur.

Can Barhan

Can Tulga Barhan (Doğum Tarihi: 25 Nisan 1961, İzmir), Türk eski futbolcu. Altay ve Fenerbahçe'de uzun seneler forma giymiştir.

Can Akın

Fikret Can Akın (Doğum Tarihi: 30 Ocak 1983), Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom'da oynamaktadır. 1.90 boyunda olup oyun kurucu pozisyonunda görev yapmaktadır. Türk Telekom, Galatasaray, Efes Pilsen, Olin Edirne gibi kulüplerde forma giydi. 2010-2011 sezonunda Beko All Star'a seçildi.

Can Aksel Akın

Can Aksel Akın (Doğum Tarihi: 1977, İstanbul) bestekâr.

Can Altıntığ

Son güncelleme: 7 Ocak 2014

Can Arat

Can Arat (Doğum Tarihi: 21 Ocak 1984), Türk futbolcu. PTT 1.Lig ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da forma giymektedir.

Can Ataklı

Can Ataklı (Doğum Tarihi: 1956, Diyarbakır), Türk gazeteci, haber sunucusu.

Can Atilla

Konuyla ilgili diğer Wikimedia sayfaları :

Can Bartu

Can Bartu (Doğum Tarihi: 31 Ocak 1936), Fenerbahçe’li, efsanevi futbolcu. 1 Ocak 1961’de, Fiorentina - Glasgow Rangers arasında oynanan final maçında forma giyen, Avrupa Kupaları’nda final maçı oynayan, ilk Türk futbolcusu oldu. İtalyan taraftarlar tarafından, "Sinyor Bartu" şeklinde adlandırılan Bartu, Türk futbolunun unutulmazları arasındaki yerini aldı.

Can Bonomo

Can Bonomo (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1987, İzmir), Sefarad kökenli Türk şarkıcı ve oyuncudur.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Can Doğan

Can Doğan, (Doğum Tarihi: 1964 - İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, çevirmen, yapımcı, eğitmen.

Can Erdem

Can Erdem, (Doğum Tarihi: 8 Haziran 1987, İstanbul) forvet mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Ankaraspor forması giymektedir.

Can Fuat Delale

Prof. Dr. Can Fuat Delale, (Doğum Tarihi: 1954, Diyarbakır ), fizikçi, bilimadamı, akademisyen.

Can Gazalcı

Can Gazalcı, (Doğum Tarihi: 1976, Denizli, Türkiye), Türk gazeteci, yazar.

Can Gox

Can Gox ya da Haydar Waits, (doğum adıyla Can Göksun) Türk Jazz sanatçısıdır.

Can Güney

Can Güney, Ayna grubunun gitaristi ve Erhan Güleryüz'ün yan solistidir.5 Nisan 1971`de İstanbul da doğdu.17 yaşındayken müzik hayatına başladı.İlk grubunu Merih Tahir Cihan ve Demirhan Baylan ile birlikte Cry adlı grubunu kurdu.90`lı yılların başlarında Harun Kolçak,Bendeniz,Grup Vitamin,Sibel Alaş gibi o donemde olan birçok pop şarkıcılarına çaldı. Gitar üstünde çok iyi bir hakimiyeti vardır bazı konserlerde gitari dişleriyle ya da sırtına alıp çaldığı görülmüştür. Şu sıralar Kadıköy Barlar sokağında Gitarİstanbul isimli dükkânında gitar ve ekipmanları satmakta ve profesyonel enstrüman dersleri vermektedir. Ayrıca bir dönem Kadıköy'ün sevilen stüdyolarından Studyo Dino'yu da işletmiştir. Çeşitli mekanlarda grubu ve çeşitli sanatçılarla ve stüdyolarda çalmaya devam etmektedir. Ayna'nın 'Gittiğin Yağmurla Gel' albümünde yazdığı sololar büyük beğeni toplamaktadır.1999 yılında ayna grubundan ayrılmıştır ve kendi solo çalışmalarını yapmıştır.2001 yılında ilk solo albümü olan Vur`u Şahin Özer etiketiyle çıkarmıştır.Bu albüm türkçe sözlü şarkıların yoğnlukta olduğu kadar bir nevi gitar albümü de sayılabilir.Zeynep Talu bu albümde Can`a vokal yapmış ve Can Güney Erkin Koray`ın şarkısı Gönül Salıncağı`nı seslendirmiştir.Albümde ayrıca Şaban oğlu şaban filminin müziği olarak bilinen kurdi hicazkar longa adlı ensturmantal ezgiyi rock sounduyla süslemiştir.Can Güney,Ersen Dinletentarafından takdir edilmiştir.2003 yılında Can Güney ve Adaşlar adlı grubunu kurmuştur .2004 yılında Ayna (grup) grubuna geri dönmüştür ve seyirciyle iyi ve yakın ilişkileri vardır.Erhan Güleryüz ve Cemil Özeren`den sonra Ayna grubunun hatrı sayılır üyesi olmuştur. Beğenilen bir solo ustasıdır. Sahnede tam bir dev ve daha büyük yerlerde olmayı hakeden yegane rock sanatçısı ve müthiş bir insandır.

