Bülent isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Bülent ismini taşıyan yaklaşık 486.612 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Bülent ismi en çok kullanılan 12. isim olup, yaklaşık olarak her 160 kişiden biri Bülent adını taşımaktadır.

Bülent isminin sitemizde görüntülenme sayısı 37.894.

Bülent ismi için yaptığımız ankete katılan 146 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,17.

Ziyaretçilerimizden 406 kişi Bülent ismini öneriyor, 108 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 11 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bülent ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Bülent ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Bülent ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Bülent ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Bülent olan önemli kişiler

Bülent Akın

Bülent Akın (Doğum Tarihi: 28 Ağustos 1978, Brüksel) Türk futbolcu. 2010-2011 sezonunun devre arasından itibaren Yeni Malatyaspor için oynamaktadır.

Bülent Alkılıç

Bülent Alkılıç, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1962, Rize), Türk eski futbolcu. En çok Galatasaray'da oynadığı dönemden dolayı tanınır. 90'lara kadar türk futbolunda aynı takımda aynı isimden iki futbolcu bulunduğunda isimlerin önüne Büyük ve Küçük eklenildiği için, Bülent Korkmaz'ın as takıma yükselmesinden sonra Bülent Alkılıç Büyük Bülent diye anılmaya başlandı ve bu lakapla hafizalarda kaldı. Orta saha mevkiinde oynamıştır ve Orta sahanın yanı sıra forvette, hatta savunmada da oynadı.

Bülent Ataman

Bülent Ataman (Doğum Tarihi: 19 Haziran 1974, Şalpazarı, Trabzon), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden KFethiyespor'da fomra giymektedir.

Bülent Aksu

Bülent Aksu (Doğum Tarihi: 1977, İstanbul), Türk tiyatrocu ve kuklacıdır.

Bülent Akyıldız

Bülent Akyıldız (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1974; Aralık, Iğdır), Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Bülent Alpkaya

Bülent Alpkaya (Doğum Tarihi: 1940, Trabzon, Türkiye) Türk asker. Türkiye Cumhuriyeti'nin 19. Deniz Kuvvetleri Komutanı'dır.

Bülent Arabacıoğlu

Bülent Arabacıoğlu (Doğum Tarihi: 11 Ağustos, 1950, Eskişehir) karikatürist, harita mühendisi.

Bülent Arınç

Bülent Arınç (Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1948, Bursa), Türk avukat ve siyasetçi. Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı (2002-2007). Şu anda Başbakan Yardımcılığı ve AK Parti Bursa milletvekilliği görevini yürütmektedir.

Bülent Babayiğit

Bülent Babayiğit, ( d. 1969 ) Türk manken,[1] dizi oyuncusudur.

Bülent Bal

Bülent Bal (Doğum Tarihi: 5 Ağustos 1977, Bursa), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Göztepe'de oynamaktadır.

Bülent Bayraktar

Bülent Bayraktar (Doğum Tarihi: 1970, Vezirköprü, Samsun), Gerze kaymakamıdır.

Bülent Bostanoğlu

Recep Bülent Bostanoğlu (Doğum Tarihi: 1953, Zonguldak), Türk asker. Türkiye'nin 25. Deniz Kuvvetleri Komutanı'dır.

Bülent Bölükbaşı

Bülent Bölükbaşı, 17 Haziran 1976 doğumlu Türk Futbolcu'dur

Bülent Canbaz

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Bülent Cevahir

Bülent Cevahir (Doğum Tarihi: 13 Şubat 1992, Selçuk, İzmir), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Manisaspor'da oynamaktadır.

Bülent Ceylan

Bülent Ceylan (Doğum Tarihi: 4 Ocak 1976, Mannheim, Almanya), Türk asıllı bir Alman komedyendir.

Bülent Demirlek

Bülent Demirlek (Doğum Tarihi: 9 Eylül 1975, Uşak), eski Türk futbol hakemi.

Bülent Eczacıbaşı

Bülent Eczacıbaşı, (Doğum Tarihi: 1949), ilaç, yapı malzemeleri ve tüketim ürünleri gibi çeşitli alanlarda yatırımları bulunan Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bülent Emin Yarar

Bülent Emin Yarar veya Bülent Yarar, (Doğum Tarihi: 1961, Ankara) Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu, tiyatro yönetmeni. Süper Baba'daki avukat rolü ve Reha Erdem filmlerindeki rolleriyle tanınır.

Bülent Emrah Parlak

Bülent Emrah Parlak (Doğum Tarihi: 8 Ağustos 1979, İstanbul) , türk tiyatro ve dizi oyuncusudur.

Bülent Eren

Bülent Eren (Doğum Tarihi: 14 Nisan 1972), Türk eski atlet. 200 ve 400 metre koşmuştur.

Bülent Ertuğrul

Bülent Ertuğrul (Doğum Tarihi: 17 Eylül 1978, Denizli), Türk orta saha oyuncusu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da forma giymektedir.

Bülent Karaköse

Bülent Karaköse (Doğum Tarihi: 1966, Tunceli), karikatürist.

Bülent Kayabaş

Bülent Kayabaş (Doğum Tarihi: 1945, Eskişehir) Sinema ve tiyatro sanatçısı.

Bülent Kılınç

Bülent Kılınç, (Doğum Tarihi: 1965, Malatya, Türkiye), Türk bürokrat.

Bülent Korucu

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Bülent Olcay

Bülent Olcay, (Doğum Tarihi: 1960, Savur, Mardin), Türk hukukçu.

Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil (Doğum Tarihi: 1 Mart 1950, Ankara), Türk gitarist, şarkıcı ve besteci.

Bülent Polat

Bülent Polat (Doğum Tarihi: 8 Mart 1979, Tunceli), Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

Bülent Serim

Bülent Serim, (Doğum Tarihi: 1948, Mersin), Türk bürokrat.

Bülent Sevlü

Bülent Sevlü (Doğum Tarihi: 14 Aralık 1971, Hamburg), sağ ve sol kanat oyuncusu eski futbolcu. Türkiye'de Antalyaspor, Diyarbakırspor ve Adanaspor formaları giymiştir. En parlak dönemini Antalyaspor'da geçirmiştir. Bir dönem yurtdışında da futbol oynamıştır.

Bülent Seyran

Bülent Seyran Türk tiyatro, sinema, dizi reklam oyuncusu.

Bülent Somay

1956'da İstanbul, Bakırköy'de doğdu. 1972'de girdiği Boğaziçi Üniversitesinden 1981 yılında, İngiliz Edebiyatı dalında lisansüstü derecesiyle ayrıldı. 1982-83 yıllarında Montréal McGill Üniversitesinde bilimkurgu alanında doktora çalışması yaptı, ancak doktora derecesini almadan İstanbul'a döndü. 1983'ten bu yana Akıntıya Karşı, Zemin, Birikim, Demokrat ve Defter dergilerinde deneme ve makaleleri yayımlandı. 1984-1995 yılları arasında Mozaik Müzik Topluluğunun bir üyesi olarak, 1995'ten sonra ise bağımsız olarak müzik çalışmalarını sürdürdü. Metis Yayınları'nda fantazi ve bilimkurgu dizilerinin editörlüğünü yaptı. 1986-1994 yılları arasında yazdığı siyasi makalelerini Geriye Kalan Devrimdir (Metis, 1997) adlı kitabında, sevdiği şarkıların sözlerinden hareketle yazdığı denemelerini Şarkı Okuma Kitabı'nda (Metis, 2000) topladı. Tarihin Bilinçdışı (2004), Bir Şeyler Eksik (2007) ve Çokbilmiş Özne (2008) Metis yayınlarından çıkan diğer kitaplarıdır. Ütopya, Distopya ve Bilimkurgu hakkındaki yazılarını derlediği The View from the Masthead: Journey through Dystopia towards an Open-Ended Utopia kitabı 2010'da İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlandı. 2002'den beri Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Bülent Somay aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans Programı Direktörüdür. Devrimci Sosyalist İşçi Partisi mensubudur.

Bülent Tacettin

Türkiye Basketbol Ligi'nde forma giymiş Türk basketbolcu (10 Aralık 1968).