Can Gürzap

Can Gürzap (Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1944, İstanbul), Sinema, Tiyatro ve dizi oyuncusu, yazar, eğitmen.

Can Kolukısa

Can Kolukısa (Doğum Tarihi:14 Mayıs 1934, Eskişehir), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
Türk sinemasında birçok önemli projede karakter oyuncusu olarak yer alan oyuncu Işık Lisesi'ni bitirdikten sonra Sorbonne Üniversitesi Tiyatro Enstitüsü'nde tiyatro öğrenimi gördü.

Can Korkmaz

Can Korkmaz (Doğum Tarihi: 21 Ekim 1992), Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Trabzonspor Basketbol'da oynamaktadır. Oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Can Kozanoğlu

Can Kozanoğlu (Doğum Tarihi: 1963, Adana), Türk sosyolog, yazar ve gazeteci.

Can Maxim Mutaf

Can Maxim Mutaf, (Doğum Tarihi: 9 Ocak 1991 İstanbul) Trabzonspor Basketbol ve Basketbol Milli Takımı oyuncusu. 1.94 m boyunda ve 85 kg ağırlığındadır. Babası Türk, Annesi Rus'tur. Rus vatandaşlığına da sahiptir. Genç yaşına rağmen kadroda kendisine yer bulmaktadır. Fenerbahçe Ülker'de ilk maçı Axa Barcelona'ya karşı 2006-2007 sezonunda olmuş ve bu karşılaşmada 35 dakika görev almıştır. Euroleague 2010-2011 sezonunda zaman zaman süre almıştır. Oyuncu 2012-2013 sezonunun Ocak ayında Fenerbahçe Ülker tarafından sezon sonuna kadar Pınar Karşıyaka'ya kiralanmıştır.

Can Morgül

Can Morgül, (Doğum Tarihi: 16 Ocak 1982, Pazar, Rize), Türk Futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Maltepespor forma giymektedir.

Can Saban

Bertan Can Saban (9 Kasım 1983, İstanbul), Türk albüm ve film yapımcısı.

Can Sarvan

Can Sarvan, (Doğum Tarihi: 1972, İstanbul), yönetmen, bağımsız sinemacı.

Can Sipahi

Can Sipahi, (Doğum Tarihi: 20 Ocak 1988, İstanbul) Türk oyuncudur.

Can Ulun

Can Ulun, (Doğum Tarihi: 26 Ocak 1983, Samsun) Türk futbolcu.

Can Uğur Öğüt

Can Uğur Öğüt (Doğum Tarihi: 23 Ocak 1992), Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom'da oynamaktadır. Oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır.

Can Uğurluer

Can Uğurluer (Doğum Tarihi: 1970, İstanbul), Türk şarkıcı.

Can Çelebi

Şablon:Hentbolcu bilgi kutusu Can Çelebi, (Doğum Tarihi: 27 Nisan 1990, Ankara), Ankara İl Özel İdare SK ve Türkiye A Milli takımının hentbolcusu. Can Çelebi aynı zamanda Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenlik bölümü son sınıf öğrencisidir.

Can Dündar

Can Dündar (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1961, Ankara) araştırmacı, gazeteci ve belgesel yapımcısı.

Can Parlayan

Can Parlayan (Doğum Tarihi: 19 Ocak 1986, Akçaabat, Trabzon), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Ofspor'da oynamaktadır.

Can Yeğinsu

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

İkinci ismi Can olan önemli kişiler

Asım Can Gündüz

Asım Can Gündüz (Doğum Tarihi:15 Ağustos 1955, İstanbul), Türk virtüöz gitarist, Türkiye dışında Awesome John ve John Gundez olarak da bilinir.

Berkay Can Değirmencioğlu

Berkay Can Değirmencioğlu (Doğum Tarihi: 12 Ocak 1993, Bursa), Defans mevkiinde oynayan Türk futbolcu.

Emre Can Coşkun

Emre Can Coşkun, (Doğum Tarihi: 7 Haziran 1994; İstanbul), Türk futbolcu. Galatasaray ve Galatasaray A2 takımında forma giymektedir.

Fırat Can Aydın

Fırat Can Aydın ( d. 1998),günümüze dek birçok dizi ve sinema projesinde yer almıştır. Şuanda Zil Çalınca dizisinde başrollerden biri olan Sarp karakterini canlandırıyor.

Ömer Can Göksu

Ömer Can Göksu (Doğum Tarihi: 21 Ekim 1968, İstanbul), Türk eski futbolcu, teknik direktör. 10 Kasım 2011 beri 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor'u çalıştırmaktadır.

Haluk Can Dizdaroğlu

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Mehmet Can Kasap

Mehmet Can Kasap (Doğum Tarihi: 5 Ekim 1990, Rize), Türk futbolcu.

Mehmet Can Özer

Dr. Mehmet Can Özer (Doğum Tarihi: 1981) Türk besteci, orkestra şefi, akademisyen.

Mert Can Dadan

Mert Can Dadan (Doğum Tarihi: 17 Mart 1992, Konak, İzmir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Altay'da oynamaktadır.

Mert Can Tunca

Mert Can Tunca (Doğum Tarihi: 6 Mart 1995, Fatih, İstanbul) Kaleci mevkinde forma giyen Beşiktaş'lı futbolcu.

Özgür Can Öney

Özgür Can Öney (Doğum Tarihi: 21 Temmuz 1980, Ankara), Manga isimli müzik grubunun davulcusudur.

Bedri Can Özdoğan

Bedrican Özdoğan (Doğum Tarihi: 13 Ocak 1988, Manisa) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Çankırıspor'un sözleşmeli futbolcusudur.

Nafiz Can Paker

Nafiz Can Paker (Doğum Tarihi: 1942, İstanbul) Türk makine mühendisi, yönetici ve sivil toplumcu.

Ömer Can Sokullu

Ömer Can Sokullu (Doğum Tarihi: 14 Ağustos 1988, Bolu), kariyerini İstanbul BBSK'de sürdürmekte olan Türk eski genç millî futbolcu.

Yılmaz Can Taşkıran

Yılmaz Can Taşkıran (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1991, Kütahya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Gümüşhanespor'da oynamaktadır.

Eren Can Vurucu

Eren Can Vurucu, ( d. 17 Ağustos 1988 Çankaya, Ankara ) Türk oyuncu.

Şükrü Can Yılmaz

Şükrü Can Yılmaz (Doğum Tarihi: 24 Eylül 1991, Giresun) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da oynamaktadır.