Bülent Tekin

Bülent Tekin (15 Şubat 1954) Kürt şair ve yazar. Mardin’in Derik ilçesinde doğdu.[1] Aslen Mardin’in Ömerli ilçesi Çınaraltı (Rissin) köyündendir. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (Galatasaray) Kimya Mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Üniversite yıllarında Duygu adlı bir senaryo çalışmasında bulunmuştur. Bu eser bir Sinema dergisinde fotoroman şeklinde senaryo edilmiştir. 70’li yılların şartlarında yazmış olduğu, “Oğul(roman)”, “Para(roman)”, “Toplu(msal) Şiirler(şiir)”, “Şili Sosyalizmi(araştırma-inceleme)” adlı kitap çalışmaları polis tarafından alındığından bu eserlerin basılma olanağı olmamıştır. Bülent Tekin Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (Fahri üyelik) ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti ve PEN[2] üyesidir. Gırgır Dergisi’nde de yazmıştır.[3] Ayrıca Dijle Tv’de yayınlanmış olan “Bülent Tekin ile Tarafsız Bakış” programını sunmuştur.[4] Evli, iki çocuk babasıdır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Bülent Tezcan

Bülent Tezcan, (Doğum Tarihi: 18 Mayıs 1965, Havza, Samsun), Türk siyaset adamı.

Bülent Usta (oyun yazarı)

Bülent Usta (Doğum Tarihi: 1974), ODTÜ İktisat bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini İngiltere’de University of Leeds’ten aldı. Şu an halen finans sektöründe çalışmaktadır. Basılı bir mizah kitabı olup, karikatür esprileri, hikayeler ve oyunlar yazmaktadır.

Bülent Usta (yazar)

Bülent Usta (Doğum Tarihi: 1973, İstanbul), yazar.

Bülent Yıldırım

Bülent Yıldırım (Doğum Tarihi: 1 Mart 1972 Kayseri), Türk futbol hakemi. 20 yıldır hakemlik yapıyor. Süper ligdeki kariyeri 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçıyla başladı. Türkiye profesyonel liglerinde bugüne kadar 317 müsabakada görev aldı.

Bülent Çelik

Bülent Çelik (Doğum Tarihi: 1959), karikatürist.

Bülent Çetinaslan

Bülent Çetinaslan (Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1974, Ankara), Türk tiyatro ve dizi oyuncususudur. Oyunculuğun yanı sıra mankenlik ve fotomodellik yapmaktadır.

Bülent Çolak

Bülent Çolak, (Doğum Tarihi: 20 Eylül 1977, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Bülent Özcan

Bülent Özcan, (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1973, Sarız, Kayseri) Şair. Ahmet Ozan Akgüneş, Özlem Günay Aytekin, Can Ozan imzalarını da kullanmıştır.

Bülent Üstün

Bülent Üstün, (Doğum Tarihi: 1974, İstanbul) Kötü Kedi Şerafettin karakteriyle tanınan karikatürist.

Bülent İnal

Mehmet Bülent İnal (19 Mayıs 1973; Hilvan, Şanlıurfa), Türk oyuncu.

Bülent İplikçioğlu

Bülent İplikçioğlu (Doğum Tarihi: 1952, Afyonkarahisar), Türk akademisyen, eski çağ tarihi profesörü ve yazıt bilimci.

Bülent Şakrak

Bülent Şakrak (Doğum Tarihi: 26 Ağustos 1977, İstanbul[1]), Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu.

Bülent Şimşek

Bülent Şimşek (29 Ağustos 1975, Bursa) Türk futbolcu. Galatasaray altyapısından yetişip, birçok 2. Lig ve 3. Lig kulübünde forma giymiştir. 2011-12 sezonu itibariyle Edirnespor Gençlik forması giymektedir.

Bülent Eken

Bülent Eken (Doğum Tarihi: 26 Ekim 1923, Mersin), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Galatasaray'nın eski futbolcularındandır. Galatasaraylı eski futbolculardan Danyal Vuran[1] ile Reha Eken'in kardeşidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy (Doğum Tarihi: Bülent Erkoç; 9 Haziran 1952, İstanbul[1]), Türk sanat müziği şarkıcısı.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Bülent Karaman

Bülent Karaman (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1979, Gravenhage) Türk futbolcu. Son olarak Mart 2010'a kadar 2. Lig ekiplerinden Sarıyer'da oynadı.