Çağrı Can Tanbilir

Çağrı Can Tanrıbilir (Doğum Tarihi: 1989 Melikgazi, Kayseri) Türk futbolcu.

Özgür Can Özcan

Özgür Can Özcan (Doğum Tarihi: 10 Nisan 1988; Manavgat, Antalya), Türk futbolcu. Forvet mevkiinde oynayan oyuncu, Tavşanlı Linyitspor'da forma giymektedir.

İbrahim Can (oyuncu)

İbrahim Can, ( d. 1972 İstanbul ), Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur.

Soyadı Can olan önemli kişiler

Cahit Can

Cahit Can (Doğum Tarihi: 1956, Sinop, Türkiye), Türk siyasetçi. 22. dönemde AKP'den Sinop milletvekili seçilmiştir. [1]

Cihan Can

Cihan Can (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1986, Bakırköy, İstanbul, Türkiye), Türk, futbol savunma oyuncusudur. Şu anda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da futbol oynamaktadır.

Erkan Can

Erkan Can (Doğum Tarihi: 1 Kasım 1958; Bursa), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Cem Can

Cem Can (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1981, Ankara) Türk futbolcu. 2013-14 sezonundan itibaren Erciyesspor için oynamaktadır ve burada takım kaptanlığı yapmaktadır. Takım içinde memleketi Kırşehir'nin plaka kodu olan 40 numaralı formayı giymektedir.

Emre Can

Emre Can (Doğum Tarihi: 12 Ocak 1994, Frankfurt am Main, Almanya) Türk kökenli Alman futbolcu. Bayer 04 Leverkusen'de forma giymektedir.

Fettah Can

Fettah Can (Doğum Tarihi: 12 Ekim 1975; Bursa), Türk şarkı yazarı, yorumcu.

Halit Barış Can

Halit Barış Can (Doğum Tarihi: 1944, İnebolu, Kastamonu, Türkiye), Türk siyasetçi.

Melisa Can

Melisa Can (Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1984; Michelle Marie Campbell olarakta bilinir), ABD doğumlu Türk basketbolcu. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray'da oynamaktadır. Uzun forvet pozisyonunda görev almaktadır.

Osman Can

Osman Can, (Doğum Tarihi: 1968, Iğdır) Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi eski raportörü, yazar ve akademisyen.

Sibel Can

Sibel Can (Doğum Tarihi: Sibel Cangüre, 1 Ağustos 1970 İstanbul[1]), Türk fantezi müzik şarkıcısı. Kariyerinin başında dansözlük yapan[1] sanatçı günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Toros Can

Toros Can (Doğum Tarihi: 1971) Türk piyanist.

Yavuz Can

Yavuz Can (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1987), Türk atlet. 400 metre koşmaktadır. Enka Spor Kulübü sporcusudur.

Şenol Can

Şenol Can , (Doğum Tarihi: 3 Nisan 1983, Kırcaali, Bulgaristan), Türk futbolcu. Gaziantepspor'da oynamaktadır.

Alp Can

Alp Can (Doğum Tarihi: 1961, İstanbul - Ölüm Tarihi: 31 Mart 2010), Türk gazeteci, yazar. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde eğitim gördü. Gazetecilik mesleğine 1983 yılında başlayan Alp Can; Söz, Gelişim Spor, Foto Spor, Yeni Foto Spor gazetelerinde yazdı. 2003-2004 yılları arasında Radikal Spor Servisi 'nde maç kritiği yazıları yazan Can; son olarak Birgün gazetesinde Spor şefliği görevi yaptığı esnada 31 Mart 2010 tarihinde 49 yaşında vefat etti, Zincirlikuyu Mezarlığı 'nda toprağa verildi.

Can isminin analizi

Can isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Can isminin numerolojisi

Can isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

C =
3
A =
1
N =
17
Toplam =
21

Can isminin farklı yazılış biçimleri

Can isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Can isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.