Bülent Kocabey

Bülent Kocabey, (Doğum Tarihi: 8 Haziran 1984, Fatih, İstanbul) Türk futbolcu. Adanaspor'da forma giymektedir.

Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz (Doğum Tarihi: 24 Kasım 1968, Malatya), Galatasaray ve milli takımda forma giymiş Türk eski futbolcu ve teknik direktör. Futbolculuk döneminde stoper mevkiinde forma giymiştir.

Bülent Ünder

Bülent Ünder (Doğum Tarihi: 16 Nisan 1949; İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör.

Bülent Uygun

Bülent Uygun (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1971; Sakarya), teknik direktör ve forvet mevkisinde oynayan eski futbolcu. Şu anda Katar Ligi ekiplerinden Umm Salal SC takımını çalıştırmaktadır.

Bülent Uzun (futbolcu)

Bülent Uzun (Doğum Tarihi: 21 Kasım [1990, Rize,) Türk futbolcudur. Yeni Malatyaspor'da forma giymektedir.

Bülent Ecevit

Mustafa Bülent Ecevit (28 Mayıs 1925; İstanbul – 5 Kasım 2006; Ankara), Türk gazeteci, şair, yazar, siyasetçi ve Türkiye eski başbakanı.

Bülent Tanör

Prof. Dr. Bülent Tanör,   (Doğum Tarihi: 1940, İstanbul - Ölüm Tarihi: 28 Kasım 2002, İstanbul), akademisyen, yazar.

Bülent Türker

Bülent Türker, (Doğum Tarihi: 1926, İstanbul - Ölüm Tarihi: 30 Mart 2010, İstanbul), Türk asker ve istihbaratçı.

Bülent Esel

Bülent Aziz Esel ya da bazı kaynaklara göre Aziz Bülent Esel, (Doğum Tarihi: 23 Temmuz 1927, İstanbul - Ölüm Tarihi: 17 Ağustos 2004, İzmir), Türk millî futbolcu, teknik direktör. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ve Türk futbolunun en başarılı forvetlerinden biridir. 1951-1954 yılları arasında İtalya'nın en üst kademe Ligi olan Serie A'da SPAL takımınsa oynamıştır ve bu dönem içerisinde oldukaç başarılı olmuştur. Daha sonra Türkiye'ye geir dönüp Beşiktaş, Vefa ve Altınordu ekiplerinden oynamıştır. Güçlü fiziği ve uzaktan attığı şutlar yüzünden Kasatura Bülent lakabını almıştı. Futbolculuk kariyerinden sonra teknik direktör olarak görev almıştır. Emeklilik haytini sürdürdüğü İzmir'de İzmir Bozkaya SSK Hastahanesi'nde bir süre tedavi gördü ve 17 Ağustos 2004 tarihinde 78 yaşında vefat etti.[1] Cenazesinde Tabutuna Beşiktaş ve Altınordu bayrakları konuldu ve kabri Limontepe'deki mezarlığa defnedildi.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Bülent olan önemli kişiler

Fehmi Bülent Yıldırım

Fehmi Bülent Yıldırım, (Doğum Tarihi: 1966, Erzurum) Türk avukat ve aktivist. Halen İHH İnsani Yardım Vakfı'nın başkanlığını yürütmektedir.[1]

Hasan Bülent Kahraman

Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman (Doğum Tarihi:1 Eylül 1957, Kars), Türk yazar, sanat eleştirmeni, akademisyen.

Yavuz Bülent Bâkiler

Yavuz Bülent Bâkiler (Doğum Tarihi: 1936, Sivas), Türk şair ve yazar. Gazetecilik, yöneticilik ve avukatlık da yaptı.

Bülent isminin analizi

Bülent isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi :
Sağduyu
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Bülent isminin numerolojisi

Bülent isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
Ü =
26
L =
15
E =
6
N =
17
T =
24
Toplam =
90

Bülent isminin farklı yazılış biçimleri

Bülent isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Bülent isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.